Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Pages: 1 [2] 3 4 ... 12

Author Topic: Republika Francuska  (Read 19335 times)

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
Odp: Republika Francuska
« Reply #10 on: Październik 09, 2009, 21:34:09 pm »

Ee, jedna z niepisanych zasad - jaka aktywność + kultura + długość istnienia takie terytorium...
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

Jean-Pierre Lavandier

• Aktywny użytkownik
    • Republika Francuska
« Reply #11 on: Październik 09, 2009, 21:43:24 pm »

Czyli codziennie będziemy dodawać po pikselu? Nawiasem mówiąc, nie atakując nikogo, jeśli sarmacka prowincja może być wielka, to czemu niepodległe państwo nie?

To może stwórzmy coś na miarę Brytyjskiego Imperium Kolonialnego, albo Carskiej Rosji? Wtedy fajną mapę możemy mieć....

Prosze nie ironizować, bo nikt nie mówi i krajach wielkości 2-3 większych niż obecna mapa.

Marcel Hans

• Aktywny użytkownik
« Reply #12 on: Październik 09, 2009, 21:48:25 pm »

Sarmacka prowincja? O czym Pan mówi? Bo większość z nich to kiedyś były oddzielne państwa i teraz dalej są aktywne na osobnych forach i LD ;)

Szczerze mówiąc to chyba Francja powinna mieć z założenia jakiś sąsiadów. Do Kontynentu Wschodniego to ona nie pasuje, a tworzenie nowego kontynentu to przesada. Dlaczego Wasza mapka nie może być mniejsza niż A-W? Gdybyście powstali dawno temu to byście mogli ustalić sobie wielkość bez problemu.
Marcel Hans
- I Prezydent Rzeczpospolitej
Kontakt: gg 1514419

Christophe de Gaulle

• Użytkownik
  • **
« Reply #13 on: Październik 10, 2009, 08:41:49 am »

Ee, jedna z niepisanych zasad - jaka aktywność + kultura + długość istnienia takie terytorium...

Chciałbym wiedzieć na jakich zasadach i według jakiego przelicznika zamienia się kulturę na piksele. Zasady powinny być dla wszystkich równe, więc w tej kwestii nie można się opierać na czyjejś subiektywnej ocenie. Co do czasu istnienia to chyba też nie jest dobre kryterium, ponieważ państwa musiałyby w miarę starzenia się rozrastać co jest raczej bez sensu.

Do Kontynentu Wschodniego to ona nie pasuje
Na jakiej podstawie Pan tak uważa i gdzie wg Pana pasuje lepiej (na temat okolic Bantu i Samundy już się wypowiedziałem)  ? 
Doświadczony Główny Administrator poszukuje pracy.

Jean-Pierre Lavandier

• Aktywny użytkownik
    • Republika Francuska
« Reply #14 on: Październik 10, 2009, 10:59:41 am »

Sarmacka prowincja? O czym Pan mówi? Bo większość z nich to kiedyś były oddzielne państwa i teraz dalej są aktywne na osobnych forach i LD ;)

Przykład RSiT, szczególnie jeśli oprzeć się na artykule "Nadzieja umarła..." http://trizondal.sarmacja.org/komosinski/?p=48

Dlaczego Wasza mapka nie może być mniejsza niż A-W? Gdybyście powstali dawno temu to byście mogli ustalić sobie wielkość bez problemu.

Wypowiadałem się na ten temat.

Jedyne co mogę powiedzieć to mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa, że nie powstaliśmy wcześniej. Biję się w pierś i przeklinam się, że nie wpadłem na ten pomysł wcześniej.

Przewotnie mogę zapytać, dlaczego ma być mniejsza? Bo nie jesteśmy tak samo "starzy"? A może dlatego, że pojawienie się nowego kraju może zniszczyć pewien niepisany układ, na który wszycy się zgadzają? Zwiększenie konkurencyjności? Obawa o jutro? Koniec świata? Bo nie bardzo rozumiem, dlaczego nie mamy prawa być traktowani na równi z innymi, tylko tworzy się grupy lepszych i gorszych.

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #15 on: Październik 10, 2009, 11:16:51 am »

Czyli Republika Francuska ma parcie na piksele tak? Wybierzcie sobie kawałek ziem niczyich i tam twórzcie swoje państwo. A to że kształt i wielkość nie będą takie jak realnej Francji? Przecież nie musicie kopiować wszystkiego ;]
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

Jean-Pierre Lavandier

• Aktywny użytkownik
    • Republika Francuska
« Reply #16 on: Październik 10, 2009, 11:23:12 am »

Przecież nic nie powiedziałem o Gujanie Francuskiej, Polinezji, czy Nowej Kaledonii:)

MelORhada

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #17 on: Październik 10, 2009, 12:05:42 pm »

Jak Wam się nie podoba, to sugeruję nie wchodzić w ogóle na mapę. IMHO i wg wielu wypowiadających się RF wg tych propozycji wygląda źle - nie pasuje do obecnego wyglądu mapy. Wielkość na mapie ja nigdy nie przeliczałam na kulturę, osiągnięcia czy ważność mikronacji, była to raczej sprawa umowna i polegająca na dogadaniu się między sobą tak, żeby estetyka mapy na tym nie ucierpiała...

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #18 on: Październik 10, 2009, 12:08:22 pm »

A jeżeliby wstawić Francję, jako zaczątek nowego, niezbyt dużego kontynentu, w miejsce obecnej Moszny, zeskalowawszy ją do podobnej wielkości (byłoby to pomiędzy obecnymi deklaracjami RF a moją pierwszą propozycją)
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #19 on: Październik 10, 2009, 12:10:13 pm »

Cóż... proponowane lokalizacje są - jak sądzę - dobrane dość niefortunnie.

Zaś co do wielkości - nie chodzi o to, żeby akurat pognębić Francję. Mieliście świetny pomysł na mikronacje i całkiem nieźle idzie Wam jego realizacja. Jest to jednak trochę nieuczciwe, że niektóre państwa latami pracowały na swoją obecność i wielkość na mapie (no, może z wyjątkiem żenującego przypadku Lolardii). Takim przykładem są Austro-Węgry - wg naszych danych nasza część kontynentalna (tj. bez Ziemi Franciszka Józefa) to zdaje się około 677 tys. km kw., a np. Sarmacja przed inkorporacjami podawała swoją wielkość jako 679 tys. km kw. (mogę się mylić, jeżeli tak - poprawcie mnie) Żeby w ogóle ktokolwiek mówił o Austro-Węgrzech takich, jak wg "naszych" danych, musieliśmy się długo rozwijać. Dlaczego?

1. Bo byłaby to sytuacja "na wyrost", tak jak to się stało z Lolardią.
2. Bo byłoby to nie fair wobec państw już istniejących i mających o wiele większy dorobek od nas.

Wiem, że dziś jest trochę inaczej, państwa powstają (i upadają) szybciej, szybciej wchodzą do struktur międzynarodowych, a także na mapę. Ale mimo wszystko sądzę, że lepiej być "zauważonym" po pewnym czasie, mając już jakiś dorobek i doświadczenie niż upominać się o "swoje" miejsce w mikroświecie. Jest to lepiej widziane i na pewno w przyszłości zaprocentuje.

Zaznaczam też, że jest to moja prywatna rada, nie zaś wyraźny sprzeciw wobec wniosku Republiki, którą jako państwo bardzo cenię i szanuję.
Pages: 1 [2] 3 4 ... 12