Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Jeżeli przypadkiem nie zatwierdziliśmy Twojego konta na forum, napisz maila na mmkgtc@gmail.com

Pages: [1] 2 3 ... 5

Author Topic: Decyzja dot. ziem UKZT  (Read 8844 times)

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
Decyzja dot. ziem UKZT
« on: Październik 05, 2009, 13:20:48 pm »

Na podstawie dyskusji w MOK i własnych przemyśleń podjąłem następującą decyzję, co do losu popularnej Moszny (którą w swoich pracach zwykłem zwać Templarią).

Ziemia ta zostanie usunięta - z tego powodu, że jej przywrócenie na mapę było błędem. Nie ma państwa, które by kontynuowało historię tego lądu, nie ma też państwa, które byłoby jakoś bliżej związane z dawnym UKZT, aby móc chociażby administrować tymi ziemiami, a co dopiero zasiedlić. Był to pusty kawałek lądu, nie dość że nieatrakcyjny, to jeszcze o dość wątpliwej sławie, tak że umiejscowienie na nim jakichś nowych państw było mało możliwe. Uznałem, że lepiej spuścić na te ziemie zasłony milczenia i zatopić je pod oceanem, pozostawiając miejsce dla ew. nowych państw. Ten ląd przynosił więcej problemów niż zysków.

Tak czy inaczej - jeżeli są jakieś uwagi, które podważyłyby powyższe rozumowanie, z chęcią ich wysłucham i się do nich odniosę.
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
Odp: Decyzja dot. ziem UKZT
« Reply #1 on: Październik 05, 2009, 20:11:47 pm »

Nie podoba mi się taka decyzja. Oto kasujemy kawałek lądu który i owszem, cieszy się ponurą sławą, ale zawsze to jest jakaś opcja wyboru dla nowych mikronacji. Może ktoś zechce tam kiedyś się osiedlić? Zawsze będę przeciwny usuwaniu lądów z mapy v-świata. Przez to kiedy przyjdzie ktoś nowy, zawsze rząda dodania do mapy w postaci jakiejś wyspy (ostatnio najczęściej) - co zawsze spotyka się z dezaprobatą opinii zagranicznej (bo oto powstała kolejna wyspa i w ogóle). Dla przykładu że ziemie upadłego państwa o złej sławie mogą zostać zagospodarowane niech świadczy historia ziem słomagromskich na których osiedlili się Winkowie. Może w wypadku Moszny też tak kiedyś się tak stanie? O ile zmienimy politykę dotyczącą nowych krajów na taką: Chcesz być na mapie v-świata bo uważasz że Ci się to prawnie należy? Wybierz kawałek dostępnego istniejącego lądu i go zagospodaruj, a nie wymagaj dodania kolejnej wyspy/kontynentu!
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

Ludwik Bourbon

• Ekspert
  • gadu-gadu: 5299529
« Reply #2 on: Październik 05, 2009, 20:23:11 pm »

Po co od razu kasować? Wystarczy zaorać.

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #3 on: Październik 05, 2009, 21:35:32 pm »

Opcjonalnie Wink-Bud * oferuje swoje usługi, ale ja jestem przeciwny usuwaniu Moszny.

* Jakby ktoś nie wiedział, jedyna firma w v-świecie zajmująca się rozbiórką i niszczeniem krajów, a także zbędnych lądów/cywilizacji przy pomocy strice Winkowych metod - bombką tu, bombką tam ;)
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

Pel Nander

• Ekspert
« Reply #4 on: Październik 06, 2009, 10:33:51 am »

@ O'Rhada
"Nie ma państwa, które by kontynuowało historię tego lądu," - to nie znaczy że nie bedzie.
"nie ma też państwa, które byłoby jakoś bliżej związane z dawnym UKZT" - ankieta pliz
"pusty kawałek lądu, nie dość że nieatrakcyjny," - subiektywne odczucie
"umiejscowienie na nim jakichś nowych państw było mało możliwe" - wątpię bardzo ;)

@ Talerz
"Wybierz kawałek dostępnego istniejącego lądu i go zagospodaruj, a nie wymagaj dodania kolejnej wyspy/kontynentu!" - dokładnie nowe powinny być dodawane wtedy gdy żaden teran nie pasuje charakterem do nowego państwa.
Jaka to wspaniała historia wirtualna się tworzy a nie fikcyjno-wirtualna. Co było przedtem.

"Wink-Bum"  ;D
« Last Edit: Październik 06, 2009, 10:36:02 am by Pel Nander »
Nie dla ACTA !!!

Malik-al-Mulk

• Administrator
  • Zaawansowany użytkownik
  • GG: 3580597
    • Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii
« Reply #5 on: Październik 06, 2009, 12:20:02 pm »

O ile zmienimy politykę dotyczącą nowych krajów na taką: Chcesz być na mapie v-świata bo uważasz że Ci się to prawnie należy? Wybierz kawałek dostępnego istniejącego lądu i go zagospodaruj, a nie wymagaj dodania kolejnej wyspy/kontynentu!

Za... choć moje państwo też jest wysepką... ale troche fakt ich za dużo już :/
Młodszy Administrator Forum Mikronacje

Some people say you can´t talk with a gun in your mouth

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #6 on: Październik 06, 2009, 17:22:28 pm »

"Nie ma państwa, które by kontynuowało historię tego lądu," - to nie znaczy że nie bedzie.
"pusty kawałek lądu, nie dość że nieatrakcyjny," - subiektywne odczucie
"umiejscowienie na nim jakichś nowych państw było mało możliwe" - wątpię bardzo

Czas mija, a UKZT przestało funkcjonować już dość dawno. Również na mapach, jako ziemia niczyja, również od dawna się znajduje. Nikt do tej pory nie wyraził najmniejszego zainteresowania tymi ziemiami. Gdyby jakieś państwo było z UKZT na tyle związane, żeby zająć te ziemie, już by to zrobiło. Również nowe państwa (a paru proponowałem umieszczanie na tych ziemiach, kusząc większymi terenami niż przy nowych ziemiach) odrzucały taką możliwość.

O ile zmienimy politykę dotyczącą nowych krajów na taką: Chcesz być na mapie v-świata bo uważasz że Ci się to prawnie należy? Wybierz kawałek dostępnego istniejącego lądu i go zagospodaruj, a nie wymagaj dodania kolejnej wyspy/kontynentu!

Osobiście wspieram politykę - albo mała wysepka, albo większa, a przy istniejącym lądzie, albo jakiś kawałek istniejącego lądu. Tak jak z Tokugawą. Jasne, jakoś trzeba te ziemie zagospodarować - ale z drugiej strony, narzucanie nowym państwom określonego kształtu jest bez sensu. Nie unikniemy dodawania nowych lądów, i choć jestem zwolennikiem jak największego zapełniania tych istniejących i zmniejszania liczby "państw-wysp", to akurat zachowywanie Moszny uważam za bezużyteczne w obecnej sytuacji.

Proponuję rozwiązanie, aby w tym miejscu umieszczone następne państwo, które starać się będzie o miejsce na mapie - tak, aby nie było tak, że jakiś ląd całkiem znika - a jedynie zmienimy jego kształt (kopiowanie z góry realnych lądów uważam za lekkie nieporozumienie. O ile realne państwa jeszcze, to cała wyspa przeniesiona w mikroświat jest bez sensu). Pasuje takie rozwiązanie?
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #7 on: Październik 06, 2009, 18:09:07 pm »

Cóż, ja sądzę że powinniśmy raczej mieć "w zapasie" jakieś lądy i proponować państwom ich wykorzystanie.

Marcel Hans

• Aktywny użytkownik
« Reply #8 on: Październik 06, 2009, 18:38:25 pm »

Szczerze mówiąc to najpierw trzeba określić jedną mapę wyjściową.
Moszna była kontrowersyjna i nie pasowała do KW gdy ją dodawano, a KW nie zmienił kształtu więc chyba dalej nie pasuje.
Marcel Hans
- I Prezydent Rzeczpospolitej
Kontakt: gg 1514419

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
« Reply #9 on: Październik 06, 2009, 21:12:10 pm »

Bo ma kształt realny z całkowicie innej części świata (Cejlon a Austro-Węgry)... Ja osobiście byłbym za jej usunięciem lub zmianą kształtu...
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.
Pages: [1] 2 3 ... 5