Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length

Author Topic: Śmierć naturalna?  (Read 7446 times)

Alojzy Pupka

• Ekspert
    • O mnie, z Encyklopedii Wandejskiej
Odp: Śmierć naturalna?
« Reply #10 on: Styczeń 05, 2010, 20:49:44 pm »

Quote from: tow. Radziecka
[...] Trybunał Arbitrażowy nie może się zająć pośrednictwem w konflikcie Morvan - KS, bo WRM nie jest członkiem OPM.
TA Morwieńcowi żadnego prykazu dać nie może, ale wystosowanie propozycji mediacji za zgodą obu stron, byłoby imho ładnym gestem (choć skutków by nie przyniosło).

[...] jest Ekscelencja jedyną osobą, która na forum OPM dąży do doprowadzenia do jakichkolwiek rozmów o konflikcie.
Mam się obrazić za pominięcie? ;)
lt-col Aloise Pupqa de Mandragorat du Vandistan
archegênere de Camarade-Vanda-Ville
électron de Ville Séculier Leben

MelORhada

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #11 on: Styczeń 06, 2010, 08:52:34 am »

TA Morwieńcowi żadnego prykazu dać nie może, ale wystosowanie propozycji mediacji za zgodą obu stron, byłoby imho ładnym gestem (choć skutków by nie przyniosło).

Ale czy w ogóle TA może się zająć tą sprawą? Ja nawet nie przechodzę do kwestii wyroku - czy byłby on wiążący czy nie. A mediacja czy też propozycja mediacji nie musiałaby w ogóle przechodzić przez TA - więc nie rozumiem upatrywania w Trybunale jakichś nadziei. 

Mam się obrazić za pominięcie? ;)

Przepraszam, jeśli pominęłam wystąpienie Towarzysza na forum OPM, przyznaję jednak że od dłuższego czasu nie śledzę tamtejszych rozmów. W pamięci wyryło mi się za to kilkukrotne dopominanie się JE Frańciszka Józefa o powrót do rozmów, albo zdanie relacji z poczynionych postępów - wielokrotnie jego posty wisiały przez dłuższy czas bez żadnej odpowiedzi. W tym sensie - dobijania się do pustych drzwi i rozruszania zaśniedziałych sal konferencyjnych, gdzie rozmowy (toczone przez wiele stron, za udział MW w nich nie będziemy mieć chyba wystarczających możliwości, aby odpowiednio podziękować) juz dawno przestały się toczyć, JE Frańciszek Józef jest dla mnie tą jedyną osobą, która chciała coś z tym zrobić dalej. Przepraszam, jeśli Towarzysz poczuł się dotknięty - nie śledzę aktywnie dyskusje w gmachu OPM.

Alojzy Pupka

• Ekspert
« Reply #12 on: Styczeń 06, 2010, 13:27:16 pm »

Ale czy w ogóle TA może się zająć tą sprawą? Ja nawet nie przechodzę do kwestii wyroku - czy byłby on wiążący czy nie. A mediacja czy też propozycja mediacji nie musiałaby w ogóle przechodzić przez TA - więc nie rozumiem upatrywania w Trybunale jakichś nadziei.
No, ja również nie upatruję żadnych nadziei w tym ciele, ale mediacja może dałaby szansę przedstawienia raz jeszcze swoich argumentów? Może raz jeszcze pokazałaby opinii publicznej złą wolę KS? Zająć się -- oczywiście za zgodą obu stron -- może. W formie mediacji, a nie arbitrażu, a więc zupełnie niewiążąco.

Przepraszam, jeśli pominęłam wystąpienie Towarzysza na forum OPM, przyznaję jednak że od dłuższego czasu nie śledzę tamtejszych rozmów.
Ach, nie ma sprawy ;) Jako siostrpaństwo zawsze, kiedy tylko się dało broniliśmy Morvanu, osobiście gardłowałem za udzieleniem głosu towarzyszowi Radzieckiemu i przeciw ograniczaniu mu i w końcu odebraniu tegoż. Ale obecnie, od ostatniego zamieszania wokół stołka GenSeka, nie mam już siły traktować tej agendy sarmackiej jako prawdziwej organizacji międzynarodowej.

MelORhada

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #13 on: Styczeń 06, 2010, 20:41:06 pm »

No, ja również nie upatruję żadnych nadziei w tym ciele, ale mediacja może dałaby szansę przedstawienia raz jeszcze swoich argumentów? Może raz jeszcze pokazałaby opinii publicznej złą wolę KS? Zająć się -- oczywiście za zgodą obu stron -- może. W formie mediacji, a nie arbitrażu, a więc zupełnie niewiążąco.

Jest tylko jeden problem, tj stanowisko sarmackie przedstawiane wielokrotnie na forum OPM: To nasza sprawa i nikomu nic do tego.

Ach, nie ma sprawy ;) Jako siostrpaństwo zawsze, kiedy tylko się dało broniliśmy Morvanu, osobiście gardłowałem za udzieleniem głosu towarzyszowi Radzieckiemu i przeciw ograniczaniu mu i w końcu odebraniu tegoż. Ale obecnie, od ostatniego zamieszania wokół stołka GenSeka, nie mam już siły traktować tej agendy sarmackiej jako prawdziwej organizacji międzynarodowej.

To prawda ;) Ja też już nie mam sił i ochoty się z tym męczyć, więc w espose po wyborach zadeklarowałam, że sama nie zamierzam do rozmów dążyć, bo mi się czasu nie chce na to marnować. Dlatego absolutnie rozumiem Towarzysza, który ma teraz czas żeby podleczyć wystrzępione na przemowach gardło. Może kiedyś się znów przyda, jak coś się zmieni w organizacji ;) Chociażby przyjdzie (od)spawacz, który odspawa ludzi od stołków.

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #14 on: Styczeń 07, 2010, 10:20:10 am »

Zaś co do Morvanu - ostatnio odwiedziłem Wasze fora i niezwykle mi się spodobało ostatnie mobilizujące przemówienie Jej Ekscelencji - niby to my, mężczyźni, jesteśmy "twardzi", ale tak naprawdę nigdy nie potrafilibyśmy zrobić tego w taki sposób jak Lady Protektor ;-).

Jeżeli chodzi o samą OPM - zgadzam się z Kamratem Pupką, że OPM jest ciekawym miejscem do zabawy w dyplomację.

Alojzy Pupka

• Ekspert
« Reply #15 on: Styczeń 08, 2010, 06:34:34 am »

Ale z drugą częścią moich okołoopeemowskich spostrzeżeń już nie? ;)

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #16 on: Styczeń 08, 2010, 19:05:39 pm »

Szczerze - pisałem to na wykładzie i nawet nie chciało mi się specjalnie badać tekstu :-D.

Alojzy Pupka

• Ekspert
« Reply #17 on: Styczeń 10, 2010, 08:39:37 am »

Rozumiem, też mi się zdarza ;)

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #18 on: Styczeń 12, 2010, 21:36:39 pm »

Cóż, przedstawiciele Sarmacji na forum międzynarodowym cierpią na duży kompleks WRM - starając się wszystkim wmówić swoje życzenia nt. tego, jakie WRM powinno być. Trzymają się tego tak kurczowo, że wszelkie kontakty są w punkcie wyjścia niemożliwe - choć wielokrotnie strałem się je nawiązać. Oczywiście, nie jestem zwolennikiem konfliktu, uważam, że moglibyśmy wypracować modus vivendi nawet bez ustępowania ze swoich pozycji, ale nic na siłę.
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

Alojzy Pupka

• Ekspert
« Reply #19 on: Styczeń 15, 2010, 11:01:46 am »

Może teraz sytuacja ulegnie poprawie? Nie jestem jakoś opętany euforią w związku ze zmianami w Grodzisku, ale bądź co bądź trudno o bardziej prowandejskiego, a zatem i promorvańskiego Ksiencia...