Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Jeżeli przypadkiem nie zatwierdziliśmy Twojego konta na forum, napisz maila na mmkgtc@gmail.com

Pages: 1 [2] 3 4 ... 10

Author Topic: Dane kontaktowe do przedstawicieli religii v-świata  (Read 14706 times)

Karamedes

• Aktywny użytkownik
Odp: Dane kontaktowe do przedstawicieli religii v-świata
« Reply #10 on: Styczeń 25, 2010, 17:57:46 pm »

A macie zgode na formalne działanie? Lub czy jesteście religią oficjalna?

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #11 on: Styczeń 25, 2010, 18:31:30 pm »

Hm... na drugie pytanie odpowiem od razu: zdecydowanie nie. Monarchia Austro-Węgier przeciwna jest uprzywilejowaniu jakiejkolwiek religii.

Co do pierwszego - dobre pytanie. Jak dotąd nikt się nas o to nie czepił, co więcej - wyznawcami szwejkizmu zostało, prócz mnie, parę osób z "elity" politycznej naszego kraju.

Cytując przepisy:

Ugoda (najważniejszy w Austro-Węgrzech akt normatywny):

Art. 12.:
"1. Władze Monarchii Austro-Węgier zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.
2. Stosunki między Monarchią Austro - Węgier a kościołem, oraz innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadzie uszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności.
3. Stosunki między Monarchią Austro - Węgier a kościołem, oraz innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na podstawie umów międzynarodowych oraz innych dokumentów zawartych przez Cesarski i Królewski Rząd z ich właściwymi przedstawicielami."

Art. 15.:
"3. Monarchia Austro-Węgier gwarantuje wolność wyznania i wspólnot religijnych."

Podobnie mówi konstytucja austriacka:

Art. 13.:
"1. Stosunki między Królestwami i Krajami w Radzie Państwa Reprezentowanymi a kościołem, oraz innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadzie uszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności.
2. Stosunki między Królestwami i Krajami w Radzie Państwa Reprezentowanymi a kościołem, oraz innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane także przez ratyfikowane przez Monarchię Austro-Węgier wcześniej dokumenty"

I to samo mówi konstytucja węgierska:

Art. 18.:
"1. Stosunki między Krajami Korony Św. Stefana a kościołem, oraz innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadzie uszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności.
2. Stosunki między Krajami Korony Św. Stefana a kościołem, oraz innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane także przez ratyfikowane przez Monarchię Austro-Węgier wcześniej dokumenty"

Wolność wyznania jest więc umocowana niemal w każdym zakątku Monarchii podwójnie - przez Ugodę i krajową konstytucję. Co więcej, zarówno Austria jak i Węgry swoje kompetencje w zakresie umów ze związkami wyznaniowymi przekazują władzy centralnej.

Trudno jednak byłoby podpisać jakąkolwiek umowę międzynarodową między Szwejkistami i Austro-Węgrami, skoro niemal w stu procentach (jest jeden wyjątek) jesteśmy Austriakami.

Ciężko byłoby też zarejestrować nas w rejestrze Sądu Najwyższego jako organizację - nie posiadamy statutu, ani nawet żadnej formalnej struktury, ergo niewiadomo nawet, KTO miałby wnioskować do Sądu o uznanie nas za organizację.

Mogę pocieszyć, że nie działamy nigdy niezgodnie z prawem, a gdyby kazano nam złożyć wniosek - pewnie byśmy to zrobili. Zasadę legalizmu wywodzimy od nazwy partii Autora Czterech Natchnionych Tomów, to jest od Partii Umiarkowanego Postępu (w Granicach Prawa).

Chętnie opiszę całą sprawę i zastanowimy się, co z tym zrobić...

Alojzy Pupka

• Ekspert
    • O mnie, z Encyklopedii Wandejskiej
« Reply #12 on: Styczeń 25, 2010, 19:01:28 pm »

Quote from: tow. Habsburg
Kamracie Pupka, nie macie naturalnie racji!
Naturalnie mamy. Racja jest po naszej stronie, zamknęliśmy ją w Engels IV.
Quote from: tow. Karamedes
Religia [...] musi być prawnie zarejestrowaną...
Co za bzdura! Gdzie niby ma być rejestrowana? Kościół Świecki, jedna z prężniejszych i większych religii oczywiście rejestrowana nie jest, bo niby gdzie i po co? Ma swoje wewnętrzne prawo (Kodeksy, bulle, edykty etc.), ma hierarchię, ma organ prasowy (l'Osservatore Genossiano), ale zachowuje pełną niezależność od jakiegokolwiek państwa. I dalej nie rozumiem na chuj nam dialog?
lt-col Aloise Pupqa de Mandragorat du Vandistan
archegênere de Camarade-Vanda-Ville
électron de Ville Séculier Leben

Karamedes

• Aktywny użytkownik
« Reply #13 on: Styczeń 25, 2010, 19:22:09 pm »

Proszę się w tej chwili opamiętać. Celem dialogu jest poznanie naszych ręligi. Jeżeli pan nie chcę to nie jest obowiązkowe. Do 31 czekam na wiadomość na mój email: k01061995@gmail.com lub na profil z potwierdzeniem jeżeli nie będzie nikogo kto by chciał wziąć udział w dialogu całe to zamieszanie zostanie przekreślone. Język świadczy o kulturze. Człowieku... Jeżeli mogę tak mówić

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #14 on: Styczeń 25, 2010, 19:41:25 pm »

Ja do tej pory słyszałem tylko o Engels III :-D.

I zgadzam się z Wami co do rejestracji - religia to stan ducha, nie zaś prawnie zarejestrowana organizacja.

Karamedes

• Aktywny użytkownik
« Reply #15 on: Styczeń 25, 2010, 19:48:44 pm »

Może i macie panowie racje. W nordii się rejestruje. Więc cofam  ten warunek . Teraz wszystkie religie mogą brać udział.

Alojzy Pupka

• Ekspert
    • O mnie, z Encyklopedii Wandejskiej
« Reply #16 on: Styczeń 25, 2010, 19:59:05 pm »

Quote from: tow. Karamedes
Proszę się w tej chwili opamiętać. [...] Język świadczy o kulturze. Człowieku... Jeżeli mogę tak mówić
ROTFLSIADBARRE

Quote from: tow. Habsburg
Ja do tej pory słyszałem tylko o Engels III
To małoście słyszeli, tow. Habsburg, oj mało, o mocach przerobowych wandejskich instytucji reedukacji ;)
lt-col Aloise Pupqa de Mandragorat du Vandistan
archegênere de Camarade-Vanda-Ville
électron de Ville Séculier Leben

Karamedes

• Aktywny użytkownik
« Reply #17 on: Styczeń 25, 2010, 21:32:55 pm »

Regulamin spotkania jest zamieszczony na forum nordii>organizacje>związki wyznaniowe>dio ormii....

rhad

• Aktywny użytkownik
« Reply #18 on: Styczeń 25, 2010, 21:38:46 pm »

Regulamin spotkania jest zamieszczony na forum nordii>organizacje>związki wyznaniowe>dio ormii....

Nie obraź się, ale... Od ilu dni masz komputer z dostepem do internetu?
Bo widać nie dysponujesz wiedzą ,  iż w dobrym tonie jest podawać linka zamiast pisać "księżniczkę znajdziecie za 456 górami, 32 lasami iglastymi i 5 lisciastymi, oraz za 2 morzami slodkowodnymi, 1 slonowodnym i 5 jeziorkach, oraz 120 basenach"

http://www.nordia.fora.pl/dio-ormi-linii-pierwszego-kregu,72/dialog-religi-v-swiata,183.html
(-) mgr Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Ravendorff-Marcjan-Chojnacka, ex nomen Bumbum, ex nomen Liberi, ex nomen Bourbon, ex nomen Euskadi, Kwestor Republiki Baridas, Łaski Bez Cesarzowa Tuolelenkki i Wszechrhadmoru, etc., and so on

Karamedes

• Aktywny użytkownik
« Reply #19 on: Styczeń 25, 2010, 21:49:26 pm »

Znam to. Jednak pisze z komórki i trochę było by trudno to zrobić. Ale przyzaje że było by to możliwe. Dziękuję że pan podał :)
Pages: 1 [2] 3 4 ... 10