Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Jeżeli przypadkiem nie zatwierdziliśmy Twojego konta na forum, napisz maila na mmkgtc@gmail.com

Author Topic: Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu  (Read 7864 times)

Krzysztof Hans van der Ice

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Posts: 271
Odp: Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu
« Reply #30 on: Październik 20, 2010, 16:56:25 pm »

Tymczasem RSiT wypowiedziało się w sprawie Neverwerldu :
Władze państw wirtualnych!
Obywatele całego Polina!

Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu w dobrej wierze przyjęła pod swoje skrzydła Monarchię Neverwerld gwarantując jej prawo do własnych tradycji, kultury, władz i wielu innych rzeczy, których wiele narodów w wielu państwach wirtualnych nie ma i nawet o nich nie śni. Zawarto traktat z następcą tronu Monarchii Adrianem Trydenckim, który miał w ręku akt przekazania władzy, akt ten z resztą dodaję do tego oświadczenia. Po nagłośnieniu sprawy do Rzeczpospolitej przybyły rzekomo prawowity następca tronu, a także premier Monarchii i przedstawił sytuację. Gdy władze Rzeczpospolitej zaproponowały wyjaśnienie sprawy ten zaczął nas pomawiać.

W tym samym jednak czasie na forum Organizacji Polskich Mikronacji jakby się mogło wydawać instytucji broniącej zasad poprawnego współżycia mikronacji wiele państw bez zbadania sprawy, wiele osób, które na polityce międzynarodowej podobno świetnie się znają zaczęło niestety nagonkę na Rzeczpospolitą używając niewybrednych, niczym nieuzasadnionych słów. Nie możemy pojąć dlaczego tak oświeceni dyplomaci nie postanowili zbadać sprawy, tylko przyjęli stanowisko jednej strony! Był to dla nas akt stronniczość i niesprawiedliwości.  Jak się później okazało cel premiera Monarchii Birkarta Hohenheima był jasny - przejąć Monarchię i już pustą, wymarłą przekazać innym państwu, do czego przyznał się publicznie. Dziwi nas fakt, że w owym państwie trzecim nie żądał żadnych praw dla swojej dawnej ojczyzny.

Mimo wszystko, mimo poniżenia, licznych obraz Rzeczpospolita dąży do pokoju! Szanujemy zasady dobrego współżycia mikronacji i dlatego to właśnie dla nich uchyliliśmy dziś traktat łączący nas z Monarchią Neverwerld. Jesteśmy jednak przekonani, że uchylenie traktatu zostanie przedstawione przez strony nas pomawiające jako zwycięstwo prawdy i "ichniejszej" racji. Tak jednak nie jest, jest to bowiem zwycięstwo zasad pokojowego współżycia i chęci ich podtrzymania przez Rzeczpospolitą!

(-) Marcel Hans,
Minister Specjalny ds. Dyplomacji Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu

Akt abdykacji:


Ale nie tylko tym żyje mój kraj - właśnie odbywają się wybory na...króla. Tak tak nie mylę się wraz z wybraniem nowego przywódcy Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu zostanie przekształcone w Monarchię Parlamentarną. O ten jak że ważny urząd walczę ja Krzysztof Poland oraz Marcin von Biberstein-Krasicki zwany w skrócie Palczakiem. Wyniki mają być ogłoszone już 21 października.

« Last Edit: Październik 20, 2010, 17:01:11 pm by Krzysztof Poland »
Logged
(-)Krzysztof Hans van der Ice
Syn Katarzyny i Marcela Hansów oraz Brat Roberta Dąbskiego-Hansa
- Założyciel konkursu Our Sound