Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Pages: [1] 2 3 ... 6

Author Topic: Panowie, do roboty!  (Read 8450 times)

rhad

• Aktywny użytkownik
Panowie, do roboty!
« on: Luty 10, 2010, 02:06:51 am »

http://simbaspaws.org/olahughson/mikronacje/bezmicry.png

Wiem, że Michael O'Rhada zaraz mnie zabije że z jego mapy.
Wiem, że Sarmaci mnie zabiją, bo zostawiłem Morvan.
Etc.

Generalnie chodzi o to, że zamiast tworzyć doraźnie tereny powinnismy zrobić jak MCS - niech będą stałe.

Proponuje dyskusję nad moim projektem, do którego link widac powyżej. I chodzi mi o kwestie ponadnarodowe - posty w jakikolwiek sposób negujące istnienie czegokolwiek na tej mapie [przykład : Morvan] będą zwyczajnie ignorowane.

EDIT:
Tak przy okazji : Jak ma ktoś mapę z wszystkimi terytoriami Tuolelenkki - byłbym wdzięczny.

Tzn wyspa właściwa, Nowa Chakona/Nowy Webland [pas ziemi graniczacy wtedy tylko z Baridasem i Scholandia i morzem], bedaca krotko pod moja wladza Etiuda i Wyspy Razuri i Zegisa.

Proszę.
« Last Edit: Luty 10, 2010, 02:27:57 am by rhad »

Sqadak

• Aktywny użytkownik
  • gg 17523154
    • Stany Zjednoczone Wysp Stołockich
Odp: Panowie, do roboty!
« Reply #1 on: Luty 10, 2010, 02:39:58 am »

Turbodymolandia  :D haha, nazwa genialna.

Pomysł moim zdaniem nie głupi choć wymagający głębszego omówienia, zwłaszcza że poszczególne mapy mikroświata zaczynają się od siebie różnić dość znacząco. Moim zdaniem puki nie zostanie osiągnięty jakiś kompromis z wersjami mapy i nie zostanie ustanowiona wspólna którą uznają wszystkie kraje znajdujące się na mapach (wszystkie, a nie większość; i tak, jest to możliwe drogą kompromisów) nie ma szans na tego typu zmiany.
« Last Edit: Luty 10, 2010, 02:45:29 am by Sqadak »
(-) Maksymilian „Sqadak” Sqader - Przewodniczący Stanów Zjednoczonych Wysp Stołockich

rhad

• Aktywny użytkownik
« Reply #2 on: Luty 10, 2010, 02:49:04 am »

Ja tu widzę problem tylko w formie Sarmacji.

Sytuacja jest prosta.
W "sarmackim Morvanie" nie dzieje się NIC.
W "morvańskim Morvanie" - więcej.
Poza tym - prosto z mostu : Sarmatom się we łbach poprzewracało. Nainkorporowali się, ale zapłacić społeczeństwu nie mają czym.
Każda akcja prowadzi do reakcji. Po co wam Morvan, jak macie jakies zadupiaste lolardie  i wyspy teutońskie? Już i tak macie dużo za dużo terenów. Nie mają prawie żądnego uzasadnienia historycznego - zwłaszcza, że fragment Lolardii Teutońskiej kiedyś był częścią Tuolelenkki, więc mam wieksze prawa do tych terenów niż Marchia Teutońska.

Alojzy Pupka

• Ekspert
    • O mnie, z Encyklopedii Wandejskiej
« Reply #3 on: Luty 10, 2010, 10:01:12 am »

Pomysł stworzenia pustych lądów dookoła uzasadniony. Czy w takich akurat kształtach, to ja nie wiem.

Rhadmor, jakaś obowiązującą mapa Tuolelenki w ogóle kiedykolwiek istniała?
lt-col Aloise Pupqa de Mandragorat du Vandistan
archegênere de Camarade-Vanda-Ville
électron de Ville Séculier Leben

rhad

• Aktywny użytkownik
« Reply #4 on: Luty 10, 2010, 10:37:42 am »

Tuolelenkka była w całości na mapiee Zeppa, niestety nigdzie nie ma tej wersji.

Pokusiłem sie o zaznaczenie tego samemu, ale Nowa Chakona/Nowy Webland mialy troche inny ksztalt; idea jednak byla wlasnie taka - pas terenu od Baridasu do morza, graniczący ze Scholandią.

http://simbaspaws.org/olahughson/mikronacje/mapaztuo.png
« Last Edit: Luty 10, 2010, 11:00:03 am by rhad »

Pel Nander

• Ekspert
« Reply #5 on: Luty 14, 2010, 19:15:27 pm »

Którą mapę Tuolelenkki? tą?

Przybliżone miejsce ok. Ale wyznaczanie z góry kształtów lądów jest bez sensu, gdy są to nowe obszary.
To nie państwo ma się do nich dostosowywać tylko ląd do państwa. - Mówię o nowych.
Na Micrze zarys z góry. Ogranicza.
Nie dla ACTA !!!

rhad

• Aktywny użytkownik
« Reply #6 on: Luty 15, 2010, 01:18:16 am »

Szanowny Pelu!

Nie o ta mapę mi chodziło. Chodziło mi o tą, na której sa zaznaczone moje tereny obok Scholandii.

Aha - czyli Stany Zjednoczone same usypały Amerykę? Albo taki Wandystan sam stworzył Wirtuazję? Pomysl trochę. To właśnie państwa maja się dostosować.

W realu też są kontynenty z góry ustalone, a jakoś nikt aktu Rejtana nie wykonał.

Malik-al-Mulk

• Administrator
  • Zaawansowany użytkownik
  • GG: 3580597
    • Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii
« Reply #7 on: Luty 15, 2010, 08:40:10 am »

Polskie mikronacje to nie micra i nie świat realny. Zupełnie nie wyobrażam sobie jakie siły musiałby działać by takie lądy powstały, ale to już mniej ważne.

Jest stworzony sztuczny tłok na Twojej mapie, jest widoczne przepełnienie i chaos. Walnięte od reki jednakowe przesmyki, koncepcja jeśli była to ściągnięta z micry właśnie (co by nawalić jak najwięcej i niech sobie zajmują) ale i tak jestem skłonny przyjąć że jej nie było wcale. Nazwy też ustalone z góry... chyba chcemy odebrać twórcom nowych państw za dużo. Jeśli ktoś tworzy swoje granice i nazywa wyspę tworzy się przywiązanie, a przynajmniej to sprzyja powstaniu tego przywiązania. Dodatkowo można liczyć się z tym iż jeśli wstawimy tereny z góry rozpoczną się wyprawy, eksploracje i w konsekwencji zajmowanie tych ziem przez państwa istniejące a nie przez państwa nowo powstałe.

Jeśli sam pomysł ustalenia lądów z góry jest do przyjęcia to na pewno nie w formie przedstawionej przez Ekscelencję. Rozumiem że jesteśmy w UE i chcemy być proeuropejscy ale bez przesady ze zrzynaniem od innych. Proponuję stary dobry polski mikroświat zostawić starym dobrym polskim mikroświatem.

I w ogóle o co chodzi z tym "Na micrę", chcemy jakoś zintegrować nasze mikroświaty?
« Last Edit: Luty 15, 2010, 08:42:51 am by Malik-al-Mulk »
Młodszy Administrator Forum Mikronacje

Some people say you can´t talk with a gun in your mouth

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
« Reply #8 on: Luty 15, 2010, 11:07:30 am »

Rhad chciał... Ale już mu wytłumaczyłem, że Micra ma bieguny...
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

rhad

• Aktywny użytkownik
« Reply #9 on: Luty 15, 2010, 15:57:20 pm »

Nazwy też ustalone z góry...

Czy też jesteś jednym z tych , którzy nie potrafią zrozumieć, że [Codename: ] to MOJA PRYWATNA NAZWA i w żadnej mierze nie chcę aby stała się oficjalną?

Jeśli ktoś tworzy swoje granice i nazywa wyspę tworzy się przywiązanie, a przynajmniej to sprzyja powstaniu tego przywiązania.

Polska też jest do jakichś ziem przywiązana, a sami Europy nie usypaliśmy. Musieliśmy zajmować to, co było.

Dodatkowo można liczyć się z tym iż jeśli wstawimy tereny z góry rozpoczną się wyprawy, eksploracje i w konsekwencji zajmowanie tych ziem przez państwa istniejące a nie przez państwa nowo powstałe.

Można to odgórnie zablokować - ale nie ma komu, a to dlatego, że nie ma organizacji, a to dlatego, że niektóre państwa podchodzą do mikronacjonizmu zbyt poważnie.

I w ogóle o co chodzi z tym "Na micrę", chcemy jakoś zintegrować nasze mikroświaty?

Taka moja fantazja :)
Pages: [1] 2 3 ... 6