Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

http://wsparcie.mikronacje.info -> wspieramy ciekawe projekty związane ze światem mikronacji.

Pages: 1 ... 3 4 [5] 6

Author Topic: Panowie, do roboty!  (Read 10366 times)

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
Odp: Panowie, do roboty!
« Reply #40 on: Marzec 07, 2010, 00:00:25 am »

Cóż, widać - chodziło nam o to samo, a ja źle zrozumiałem ;-).

Bardzo niepokojące jest to, że usunięcie Tyrencji spowodowało próbę bezprawnego zajęcia jej ziem przez Ciprofloksję.

A już najbardziej niepokojąca byłaby próba oceniania, czy Tyrencji się "należy" takie czy inne terytorium, czy też nie. Do tego nikt z nas nie ma prawa, a jedyną instytucją, która w niewielkim stopniu takie prawo może posiadać, jest Organizacja Polskich Mikronacji. Doceniam, Michale, że jest to Twoja prywatna mapa, niemniej jednak - skoro mapa (jak każda) pretenduje do roli bycia powszechnie używaną (co się jej zresztą udaje), nie wolno nikomu decydować o tak niezbywalnej rzeczy jak wielkość terytorium danego kraju.

Rozumiem, że bywały w świecie realnym sytuacje, w których autorzy map czy atlasów starali się decydować w jakiś sposób o "teoretycznym" kształcie granic, a najlepszym przykładem są mapy wydawane w RFN do lat 70. XX wieku. Nie sądzę jednak, żeby sprawa Tyrencji była tak gardłowa dla Morvanu czy raczej dla Ciebie, by tak ją traktować.

Generalnie - gdyby nie fakt, że prawa do terytoriów Tyrencji uzurpuje sobie BRC, której mieszkańcy nigdy nie mieszkali w Republice Tyrencji, cała sprawa powróciłaby przy ewentualnym rozwoju Tyrencji.

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #41 on: Marzec 07, 2010, 00:29:14 am »

Jak uważasz - faktycznie obecność na prywatnej mapie nie jest rzeczą bezwzględnie wymaganą, ja tylko zwróciłem uwagę na coś, co wg mnie jest błędne. Jeśli myślisz inaczej, niż ja, trudno.
Błędne jest uznanie, że obecnie Tyrencja ma 2 obywateli, a na forum nie dzieje się nic, poza pojedyńczymi informacyjnymi postami? Coś tu nie pasuje do rzeczywistości?

Jednak Twoja mapa jest czymś więcej, niż tylko prywatną (na co zwrócił uwagę FJII) i to jest fakt.
Owszem, moja mapa jest czymś więcej niż prywatną mapą - i dlatego staram się ją tworzyć obiektywnie, wg. pewnych zasad. Gdyby tak nie było, a mapę tworzyłbym wg. swojego widzimisię, Tyrencja nigdy by z mapy nie znikła. Taka jest różnica.

A już najbardziej niepokojąca byłaby próba oceniania, czy Tyrencji się "należy" takie czy inne terytorium, czy też nie. Do tego nikt z nas nie ma prawa, a jedyną instytucją, która w niewielkim stopniu takie prawo może posiadać, jest Organizacja Polskich Mikronacji. Doceniam, Michale, że jest to Twoja prywatna mapa, niemniej jednak - skoro mapa (jak każda) pretenduje do roli bycia powszechnie używaną (co się jej zresztą udaje), nie wolno nikomu decydować o tak niezbywalnej rzeczy jak wielkość terytorium danego kraju
Czy ja gdzieś pisałem, o tym, co się komu należy? Po prostu uważam, że państwo które UPADŁO, a które powraca po tym upadku, nie powinno traktować swoich dawnych ziem, jako czegoś, co się mu automatycznie należy, jeżeli w międzyczasie w tym rejonie powstało inne państwo. Czy jeżeli przykłądowo teraz ktoś odtworzyłby Słomagrom, to stwierdziłbyś, że Winktown powinno się wynieść?

Rozumiem, że bywały w świecie realnym sytuacje, w których autorzy map czy atlasów starali się decydować w jakiś sposób o "teoretycznym" kształcie granic, a najlepszym przykładem są mapy wydawane w RFN do lat 70. XX wieku. Nie sądzę jednak, żeby sprawa Tyrencji była tak gardłowa dla Morvanu czy raczej dla Ciebie, by tak ją traktować.
Tu już nie wiem zupełnie o co Ci chodzi. Tyrencja w obecnej chwili nie jest funkcjonującym państwem, więc na mapie jej nie ma. Nie ma również, póki co Ciprofloksji. Ja żadnych własnych teorii tutaj nie przeforsowuję, po prostu stosuję się do zasad, wg. których zarządzam mapą.

Jeżeli o mnie chodzi, to w momencie, gdyby Ciprofloksja chciała by dodania na mapę, to póki co skierowałbym ją do negocjacji z odradzającą się Tyrencją, a dopiero w momencie, gdyby Tyrencja przez dłuższy czas nie stałaby się aktywną mikronacją, to wtedy bym naniósł Ciprofloksję w jej postulowanym kształcie. Tereny "popaństwowe" traktuje z nieco większą uwagą, niż od początku puste terytoria i staram się nie umieszczać tam państw bez zgody ich wcześniejszych dysponentów, jeżeli taką się w jakiś sposób da uzyskać (dla terenów Meridlandu już bym raczej nie szukał, bo to są ziemie niczyje już od bardzo dawna).
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

SMM

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #42 on: Marzec 07, 2010, 01:35:44 am »

Błędne jest uznanie, że obecnie Tyrencja ma 2 obywateli, a na forum nie dzieje się nic, poza pojedyńczymi informacyjnymi postami? Coś tu nie pasuje do rzeczywistości?
Trzech. O Tyrencji trzeba szybko aktualizować dane. Ale reszta się zgadza. Błędne jest usuwanie Tyrencji z mapy, a nie diagnoza jej kryzysu.
Czy ja gdzieś pisałem, o tym, co się komu należy? Po prostu uważam, że państwo które UPADŁO, a które powraca po tym upadku, nie powinno traktować swoich dawnych ziem, jako czegoś, co się mu automatycznie należy, jeżeli w międzyczasie w tym rejonie powstało inne państwo. Czy jeżeli przykłądowo teraz ktoś odtworzyłby Słomagrom, to stwierdziłbyś, że Winktown powinno się wynieść?
Tyrencja nigdy nie ogłosiła ani swojego upadku*, ani rozwiązania, ani niczego w tym stylu. W Tyrencji po okresie marazmu (ale jeszcze nie "martwicy") padło forum, po czym przeniesiono się na nowe. Całkiem niedawno (lutym tego roku) Konsul opublikował nową konstytucję, a takiej nie pisze się w jeden dzień. Być może i w tym okresie (po upadku forum na tyrencja.sztab.com i w czasie kondyfikacji konstytucji) Tyrencja posiadała jednego aktywnego obywatela**, wspomnianego Konsula - jednak trwała, mimo marazmu, przez cały ten czas i sądzę, że zupełnie nie gorzej niż Brugia, na której forum dzieje się duużo mniej niż na tyreńskim, nie wspominając już o Natanii, która forum nie posiada w ogóle od bodajże lata 2009 (mogę się mylić - nie wiem, czy nie dłużej). Jednocześnie, jak podkreśliłem nie lobbuję na rzecz usuwania ZKB i KN z mapy. W zasadzie, za niczym nie lobbuję - żebym został dobrze zrozumiany - zwracam jedynie uwagę na rzecz, która w moim pojęciu jest błędem. Jeśli nie zdołałem przekonać rozmówcy - mówi się trudno.
---
*tym samym podejście do nie powinno być odpowiednio inne, niż do Słomagromu i innych
**jednocześnie aktualnie wracają obywatele, którzy ledwie w 2009 r. uczestniczyli w KKON (mimo źle kojarzącej się nazwy, to nie było KOŃskie) i nigdy nie opuszczali Tyrencji na stałe, a jedynie przez pewien czas byli nieaktywni.

PS. Oczywiście, że Tyrencja przegrywa konkurencję w aktywności z Ciprofloksją, jednak była na tych terenach wcześniej.

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #43 on: Marzec 07, 2010, 02:46:37 am »

Trzech. O Tyrencji trzeba szybko aktualizować dane. Ale reszta się zgadza. Błędne jest usuwanie Tyrencji z mapy, a nie diagnoza jej kryzysu.
Na forum wypowiedziały się 4 osoby, z czego jedna dziś, raz. Trudno nazwać ją aktywnym obywatelem. A usunięcie jest konsekwencją kryzysu. Kryzysu długiego, z kilkoma próbami podniesienia się, między którymi były dłuższe przerwy. Kryzys Tyrencji ciągnie się od niemal roku - wiosna-lato 2009 to Misja Stabilizacyjna OPM. Zostaliście usunięci z mapy w grudniu 2009 (nie była ona aktualizowana do lutego, z braku czasu i innych niewyjaśnionych kwestii, ale samo "wykreślenie" miało miejsce już jakiś czas temu. I nie uważam go za błąd, bo w ówczesnej sytuacji było decyzją nieprzyjemną, ale słuszną. W tym momencie takiej decyzji bym nie podjął - bo jakieś zaczątki aktywności są - ale te zaczątki to jednak nadal za mało, żeby przywrócić Tyrencję teraz. W najbliższej przyszłości, mam nadzieję, sytuacja się zmieni na jeszcze lepsze.

Tyrencja nigdy nie ogłosiła ani swojego upadku*, ani rozwiązania, ani niczego w tym stylu.
O ile pamiętam, większość upadłych państw tego nie zrobiła. Po prostu znikły z internetu, bądź zaprzestały aktywności.

Być może i w tym okresie (po upadku forum na tyrencja.sztab.com i w czasie kondyfikacji konstytucji) Tyrencja posiadała jednego aktywnego obywatela**, wspomnianego Konsula - jednak trwała, mimo marazmu, przez cały ten czas
I dlatego że obywatel był jeden, a aktywność - zerowa, Tyrencja z mapy znikła. Aktualnie się aktywizuje - i bardzo dobrze. Robicie co raz więcej kroków żeby na mapę wrócić, z czego się cieszę. Ale nie oczekujcie, że stanie się to w 5 minut - bo i wcześniejsze działania KKON napawały nadzieją, a ostatecznie skończyło się na niczym. Zatem - zrozumcie moją rezerwę.

Oczywiście, że Tyrencja przegrywa konkurencję w aktywności z Ciprofloksją, jednak była na tych terenach wcześniej.
Nie poparłbym roszczeń Ciprofloksji (jeżeli takowe zostałyby zgłoszone), ale taki argument jest naprawdę o kant tyłka potłuc. I co, powtarzając mój przykład, gdyby twórca Słomagromu chciał jednoosobowo swoje państwo wskrzeszać, to całe Winktown powinno się przenieść ze względu na niego? Bo on tam był wcześniej?
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #44 on: Marzec 07, 2010, 09:02:19 am »

I co, powtarzając mój przykład, gdyby twórca Słomagromu chciał jednoosobowo swoje państwo wskrzeszać, to całe Winktown powinno się przenieść ze względu na niego? Bo on tam był wcześniej?

Akurat tak się nie stanie gdyż rozmawiałem z Mieszkiem Maksymilianem I i udostępnił on nam/mi pełnie praw autorskich do Słomagromu. Tak więc niejako Winktown jest kontynuatorem tego kraju ;)

Ale dajmy na to, hipotetycznie ktoś chciałby reaktywować Słomagrom. Raz to miało miejsce. Michaił Frunze, Aleksander Kaganowicz i Miroslav Zamachovic utrzymywali że Słomagromska Republika Ludowa podnosi się z upadku. Przez długi czas nawet aktywnie brała udział w życiu publicznym v-świata (np. poprzez osławioną wojnę w Okoczii).

Jakie było wówczas stanowisko władz WRWT? Otóż dogadaliśmy się ze słomagromianami w kwestii odstąpienia im przez Wolną Republikę części ziem, całkowicie w sposób pokojowy. Ba! Nawet osobiście byłem bardzo zaangażowany w odbudowę tego kraju i miałem nadzieję że coś z tego wyjdzie. No ale niestety, idea upadła, ale przecież pan Zamachovic potem nie raz i nie dwa odgrażał się że powróci. Nawet jak teraz zajrzałem na starą stronę SRL'u, to zauważyłem że jakiś facet bierze udział w wyborach na prezydenta kraju :P

Tak więc moim osobistym zdaniem Tyrencja też głupio nie powinna się upierać przy swoim - pokój w v-świecie to tylko kwestia dogadania się :)
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

SMM

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #45 on: Marzec 07, 2010, 11:06:42 am »

Na forum wypowiedziały się 4 osoby, z czego jedna dziś, raz. Trudno nazwać ją aktywnym obywatelem. A usunięcie jest konsekwencją kryzysu. Kryzysu długiego, z kilkoma próbami podniesienia się, między którymi były dłuższe przerwy. Kryzys Tyrencji ciągnie się od niemal roku - wiosna-lato 2009 to Misja Stabilizacyjna OPM. Zostaliście usunięci z mapy w grudniu 2009 (nie była ona aktualizowana do lutego, z braku czasu i innych niewyjaśnionych kwestii, ale samo "wykreślenie" miało miejsce już jakiś czas temu. I nie uważam go za błąd, bo w ówczesnej sytuacji było decyzją nieprzyjemną, ale słuszną. W tym momencie takiej decyzji bym nie podjął - bo jakieś zaczątki aktywności są - ale te zaczątki to jednak nadal za mało, żeby przywrócić Tyrencję teraz. W najbliższej przyszłości, mam nadzieję, sytuacja się zmieni na jeszcze lepsze.
Dobrze. O oficjalną mapę MOK (jest w ogóle dziś taka?) bym się spierał, ale o prywatną nie będę. Co najwyżej stworzę konkurencję ;D
Tak więc moim osobistym zdaniem Tyrencja też głupio nie powinna się upierać przy swoim - pokój w v-świecie to tylko kwestia dogadania się Uśmiech
Nie sądzę, żeby Tyrencja "głupio upierała się przy swoim".

/-/ Simon McMelkor z Elderlandu (dołączam podpis, żeby kto nie pomyślał, że jestem Tyreńczykiem)

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #46 on: Marzec 07, 2010, 11:14:18 am »

Nie sądzę, żeby Tyrencja "głupio upierała się przy swoim".

W przeciwieństwie do innych się wypowiadających tutaj dżentelenów, nie darzę Tyrencji żadnym sentymentem bo pojawiłem się w v-świecie w czasie schyłku jej działalności. Przez 2 lata mojej obecności tutaj, kilka razy kibicowałem z innymi różnym akcjom ratowania tego kraju. Tyrencja nie może mieć pretensji że ktoś postanowił wykorzystać kawałek ich ziem do własnych celów. Nie powinna mieć żalów bo ten ktoś zrobił to w momencie kiedy już niemal wszyscy ten kraj spisali na straty. Dlaczego władze tego kraju nie chcą w jakiś sposób dogadać się z Biedną Republiką?

kamos90

• Nowy użytkownik
  • *
    • Imperium Tyrencji
« Reply #47 on: Marzec 07, 2010, 11:47:50 am »

Dlaczego władze tego kraju nie chcą w jakiś sposób dogadać się z Biedną Republiką?
Nie chcemy się dogadać z BRC, ponieważ mamy inne plany. Co do aktywności, czy musi ona koniecznie być na forum a nie poprzez prywatne rozmowy na komunikatorze czy e-mailu?. Właściwie dlatego Tyrencja nie uznaje map tworzonych z prywatnej inicjatywy. Czekamy na ogólny mikroświatowy kompromis w tej kwestii. Serdecznie dziękuje dla przyjacielskich państw CK Monarchii Austro-Węgierskiej i Królestwa Elderlandu za zdanie na temat mapy.
Camillus Plautius Scaevola Magnus, proconsul Imperium Tyrentie
gg: 5757320

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #48 on: Marzec 07, 2010, 12:09:49 pm »

Nie chcemy się dogadać z BRC, ponieważ mamy inne plany. Co do aktywności, czy musi ona koniecznie być na forum a nie poprzez prywatne rozmowy na komunikatorze czy e-mailu?. Właściwie dlatego Tyrencja nie uznaje map tworzonych z prywatnej inicjatywy. Czekamy na ogólny mikroświatowy kompromis w tej kwestii. Serdecznie dziękuje dla przyjacielskich państw CK Monarchii Austro-Węgierskiej i Królestwa Elderlandu za zdanie na temat mapy.

Och... Gdyby mierzyć aktywność mikronacji poprzez Gadu-Gadu, to Winktown byłoby mocarstwem niemal takim jak Sarmacja ;)
Mówisz że czekacie na mikroświatowy kompromis. To sobie poczekacie jeszcze długu... Bo skoro sami nie jesteście skłonni iść na kompromis to nie wymagajcie tego od innych.

W dzisiejszym v-świecie to mapa Michała O'Rhady jest mapą powszechnie akceptowaną przez WIĘKSZĄ część mikroświata. Jak wam się jej kształt nie podoba, to uznajcie mapę Kukryja gdzie nawet Moszna jest, a nie ma Nordii, RKiL, Neverwerldu czy nawet Skarlandu.

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
« Reply #49 on: Marzec 07, 2010, 12:56:08 pm »

Hmmm... Myślę, że gdyby BRC zatrzymała się na południowo-wschodnich krańcach Winktown byliby ciekawym elementem krajobrazu :D Biedujący uchodźcy na radioaktywnej pustyni... Tylko czekać aż działanie WWE zmusiłoby ich do 'stalkowania'
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.
Pages: 1 ... 3 4 [5] 6