Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12

Author Topic: Republika Francuska  (Read 20992 times)

Jean-Pierre Lavandier

• Aktywny użytkownik
    • Republika Francuska
Odp: Republika Francuska
« Reply #30 on: Październik 10, 2009, 21:42:47 pm »

Nie będziemy się wykłucać o kolor przecież. Odnośnie położenia: jak najbardziej pasuje. Odnośnie wielkości: trzymam za słowo, że wraz z upływem czasu powierzchnia będzie się zwiększała.

Pel Nander

• Ekspert
« Reply #31 on: Październik 10, 2009, 22:37:59 pm »

(...)
... i za jednym razem problem wątpliwej wyspy i państwa się rozwiąże?  ::) ...
???
(...)Po drugie to Pana wypowiedź brzmi tak jakby wyspa była wątpliwa i państwo też wątpliwe. Mam nadzieje, że nie to miał Pan na myśli. [/quote]
- w domyśle chodzi o wyspę której na tej propozycji brakuje  "Templarię, (Mosznę)" i państwo UKZT czy póżniejsze PZT
Nie dla ACTA !!!

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #32 on: Październik 11, 2009, 12:08:23 pm »

W sprawie kolorów - tylko Austro-Węgry mają kolory podobne do tych na naszej fladze ;-).

Jeżeli zaś chodzi o powiększanie - nie lepiej byłoby zaczekać i pojawić się jako państwo o określonej już wielkości?

Ekscelencjo, nie chodzi o przypadek Francji, ale o precedens - inni też mogą chcieć takiego powiększania, co zniszczy porządek na mapie. Rozumiem, że dla władz Republiki liczy się przede wszystkim coś, co moglibyśmy nazwać raison d'etat (bo w pełni racją stanu to to raczej nie jest...), ale w swoich postulatach dobrze byłoby być odpowiedzialnym.

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #33 on: Październik 11, 2009, 12:23:29 pm »

Hmmm... Precedens. W przypadku umieszczenia Republiki Francuskiej na mapie v-świata na nowej Mosznie (Wink-Bud oferuje swoje usługi jeśli chodzi o zmianę kształtu lądu!) to ja jestem za o ile na mapę trafi również w jakimś dogodnym miejscu Rzeczpospolita Korony i Litwy. W końcu będzie to dyskryminacja innej mikronacji wzorowanej na prawdziwym kraju która w dodatku jest dużo bardziej aktywna niż Francja!
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

Christophe de Gaulle

• Użytkownik
  • **
« Reply #34 on: Październik 11, 2009, 16:39:09 pm »

to ja jestem za o ile na mapę trafi również w jakimś dogodnym miejscu Rzeczpospolita Korony i Litwy.
Przepraszam, ale to już jest jakiś absurd. Nie dość, że nie możemy decydować o wielkości i kolorze to teraz jeszcze musimy walczyć o miejsce na mapie dla RKiL, bo jak oni nie dostaną się na mapę to my też nie?

W końcu będzie to dyskryminacja innej mikronacji wzorowanej na prawdziwym kraju która w dodatku jest dużo bardziej aktywna niż Francja!

Nie zauważyłem nigdzie wniosku Rzeczpospolitej o dodanie na mapę, więc nie wiem jaka to miała by być dyskryminacja.
A z tą aktywnością to znowu porównuje nas Pan z państwem sporo od nas starszym.
Doświadczony Główny Administrator poszukuje pracy.

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #35 on: Październik 11, 2009, 16:55:09 pm »

Przepraszam, ale to już jest jakiś absurd. Nie dość, że nie możemy decydować o wielkości i kolorze to teraz jeszcze musimy walczyć o miejsce na mapie dla RKiL, bo jak oni nie dostaną się na mapę to my też nie?

Jakbyście robili to z umiarem to by nie było problemu.

Nie zauważyłem nigdzie wniosku Rzeczpospolitej o dodanie na mapę, więc nie wiem jaka to miała by być dyskryminacja.
A z tą aktywnością to znowu porównuje nas Pan z państwem sporo od nas starszym.

Bo reprezentowałem RKiL bezpośrednio u twórcy mapy. I był on bardzo sceptycznie nastawiony do umieszczania krajów wzorowanych na realnych. I wcale nie sporo starszym, tylko po prostu bardziej interesującym dla wielu mieszkańców v-świata (o czym świadczy porównanie liczby aktywnych mieszkańców obu krajów).

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #36 on: Październik 11, 2009, 17:01:29 pm »

Cóż, ja jestem tylko przeciwny możliwości "powiększania" jakiegokolwiek państwa w miarę jego rozwoju. Wydaje mi się, że byłoby to co najmniej dziwne.

Wyobraźmy sobie, że nagle Austro-Węgry - jako że od czasu dodania na mapę, tak jak każde państwo, rozwinęły się - domagają się powiększenia swoich granic. Co więc z Surmenią, Rotrią, Natanią, Brugią, Sarmacją, które również mogłyby sobie tego życzyć?

Sądzę, że powiększanie państw na mapie w trakcie ich istnienia byłoby decyzją skrajnie nieodpowiedzialną.

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #37 on: Październik 11, 2009, 18:37:36 pm »

Co inneg nabywać nowe ziemie w stylu kolonii, zdobyczy wojennych itd.

Christophe de Gaulle

• Użytkownik
  • **
« Reply #38 on: Październik 11, 2009, 20:20:54 pm »

Jakbyście robili to z umiarem to by nie było problemu.
Co mamy niby robić z umiarem? Mamy milcząco akceptować to co inni nam dają?
I wcale nie sporo starszym, tylko po prostu bardziej interesującym dla wielu mieszkańców v-świata (o czym świadczy porównanie liczby aktywnych mieszkańców obu krajów).
Staram się robić co tylko mogę, żeby RF była państwem interesującym, a antyreklama jaką robi nam Pan na tym forum wcale w tym nie pomaga. Fajnie się krytykuje, a może by tak lepiej zaproponować jakieś wspracie?
Doświadczony Główny Administrator poszukuje pracy.

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #39 on: Październik 11, 2009, 20:39:26 pm »

Co mamy niby robić z umiarem? Mamy milcząco akceptować to co inni nam dają?

Dobrze że dają bo nie zawsze tak było. Kiedyś cała ta procedura wyglądała zupełnie inaczej. Czasem pół roku mijało i kraj na mapie się nie pojawiał

Staram się robić co tylko mogę, żeby RF była państwem interesującym, a antyreklama jaką robi nam Pan na tym forum wcale w tym nie pomaga. Fajnie się krytykuje, a może by tak lepiej zaproponować jakieś wspracie?

Proszenie o wsparcie jest oznaką tego że samemu nie jest się w stanie poradzić z własnymi problemami.
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12