Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

http://wsparcie.mikronacje.info -> wspieramy ciekawe projekty związane ze światem mikronacji.

Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 12

Author Topic: Republika Francuska  (Read 19033 times)

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
Odp: Republika Francuska
« Reply #20 on: Październik 10, 2009, 12:32:45 pm »

To jest propozycja umieszczenia Francji, jaką wspominałem wyżej. Myślę, że tutaj dobrze komponuje się z resztą. Jeżeli tak bardzo obchodzi was wielkość, śpieszę donieść, że napis "Francja" jest czcionką większą niż Austro-Węgry. A w mojej opinii, to nawet więcej znaczy dla państwa..

To jest z kolei przykład kontynentu który można umieścić za Francją, jeżeli chce mieć ona geograficznie zgodne granice (+ coś w miejscu półwyspu iberyjskiego). Oczywiście to jak tam będzie wyglądać wybrzeże, to zależy od państwa które tam się umieści.

Aha, na obrazkach nie ma Korsyki, ale z tym nie ma dla mnie problemu - umieści się ją w finalnej wersji, oczywiście proporcjonalną do całej Francji.
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

Meisande V Gvandoya

• Zaawansowany użytkownik
  • Królowa Samundy
    • Zjednoczone Królestwo Samundy
« Reply #21 on: Październik 10, 2009, 13:54:25 pm »

Patrząc na nasze stosunki z Samundą uważam, że umieszczenie RF w tym miejscu byłoby nieporozumieniem (pomijając fakt, że Francja do Afryki raczej nie pasuje).

Chciałabym spytać jakie to są nasze stosunki, bo Zjednoczone Królestwo Samundy ma neutralny stosunek do Republiki Francuskiej?
Czyżby Republika Francuska postrzegała Samundę jako wroga?
Jeśli tak to proszę tu przedstawić ewentualne przyczyny owej wrogości z waszej strony.
Królowa Samundy
Meisande V Gvandoya
Okotukwano (MSZ)
Osen (Minister Sprawiedliwości)
Mlikesh
Szamanka Plemienia Katabongo
"Gorące Słońce Pustyni"

Malik-al-Mulk

• Administrator
  • Zaawansowany użytkownik
  • GG: 3580597
    • Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii
« Reply #22 on: Październik 10, 2009, 14:25:05 pm »

Ee, jedna z niepisanych zasad - jaka aktywność + kultura + długość istnienia takie terytorium...

Chciałbym wiedzieć na jakich zasadach i według jakiego przelicznika zamienia się kulturę na piksele. Zasady powinny być dla wszystkich równe, więc w tej kwestii nie można się opierać na czyjejś subiektywnej ocenie. Co do czasu istnienia to chyba też nie jest dobre kryterium, ponieważ państwa musiałyby w miarę starzenia się rozrastać co jest raczej bez sensu.

Do Kontynentu Wschodniego to ona nie pasuje
Na jakiej podstawie Pan tak uważa i gdzie wg Pana pasuje lepiej (na temat okolic Bantu i Samundy już się wypowiedziałem)  ? 

Nie mam nic przeciwko temu państwu. Ale raz że się nie godzę na wyspę w okolicach Bantu a juz całkowitą komedią wciskanie jej między Dreamland a Chattycję. Państwo jest za duże i to o wiele. Powinno być o połowę mniejsze.
Nie musimy dodawać po pikselu możecie poczekać z rok aż się rozrośniecie i wtedy mieć argument. A odnośnie tego rozrastania nowych państw równie dobrze za miesiąc możecie przestać istnieć bo nie takie mikronacje padały. Tak teraz Pan się zarzeknie że NIE PADNIEMY ale ci co padali też to mówili.
Młodszy Administrator Forum Mikronacje

Some people say you can´t talk with a gun in your mouth

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #23 on: Październik 10, 2009, 15:38:18 pm »

Propozycja Michała - i tutaj zupełnie abstrahuję od wielkości państwa - ma ten plus, że chyba najbardziej "pasuje" do mapy...

Christophe de Gaulle

• Użytkownik
  • **
« Reply #24 on: Październik 10, 2009, 17:53:24 pm »

Czyli Republika Francuska ma parcie na piksele tak? Wybierzcie sobie kawałek ziem niczyich i tam twórzcie swoje państwo. A to że kształt i wielkość nie będą takie jak realnej Francji? Przecież nie musicie kopiować wszystkiego ;]

Co do kształtu granic RF wypowiadałem się już tyle razy, że nie chce mi się tłumaczyć tego ponownie. Granice zostają takie jakie są i niema mowy o żadnych zmianach. Resztkami konkurencji nie jesteśmy tym bardziej zainteresowani.

Co do propozycji Pana  O'Rhady to chyba zaczynamy dochodzić do kompromisu (taki drobny wniosek techniczny: co do koloru RF na mapie to zależałoby nam na czerwonym lub niebieskim (nawiązanie do barw narodowych RF)).

Co do stosunków z Samundą to miałem na myśli wypowiedzi Pana Svenssona na forum OPM ( nie traktujemy ZKS jako wroga, ale neutralni też być nie możemy).

Nie mam nic przeciwko temu państwu. Ale raz że się nie godzę na wyspę w okolicach Bantu ...

Przedstawiliśmy tylko ewentualne możliwości lokalizacji. Dlaczego w okolicach Bantu aż tak bardzo byśmy Panu przeszkadzali?

A odnośnie tego rozrastania nowych państw równie dobrze za miesiąc możecie przestać istnieć bo nie takie mikronacje padały. Tak teraz Pan się zarzeknie że NIE PADNIEMY ale ci co padali też to mówili.

Paść może każda mikronacja. Nie jest powiedziane, że za miesiąc czy 2 nie padnie np. Sarmacja czy Dreamland (to są tylko przykłady. Nie życzę żadnemu państwu padnięcia). Więc jeśli przetrwamy to po roku czy 2 teoretycznie powinno się nas powiększyć (oczywiście nikt tego nie zrobi, bo byłoby to całkowicie nierealistyczne).

Na razie chciałbym zobaczyć wariant zaproponowany przez Pana O'Rhade w zmienionym kolorze, z geograficznie zgodnymi granicami oraz z dodaną Korsyką.
Doświadczony Główny Administrator poszukuje pracy.

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
« Reply #25 on: Październik 10, 2009, 18:00:12 pm »

Te dwa przykłady nie mogłyby paść w miesiąc czy dwa... Wygaszanie trwało by przynajmniej rok...
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

Pel Nander

• Ekspert
« Reply #26 on: Październik 10, 2009, 18:01:37 pm »

... i za jednym razem problem wątpliwej wyspy i państwa się rozwiąże?  ::) ...
???

Nie dla ACTA !!!

Christophe de Gaulle

• Użytkownik
  • **
« Reply #27 on: Październik 10, 2009, 18:19:03 pm »

Różne rzeczy się zdarzają. Sarmacje i Dreamland podałem tylko jako przykład, ale to samo można powiedzieć o każdej mikronacji.

... i za jednym razem problem wątpliwej wyspy i państwa się rozwiąże?  ::) ...
???

Po pierwsze to jest tylko moje zdanie. Ostateczna decyzja należy do Prezydenta.
Po drugie to Pana wypowiedź brzmi tak jakby wyspa była wątpliwa i państwo też wątpliwe. Mam nadzieje, że nie to miał Pan na myśli.

MelORhada

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #28 on: Październik 10, 2009, 20:13:20 pm »

Akurat i czerwony i niebieski są już na mapie zajęte. Raczej żadne państwo do tej pory nie miało parcia na to, żeby sobie kolor na mapie dopasować do barw narodowych, krawatu prezydenta czy oczu jego kochanki. Będziecie musieli przecierpieć z tym kolorem, albo innym, którego jeszcze na mapie nie ma.

Christophe de Gaulle

• Użytkownik
  • **
« Reply #29 on: Październik 10, 2009, 21:23:08 pm »

Akurat czerwony i niebieski na mapie się powtarzają (czerwony Gnomia i Rotria, niebieski Surmenia i Dreamland) więc nie widzę problemu w dodaniu 3 państwa o takim kolorze.
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 12