Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Pages: 1 [2] 3 4 ... 8

Author Topic: Rzeczypospolita Obojga Narodów.  (Read 13280 times)

Willi Farmer

• Ekspert
Odp: Rzeczypospolita Obojga Narodów.
« Reply #10 on: Październik 14, 2009, 21:03:31 pm »

Żabojady biją się o piksele. :D
Farmer z Alabamy :P

Christophe de Gaulle

• Użytkownik
  • **
« Reply #11 on: Październik 14, 2009, 21:05:39 pm »

Chodzi oto, że jak RF prosi o dodanie na mape to wszyscy robią problemy i utrudniają jak to tylko możliwe, a w przypadku RON czytam"Rzeczpospolita na mapie być musi", więc kwestia nierównego traktowania nasuwa się sama.

Co do nowej wyspy dla RF to chyba źle przeczytałem. Od kiedy to o położeniu państwa na mapie decyduje inne państwo (właściwie to jedna osoba). O ile się orientuje to mapa Pana O'Rhady nie jest zależna od rządu Morvanu, więc decyzja powinna należeć do RF, twórcy mapy i państw sąsiadujących.Po drugie to niejest to całkowicie nowa wyspa, tylko przystosowana do potrzeb RF wyspa po UKZT.

Co do zarzutów wobec RF to jest ich z pewnością mnóstwo, bo przecież RF to siedlisko największego zła w mikroświecie;).
Doświadczony Główny Administrator poszukuje pracy.

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #12 on: Październik 14, 2009, 21:25:16 pm »

Mapa Pana O'Rhady jest w całości zależna od woli Pana O'Rhady, który uprzejmie może słuchać różnych sugestii i wniosków. A Pan po prostu robi z igły widły. Francja otrzymała swoją propozycję, RON jeszcze nie. Więc aktualnie to RF jest w pozycji uprzywilejowanej. Tak więc morał z tego taki - siedź Pan cicho i pilnuj Pan swojego geszeftu.
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
« Reply #13 on: Październik 14, 2009, 21:26:13 pm »

Ekhem. Chyba nie wie pan kto tu rządzi...

Otóż ostatnie zarządzenia co do MOK ustanawiały procedurę, co następuje:
1. Propozycja położenia
2. Akceptowalne? Tak: idź do punktu 3. Nie: idź do punktu 1.
3. Umieszczenie na mapie roboczej
4. Czy w ciągu trzech dni od ogłoszenia mapy roboczej są jakieś sprzeciwy? Tak: Rozwiązanie ewentualnych konfliktów, powrót do punktu 3. lub 1.; Nie: idź do punktu 5
5. Ogłoszenie dodania na mapie.

Osobami zasiadającymi w Kolegium Kartografów są: Michał O'Rhada, Marcel Hans i ja.
Wszelkie inne posty są jedynie komentarzami ich autorów a nie oficjalnym zdaniem MOK.

UWAGA dalsza cześć postu jest zdaniem jego autora, nie oficjalnym stanowiskiem MOKu:
Uważam jednakowoż, że powinniście się zapoznać z zasadami czegoś zanim będziecie się tam pchać...
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

Meisande V Gvandoya

• Zaawansowany użytkownik
  • Królowa Samundy
    • Zjednoczone Królestwo Samundy
« Reply #14 on: Październik 14, 2009, 21:28:41 pm »

Od kiedy to o położeniu państwa na mapie decyduje inne państwo (właściwie to jedna osoba).

Od zawsze i nawet gdyby chciano Republikę Francuską, jak była propozycja umiejscowić na Kontynencie Afrykańskim (co byłoby absurdem) nie tylko należałoby pytać o zgodę Republikę Bantu ale też Zjednoczone Królestwo Samundy, gdyż my byliśmy pierwszymi tam osadnikami.

Po drugie to niejest to całkowicie nowa wyspa, tylko przystosowana do potrzeb RF wyspa po UKZT.

Ja nie wiem czy ktoś tu ciężej myśli niż normalny człowiek, czy jest to celowe działanie, jak pisałam UKZT nadal istnieje, czy czasem nie jest to próba zagarnięcia siłą ziemii innego państwa?!

Mogę zrozumieć, że nie wszyscy darzą sympatią UKZT ale to państwo nie istnieje 3 dni, ma historię i dziedzictwo narodowe, tam narodził się Ród Burbonów i czy komuś się podoba czy nie państwo ma prawo być umieszczone na mapie.

Wszelkie zagrabienie terenów jest bezprawne.
Królowa Samundy
Meisande V Gvandoya
Okotukwano (MSZ)
Osen (Minister Sprawiedliwości)
Mlikesh
Szamanka Plemienia Katabongo
"Gorące Słońce Pustyni"

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #15 on: Październik 14, 2009, 21:36:13 pm »

Mogę zrozumieć, że nie wszyscy darzą sympatią UKZT ale to państwo nie istnieje 3 dni, ma historię i dziedzictwo narodowe, tam narodził się Ród Burbonów i czy komuś się podoba czy nie państwo ma prawo być umieszczone na mapie.

To państwo jest martwe od roku. Jeśli Willi i Pani twierdzą inaczej to dajcie nam do cholery jakiś konkretny dowód że nie mamy racji. Skoro nie jesteście w stanie dać mimo naszych próśb - nie miejcie pretensji że Moszna zostanie zaadoptowana w inny sposób. Czy o tak wiele prosimy?
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

MelORhada

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #16 on: Październik 14, 2009, 21:38:30 pm »

Czasami chciałabym głośno i publicznie zaklnąć. To jest mapa Pana O'Rhady - o ile mi wiadomo to MOK nie ma kompletnie nic przegłosowane, a tym bardziej żadnych zarządzeń nie kojarzę (głosowanie chyba by mi nie umknęło). MOK tak naprawdę nie funkcjonuje - niby zgłaszają się w tym dziale MOK państwa, które chcą być dodane do mapy, ale naniesienie ich na mapę zależy wyłącznie od dobrej woli dwóch stron - twórcy mapy i państwa, które chce być na tej mapie.

Pani Meisande - nikt tu żadnych ziemi nie zagarnął. Na mapie zniknęła moszna, bo nikt poza dwoma osobami (a i to jest niepewne) nie widział żadnej strony UKZT. Pan O'Rhada zrobił delete na swojej mapie i powstało wolne miejsce, w którym umiejscowiona została całkiem nowa wyspa - miejsce, w którym znajdzie się RF jeśli będzie tego chciała. Nikt tu nie najechał UKZT ani nie zagrabił ich ziem, więc niech pani nie sieje takiej propagandy.

Co do RF - wątpię, żeby ktoś tak ogólnie miał coś do Was i dlatego was krytykował za propozycję położenia na mapie. Po prostu pierwsza propozycja (propozycje) położenia na mapie była na tyle absurdalna, że nie było szans, żeby nie odezwały się głosy krytyki. Zaproponowany został pewien kompromis i na razie jesteśmy na tym etapie - to od Was zależy czy skorzystacie z tej propozycji czy będziecie wybrzydzać jak francuskie pieski.

Willi Farmer

• Ekspert
« Reply #17 on: Październik 14, 2009, 21:39:13 pm »

To państwo od roku rozkwita i ma się dobrze. Chcesz dowodu? Nie dostaniesz go, bo mam taki kaprys. ;]
Farmer z Alabamy :P

MelORhada

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #18 on: Październik 14, 2009, 21:40:51 pm »

To państwo od roku rozkwita i ma się dobrze. Chcesz dowodu? Nie dostaniesz go, bo mam taki kaprys. ;]

Ponieważ jest to najlepiej schowane państwo w mikroświecie, nie powinno być uwiecznione na mapie :) Proste.

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #19 on: Październik 15, 2009, 00:17:40 am »

Proszę o informację, Rzeczpospolitej z którego roku są to granice. Jeżeli taka mapka jest np. na Wikipedii, ułatwiłoby mi to pracę.

Co do innych rzeczy - ani umiejscowienie, jak i (szczególnie) "kontynent" zdecydowanie mi się nie podobają. Szczególnie, że Skarland, jak wspomniano, nachodzi na państwa na mapie. Proponuję, abyście umiejscowili się gdzieś na aktualnej mapie, zamiast wzorować się na starych. To nie średniowiecze, panowie.
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska
Pages: 1 [2] 3 4 ... 8