Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length

Author Topic: Decyzja dot. ziem UKZT  (Read 9499 times)

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
Odp: Decyzja dot. ziem UKZT
« Reply #30 on: Październik 08, 2009, 22:51:18 pm »

Państwo istnieje jako mikronacja, dopóki spełnia warunki bycia mikronacja. A na te składa się strona+miejsce publiczne, obywatele i aktywność. UKZT nie spełnia obecnie żadnego z tych warunków.
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

MelORhada

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #31 on: Październik 08, 2009, 22:51:27 pm »

To ja naprawdę nie rozumiem tych publicznych wątpliwości dotyczących tego, że to państwo istnieje i działa :)

Meisande V Gvandoya

• Zaawansowany użytkownik
  • Królowa Samundy
    • Zjednoczone Królestwo Samundy
« Reply #32 on: Październik 09, 2009, 06:41:34 am »

Ja zaś nie rozumiem czemu ktoś kto nie miał pomysłu na własną mikronację tylko przywłaszczył sobie część ziemi innego państwa wraz z nazwą i kulturą decyduje o tym, która nikronacja istnieje, a która nie...
Nie wszyscy tu istnieją bazując na pomysłach innych i nie zachowaują się jak bluszcz...
Zastanawia mnie czy jeśli aktywność jakiegoś innego państwa za chwilę nie zmaleje, to czy Wieki Orhada nie wrzuci go do kosza, bo akurat taki ma kaprys...

Panie Orhada, jest pan takim samym współtwórcą tego mikronacyjnego społeczeństwa jak my wszyscy, tylko że my tworzymy coś nowego, wnosimy pewne wartości, pan zaś tworzy nowe konflikty, jak to powiadają, gdzie się pan odwróci to nowa wierzba wyrasta.

Państwo, którym pan się chwali jest przywłaszczonymi terenami i jeszcze ma pan czelność oceniać innych...
Królowa Samundy
Meisande V Gvandoya
Okotukwano (MSZ)
Osen (Minister Sprawiedliwości)
Mlikesh
Szamanka Plemienia Katabongo
"Gorące Słońce Pustyni"

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #33 on: Październik 09, 2009, 06:55:44 am »

Zapomina pani o jednej ważnej rzeczy. Toczymy debatę nad mapą wykonaną przez Michała O'Rhadę. To jest jego mapa i to on decyduje defacto co na niej się znajduje. To że się z nami konsultuje to gest dobrej woli z jego strony. Szczytem chamsta jest mówić że my skasowaliśmy kraj i że my powinniśmy Willusia za to przeprosić. Samunda chce być na mapie z UKZT? To niech zacznie stosowować mapę Pavla Zeppa, albo lepiej, tą słynną opemowską. Ani pani, ani tym bardziej on i wasze zapewnienia że strona istnieje nie są dla nas wiarygodne - zarówno pani jak i on już nie raz pokazaliście swoje zakłamanie w różnych kwestiach (a chociażby niedotrzymanie umowy w sprawie przekazania dziedzictwa narodowego Samundy WRM, gorące popieranie traktatu o zakazie stosowania broni masowego rażenia, a później stwierdzenie że pani nie podpisze tego traktatu)...

PS. Sorry jeśli nie składnie. Jestem po imprezie :P
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #34 on: Październik 09, 2009, 08:32:31 am »

Ja zaś nie rozumiem czemu ktoś kto nie miał pomysłu na własną mikronację tylko przywłaszczył sobie część ziemi innego państwa wraz z nazwą i kulturą decyduje o tym, która nikronacja istnieje, a która nie...

Och, jak sądzę, to nie jedyna rzecz, której Pani nie rozumie.

Nie wszyscy tu istnieją bazując na pomysłach innych i nie zachowaują się jak bluszcz...

Brawo. Cieszę się, że to do Pani dotarło. Czy zatem może Pani zacząć żyć samemu, a przynajmniej pasożytować na kimś innym?

Zastanawia mnie czy jeśli aktywność jakiegoś innego państwa za chwilę nie zmaleje, to czy Wieki Orhada nie wrzuci go do kosza, bo akurat taki ma kaprys...

Z zewnątrz musi Pani wyglądać na niezłego myśliciela. W końcu wyraz skupienia na twarzy to podstawa. Ale jak widać, nie zbliża Pani to do zrozumienia czegokolwiek.

Panie Orhada, jest pan takim samym współtwórcą tego mikronacyjnego społeczeństwa jak my wszyscy, tylko że my tworzymy coś nowego, wnosimy pewne wartości, pan zaś tworzy nowe konflikty, jak to powiadają, gdzie się pan odwróci to nowa wierzba wyrasta.

Przynajmniej mam pozytywny wpływ na środowisko. Powinienem być chroniony przez Greenpeace jako szansa na odrodzenie lasów tropikalnych... chyba że to dotyczy tylko wierzb, to wtedy dużo w tej sprawie nie pomogę.

Państwo, którym pan się chwali jest przywłaszczonymi terenami i jeszcze ma pan czelność oceniać innych...

Tak się zastanawiałem (może założymy Klub Filozoficzny?), czy Pani tok myślenia dokądś prowadzi. I faktycznie, dokądś tak. A konkretnie - donikąd. Thank You, Cpt. Obvious!
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

Meisande V Gvandoya

• Królowa Samundy
    • Zjednoczone Królestwo Samundy
« Reply #35 on: Październik 09, 2009, 11:03:04 am »

Zapomina pani o jednej ważnej rzeczy. Toczymy debatę nad mapą wykonaną przez Michała O'Rhadę. To jest jego mapa i to on decyduje defacto co na niej się znajduje. To że się z nami konsultuje to gest dobrej woli z jego strony.

Szanowny Panie, zupełnie zapomniałam że wasz Wielki Guru jest nieomylny, prawdomówny i stanowi wszelką wyrocznię  ::)
Mało mnie interesuje czyja to mapa, fakt jest taki że pan Orhada sieje propagandę o nieistnieniu tego czy tamtego państwa i nie ma ona skutków ubocznych tylko w tym temacie.

Co do sprawy Samundy nie będę się wypowiadać, bo uważam iż wszystko zostało powiedziane, a poza tym ten temat tego nie dotyczy i nie będę tworzyła nowej wojenki, zatem proszę nie prowokować bo z tematu o mapie zrobi się ogólna awantura.

Szczytem chamsta jest mówić że my skasowaliśmy kraj i że my powinniśmy Willusia za to przeprosić.

Nie to jest szczytem chamstwa tylko wyśmiewanie nowych państw i stawianie się na pozycji wszystkowiedzących, krytyka miast pomocy.

gorące popieranie traktatu o zakazie stosowania broni masowego rażenia, a później stwierdzenie że pani nie podpisze tego traktatu)...

Szkoda, że nie przeczytał Pan dokładnie czemu był sprzeciw, zatem zacytuję:

Ze względu na niemożność egzekwowania czy sprawdzania zgodności działań państw z ową Konwencją, a co za tym idzie możliwość działań, które naruszałyby zakaz upowszechniania broni masowego rażenia, Zjednoczone Królestwo Samundy nie może podpisać w/w Konwencji.

Proszę czytać ze zrozumieniem, chcemy by była możliwość egzekwowania owej konwencji lub sprawdzania czy nie jest łamana...

Jak się nie wie dokładnie czegoś (np. sprawa Samundy) to nie należy zabierać głosu.

Panie Orhada, nie będę panu odpisywać bo co bym nie napisała i tak spotkam  się z krytyką, bo przecież Wielki Orhada ma zawsze rację i pana kpiący tekst świadczy tylko o pana dorosłości oraz kulturze osobistej.

Co do mapy ani Samundy, ani UKZT nie pytał pan czy chcemy lub nie na niej istnieć, robi pan co chce publicznie przy tym robi innym państwom złą opinię.

Królowa Samundy
Meisande V Gvandoya
Okotukwano (MSZ)
Osen (Minister Sprawiedliwości)
Mlikesh
Szamanka Plemienia Katabongo
"Gorące Słońce Pustyni"

Harold

• Stary Młody Winek
« Reply #36 on: Październik 09, 2009, 13:20:36 pm »

Orhada robi to co uważa za słuszne...

A tak w ogóle, jeśli UKZT istnieje proszę zrobić "Screenashoota" strony, wtedy powinniśmy jakoś spojrzeć na to inaczej...
Zapraszam do Wolnej Republiki Winktown!
http://www.mw.propl.eu/

Marcel Hans

• Aktywny użytkownik
« Reply #37 on: Październik 09, 2009, 14:25:12 pm »

Wasza Wysokość!

Pan O'Rhada nie jest guru, ale jest faktem, iż on tworzy mapy i jesteśmy pośrednio na jego łasce i niełasce. Jednak Pan O'Rhada wykonuje nasze sugestie i ich słucha co się liczy oczywiście ;)

O co chodzi ze stroną? Ano jest pewien wymóg udowodnienia istnienia państwa, bo skoro nikt go nie widział to trudno w to niektórym uwierzyć. Faktycznie może i UKZT istnieje, to nie jest moja sprawa miło by było jednak gdyby Wasza Wysokość zrobiła jak to sugeruje mój przedmówca chociażby zrzut z ekranu.

Oczywiście nie podważamy tutaj wiarygodności słów Waszej Wysokości, ja przynajmniej bym nie śmiał. Natomiast jest mały problem sprawiedliwości. Bo jeśli Waszej Wysokości uwierzymy na słowo i dodamy UKZT na mapę, a chwilę wcześniej na takie same słowo nie chcieliśmy uwierzyć Fryderykowi to chyba można by sugerować nam upolitycznienie i niesprawiedliwość oraz nierówne traktowanie.

Ubolewam nad faktem, że MOK ciągle tworzy jakieś kłótnie polityczne. Jednak nie uda się jakoś wypromować tej organizacji przynajmniej na taki poziom na jakim obecnie stoi MUP.
Marcel Hans
- I Prezydent Rzeczpospolitej
Kontakt: gg 1514419

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
« Reply #38 on: Październik 09, 2009, 14:44:44 pm »

Harold, jesteś geniuszem... Dajcie parę screenów, bez widocznego adresu itp.
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #39 on: Październik 09, 2009, 15:14:53 pm »

Wasza Królewska Mość, jeżeli Wasza Królewska Mość otrzymała zaszczyt oglądania niewątpliwie przewspaniałej strony państwa Templariuszy, nie znaczy to, że my go otrzymaliśmy. Nie sugeruję, iż jest Wasza Królewska Mość niewiarygodna, niemniej jednak funkcjonuje tu zasada "nie uwierzymy, dopóki nie zobaczymy" i zapewne nikt by tak "na słowo" nikomu w takiej sprawie nie uwierzył.