Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Jeżeli przypadkiem nie zatwierdziliśmy Twojego konta na forum, napisz maila na mmkgtc@gmail.com

Author Topic: Królestwo Nordii  (Read 6821 times)

Juan Samirović el-Guevara de Vetonija

• Ekspert
  • Skrijat Vśehslawiji
    • ZF Mikrosławii
Odp: Królestwo Nordii
« Reply #10 on: Styczeń 09, 2010, 15:34:44 pm »

swego czasu konsulat Tyrencji i Luminatu był wzorowany na kulturze skandynawskiej

Chyba każdy kraj przechodził huśtawki klimatyczne ;)

Odnośnie flagi: http://pl.wikipedia.org/wiki/Barwy_pansłowiańskie Język
Ale czy te barwy są zarezerwowane jedynie dla krajów słowiańskich? :) Kraje germańskie (np. Niderlandy) również używają takich barw.

Odnośnie ustroju: nuuuuuda...
Pojęcie względne. Ja to samo mógłbym powiedzieć o ustroju Wandystanu  ;)

Nie nie są. Patrz Mirkosławia - kraj słowiański. W dladze mamy jedynie elementy z flag i herbów słowiańskich, a kolory na fladze, to kolory z dawnych państw - Nowalu i Morinii.

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #11 on: Styczeń 09, 2010, 16:20:53 pm »

Co do nudy - ciekawość ustroju nie wynika moim zdaniem tylko z jego założeń. Jestem przekonany, że nawet ciekawy przecież ustrój Wandystanu możnaby skopać durnowatym i burackim jego rozumieniem. Nordia ma ustrój dość klasyczny, Konstytucja ma nawet kilka elementów z innych tego typu dokumentów, ale to nie znaczy, że ustrój będzie nudny. To wszystko zależeć będzie raczej od podejścia. Jestem przekonany, że wykorzystując skandynawskie tradycje monarchiczne, mało u nas znane, można stworzyć coś niezwykle ciekawego.

W sumie Austro-Węgry na przykład mają niby dualistyczną monarchię parlamentarną, ale podchodzimy do tego ustroju, jak i do całego państwa w taki sposób, by można było poczuć się jak w realnej Monarchii Austro-Węgier. Bez tego byłoby po prostu nudno. I tego samego życzę Nordii, byśmy mogli poczuć skandynawski klimat tego miejsca :-).

Einar

• Zaawansowany użytkownik
    • Królestwo Nordii
« Reply #12 on: Styczeń 09, 2010, 20:08:50 pm »

Dziękuję ;)
Cóż, w kwestii kultury skandynawskiej plany mam wielkie i im więcej z nich uda się wprowadzić w życie tym lepiej, w każdym razie taki jest mój cel - by nie było to państwo o kulturze skandynawskiej jedynie z samego twierdzenia że jest.

Co do stwierdzenia o tym, że ustrój nudny. Oczywiście jak wspomniałem, to pojęcie względne. Dla mnie prywatnie nie ma ciekawszego ustroju niż monarchia, dla kogoś inny ustrój może być ciekawy. Jak JCiKM już wspomniał, Skandynawia ma długie tradycje monarchistyczne i nie wyobrażam sobie tworzenia takiego państwa o innym ustroju. Podobnie, gdybym wzorował się na Wenecji, czy USA, to tworzyłbym republikę, niezależnie od tego czy lubię ten ustrój realnie, czy nie :)
Einar Bjørn Olavsen
Król Nordii

Pel Nander

• Ekspert
« Reply #13 on: Styczeń 10, 2010, 20:52:29 pm »

Flaga bez krzyża i git. Rotrio-Katolicyzm czy inne chrześcijaństwo chyba tam jeszcze nie dotarło? ... I dobrze.

Szwedlandia 2 twórcy też ...
Nie dla ACTA !!!

Pel Nander

• Ekspert
« Reply #14 on: Luty 07, 2010, 01:59:10 am »

http://micropedia.wikia.com/wiki/Mersja Nordia 'to też' Departament w Mersji.
Nie dla ACTA !!!

Ludwik Bourbon

• Ekspert
  • gadu-gadu: 5299529
« Reply #15 on: Luty 07, 2010, 09:35:05 am »

http://micropedia.wikia.com/wiki/Mersja Nordia 'to też' Departament w Mersji.

Tak samo jak Praga w Warszawie, jest też chyba gdzieś dzielnica Włochy.

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
« Reply #16 on: Luty 07, 2010, 09:59:26 am »

Dajcież spokój, nikt nie ma prawa decydować o czyjejś fladze, nazwie i innych atrybutach państwa. Już byli tacy, co próbowali...

Otto von Rütelheld

• Aktywny użytkownik
« Reply #17 on: Luty 07, 2010, 10:36:34 am »

Dajcież spokój, nikt nie ma prawa decydować o czyjejś fladze, nazwie i innych atrybutach państwa. Już byli tacy, co próbowali...
Jak nie?! A ja stwierdzam, że Nordiia ma mieć flagę różowo czarną i godło to srebrna żyletka, na czarnym tle, o!
(nawiasem, Austria Górna ma taką samą flagę jak Polska, więc w czym problem :P)
/-/ Otto von Rütelheld
Obywatel Mikroświata i Apatryda
oddany Monarchii Austro-Węgier

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
« Reply #18 on: Luty 07, 2010, 11:59:00 am »

Jaka Polska? Ja znam tylko Koronę i Litwę. Otto, realioza Cię dopada... A mówiłem, żebyś tyle nie grał w tego reala!

Otto von Rütelheld

• Aktywny użytkownik
« Reply #19 on: Luty 07, 2010, 12:12:14 pm »

Jaka Polska? Ja znam tylko Koronę i Litwę. Otto, realioza Cię dopada... A mówiłem, żebyś tyle nie grał w tego reala!
Kutwa... Ta choroba przytłacza. :/
/-/ Otto von Rütelheld
Obywatel Mikroświata i Apatryda
oddany Monarchii Austro-Węgier