Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Dodane zostały reklamy Adkontekst, z których utrzymywać będzie się serwis.

Poll

Czy RWŚ zasługuje na miano mikronacji.

TAK
- 4 (12.9%)
TAK, ale tylko po dużych zmianach
- 4 (12.9%)
NIE
- 21 (67.7%)
NIE WIEM
- 2 (6.5%)

Total Members Voted: 30

Author Topic: Republika Wirtualnego Świata jako mikronacja  (Read 5014 times)

Kieran Prickskytt

• Użytkownik
  • **
Odp: Republika Wirtualnego Świata jako mikronacja
« Reply #10 on: Sierpień 10, 2009, 01:52:28 am »

Witam Państwa!
Widzę, że spory na temat stanowienia przez RWŚ mikronacji wciąż nie gasną. Zarejestrowałem się zatem, by również móc wziąć udział w dysputach.
Jestem od dłuższego czasu obywatelem Republiki Wirtualnego Świata. Jak w każdym świecie, czy realnym, czy wirtualnym są rzeczy i osoby, które bardziej lub mniej nam się podobają. Nie wierzę, że we wszystkich mikronacjach wszyscy obywatele są w 100% szczęśliwi i uważają, że ich kraj jest idealny i nie ma już nic, co należałoby zmienić.
Tak samo jest w naszym państwie. Tak, uważam, że RWŚ jest państwem i czy z Waszym uznaniem, czy nie, jest mikronacją. Starania naszych rządów o przystąpienie do OPM to nie błagania, byście uznali nas za mikronację, bo za taką się już uważamy, ale próby zawiązania przyjaźni i stosunków międzynarodowych.
Oczywiście są sprawy, które bolą Was w nas ale i nas w Was. Uważam jednak, że nie ma spraw nie do przeskoczenia. W Karcie OPM nie zauważyłem żadnych warunków, których nasza Republika by nie spełniała. No, chyba, że jest to jakaś stara wersja (ale sprawdzałem ją dziś).
Jeśli chodzi Wam o tzw. adminów - pytam Was - kto tworzy Wasze strony ?  Kto prowadzi i moderuje fora ? Czy nie można tych osób nazwać adminami ? U nas forum główne prowadzą gracze. Forum sądownicze - sędziowie o prokuratorzy, forum rządowe - członkowie rządu, prezydent, sejm...
Co do sławetnych sms-ów. Nikt nie zmusza nikogo do płacenia - gra jest całkowicie darmowa, więc uważam, że argument sms-owy przeciwko naszej mikronacji jest bezsensowny.
Spamowisko i dzieci? Cóż. Przyznam, że aktywność w naszym państwie osób o nieco niższej inteligencji jest nie do opanowania. Ale czy Wy, przyjmując nowych obywateli sprawdzacie ich IQ ? Wątpię. Poinformuję zatem Państwa, że w naszym kraju istnieją przepisy prawne karzące za niestosowne zachowania. Istnieje policja, prokuratura oraz sądy, a także inne osoby które starają się panować nad porządkiem. I nie są to admini ! Czym więc się różnimy od Was ? Nazwą "gra" ?
Uważam, że wszystko, co się robi "na niby" to gra. Wirtualne państwa to gra. Nie tylko nasze, ale Wasze również. Ale w naszym przypadku zostało ono użyte a w Waszym nie. To tylko jedno ze słów, których można użyć w tym przypadku - gra, zabawa, udawanie. Nie zapominajmy, że realnie żyjemy jednak w innych krajach - Polsce, USA, Irlandii...
Słyszę też głosy o określenie naszego charakteru - nasz charakter ? Jesteśmy republiką konstytucyjną normalnych ludzi. Pasuje ? Czy trzeba być elfem, krasnoludem albo wampirem, by stanowić mikronację ? Wydaje mi się, że to już szukanie dziury w całym. Są wśród nas, jak i pośród Was różni ludzie. Pracujemy jako sprzątaczki, lekarze, biznesmeni, prokuratorzy i spełniamy wiele innych zawodów. Na forach mamy setki tematów, bawimy się, organizujemy konkursy, ale to właśnie robią normalni ludzie. Pracują, bawią się, a co najważniejsze - spotykają się ze swoimi znajomymi, krajanami. Liczba ludności naszego państwa powoduje również mnogość charakterów, co nierzadko rzeczywiście kończy się konfliktami. Są kłótnie i swary, wiadomo, ale niech pokaże się taka mikronacja, w której tego nie ma ? No chyba, że jest w niej 5 osób...
Miałem jeszcze wiele innych uwag, ale myślę, że już napisałem wiele i być może niektórzy się znudzili, bo są z zasady "anty" i nie chcą słyszeć w ogóle o RWŚ.
Tym jednak, którzy dotarli do końca dziękuję, że mnie wysłuchali i może jakoś z innej strony postarają się spojrzeć na naszą mikronację.
Kraj, w którym ludzie wykształceni i dorośli potrafią znaleźć wspólny język z młodszymi lub mniej rozwiniętymi. Mam nadzieję, że nasze rozmowy doprowadzą również do zrozumienia między Republiką Wirtualnego Świata a Organizacją Polskich Mikronacji i wszystkimi Jej członkami z osobna.
Pozdrawiam!
53
http://www.enterpri53s.republika.pl
No need to run. You'll only die tired.

Michał Daliszewski

• Użytkownik
  • **
  • Wielka Polondia -> Twoje miejsce w wirtual świecie
    • Wielka Polondia
« Reply #11 on: Sierpień 10, 2009, 12:02:21 pm »

Taka sama sytuacja była z POLITIKĄ i my stworzyliśmy własną mikronację. Na waszym miejscu nie liczyłbym nawet na przyjęcie Republiki Wirtualnego Świata do OPM, ponieważ my sami przez to przechodziliśmy i jedynym rozwiązaniem, które sprawiło, że chociaż część państw nas zaakceptowała jest stworzenie własnej mikronacji lub dołączenie do innej, już istniejącej. Głównym powodem niechęci mikronacji do gier MMO jest właśnie komercja tych gier oraz to, że gracze tak naprawdę nie mają nic do powiedzenia w kwestiach technicznych. Mogą co prawda apelować o nowe funkcje itp. ale to admini decydują o wszystkim.

Malik-al-Mulk

• Administrator
  • Zaawansowany użytkownik
  • GG: 3580597
    • Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii
« Reply #12 on: Sierpień 16, 2009, 12:56:50 pm »

Witam Państwa!
Widzę, że spory na temat stanowienia przez RWŚ mikronacji wciąż nie gasną. Zarejestrowałem się zatem, by również móc wziąć udział w dysputach.
Jestem od dłuższego czasu obywatelem Republiki Wirtualnego Świata. Jak w każdym świecie, czy realnym, czy wirtualnym są rzeczy i osoby, które bardziej lub mniej nam się podobają. Nie wierzę, że we wszystkich mikronacjach wszyscy obywatele są w 100% szczęśliwi i uważają, że ich kraj jest idealny i nie ma już nic, co należałoby zmienić.
Tak samo jest w naszym państwie. Tak, uważam, że RWŚ jest państwem i czy z Waszym uznaniem, czy nie, jest mikronacją. Starania naszych rządów o przystąpienie do OPM to nie błagania, byście uznali nas za mikronację, bo za taką się już uważamy, ale próby zawiązania przyjaźni i stosunków międzynarodowych.

A ja myślę że jezeli żadna mikronacja was nie uzna to znaczy że nie jesteście mikronacją :) to jak w realu :) państwo by było państwem musi zostać uznane przez inne ;) i zazwyczaj nie jest to jedno państwo a większość

Co do waszego wejścia do OPM wątpię by Was przyjęto ponieważ to pociagnie za sobą spore konsekwencje dla tej organizacji.

Oczywiście są sprawy, które bolą Was w nas ale i nas w Was. Uważam jednak, że nie ma spraw nie do przeskoczenia. W Karcie OPM nie zauważyłem żadnych warunków, których nasza Republika by nie spełniała. No, chyba, że jest to jakaś stara wersja (ale sprawdzałem ją dziś).
Jeśli chodzi Wam o tzw. adminów - pytam Was - kto tworzy Wasze strony ?  Kto prowadzi i moderuje fora ? Czy nie można tych osób nazwać adminami ? U nas forum główne prowadzą gracze. Forum sądownicze - sędziowie o prokuratorzy, forum rządowe - członkowie rządu, prezydent, sejm...

Nasze serwery moderują obywatele krajów :) to raz i admini wdrażają pomysły rządów i zazwyczaj na zmianę czegoś na stronie muszą mieć zgodę. Niekoniecznie na piśmie.
A co by było gdyby nagle firma która jest właścicielem RWŚ powiedziała że zamyka grę (bo obywateli zostało 20) mimo tego że gracze nadal chcą grać?

Co do sławetnych sms-ów. Nikt nie zmusza nikogo do płacenia - gra jest całkowicie darmowa, więc uważam, że argument sms-owy przeciwko naszej mikronacji jest bezsensowny.
Spamowisko i dzieci? Cóż. Przyznam, że aktywność w naszym państwie osób o nieco niższej inteligencji jest nie do opanowania. Ale czy Wy, przyjmując nowych obywateli sprawdzacie ich IQ ? Wątpię. Poinformuję zatem Państwa, że w naszym kraju istnieją przepisy prawne karzące za niestosowne zachowania. Istnieje policja, prokuratura oraz sądy, a także inne osoby które starają się panować nad porządkiem. I nie są to admini ! Czym więc się różnimy od Was ? Nazwą "gra" ?
Uważam, że wszystko, co się robi "na niby" to gra. Wirtualne państwa to gra. Nie tylko nasze, ale Wasze również. Ale w naszym przypadku zostało ono użyte a w Waszym nie. To tylko jedno ze słów, których można użyć w tym przypadku - gra, zabawa, udawanie. Nie zapominajmy, że realnie żyjemy jednak w innych krajach - Polsce, USA, Irlandii...

Nie sądzę żebyśmy byli grą prędzej nazwal bym nas społecznością internetową. Ponieważ u nas wszystko opiera się na własnej kreatywności i wyobraźni. W grze masz ustalone ramy i fabułę która ogranicza.

Słyszę też głosy o określenie naszego charakteru - nasz charakter ? Jesteśmy republiką konstytucyjną normalnych ludzi. Pasuje ? Czy trzeba być elfem, krasnoludem albo wampirem, by stanowić mikronację ? Wydaje mi się, że to już szukanie dziury w całym. Są wśród nas, jak i pośród Was różni ludzie. Pracujemy jako sprzątaczki, lekarze, biznesmeni, prokuratorzy i spełniamy wiele innych zawodów. Na forach mamy setki tematów, bawimy się, organizujemy konkursy, ale to właśnie robią normalni ludzie. Pracują, bawią się, a co najważniejsze - spotykają się ze swoimi znajomymi, krajanami. Liczba ludności naszego państwa powoduje również mnogość charakterów, co nierzadko rzeczywiście kończy się konfliktami. Są kłótnie i swary, wiadomo, ale niech pokaże się taka mikronacja, w której tego nie ma ? No chyba, że jest w niej 5 osób...
Miałem jeszcze wiele innych uwag, ale myślę, że już napisałem wiele i być może niektórzy się znudzili, bo są z zasady "anty" i nie chcą słyszeć w ogóle o RWŚ.
Tym jednak, którzy dotarli do końca dziękuję, że mnie wysłuchali i może jakoś z innej strony postarają się spojrzeć na naszą mikronację.
Kraj, w którym ludzie wykształceni i dorośli potrafią znaleźć wspólny język z młodszymi lub mniej rozwiniętymi. Mam nadzieję, że nasze rozmowy doprowadzą również do zrozumienia między Republiką Wirtualnego Świata a Organizacją Polskich Mikronacji i wszystkimi Jej członkami z osobna.
Pozdrawiam!
53
http://www.enterpri53s.republika.pl

Jestem anty...
« Last Edit: Sierpień 16, 2009, 12:58:29 pm by Malik-al-Mulk »
Młodszy Administrator Forum Mikronacje

Some people say you can´t talk with a gun in your mouth

Meisande V Gvandoya

• Królowa Samundy
    • Zjednoczone Królestwo Samundy
« Reply #13 on: Sierpień 18, 2009, 16:40:32 pm »

Witam Państwa!

Witam Pana!

Tak, uważam, że RWŚ jest państwem i czy z Waszym uznaniem, czy nie, jest mikronacją. Starania naszych rządów o przystąpienie do OPM to nie błagania, byście uznali nas za mikronację, bo za taką się już uważamy, ale próby zawiązania przyjaźni i stosunków międzynarodowych.

To po co tu piszecie skoro nasze uznanie się nie liczy?
Co do OPM to nikt nie błaga, tylko musi spełnić warunki, a skoro was nie uznajemy to nie jesteście mikronacją, a skoro nie jesteście to nie macie szans w OPM.

W Karcie OPM nie zauważyłem żadnych warunków, których nasza Republika by nie spełniała

Bo Karta OPM była tworzona dla mikronacji, a nie gier komercyjnych.

W naszych mikronacjach my jesteśmy adminami, mieszkańcy, my tworzymy strony, administrujemy je, utrzymujemy czasem kupujemy miejsce na serwerze by strona powstała, z własnej kieszeni i nie obciążamy kosztami mieszkańców naszego państwa, bo dla nas nie jest to gra, tylko pasja i zabawa.

Słyszę też głosy o określenie naszego charakteru - nasz charakter ? Jesteśmy republiką konstytucyjną normalnych ludzi. Pasuje ? Czy trzeba być elfem, krasnoludem albo wampirem, by stanowić mikronację ? Wydaje mi się, że to już szukanie dziury w całym.

A czy u nas żyją jakieś elfy czy krasnoludy, a co gorsza wampiry?

Mam nadzieję, że nasze rozmowy doprowadzą również do zrozumienia między Republiką Wirtualnego Świata a Organizacją Polskich Mikronacji i wszystkimi Jej członkami z osobna.

Wątpię

Pozdrawiam!

Kwaheri!
Królowa Samundy
Meisande V Gvandoya
Okotukwano (MSZ)
Osen (Minister Sprawiedliwości)
Mlikesh
Szamanka Plemienia Katabongo
"Gorące Słońce Pustyni"

rhad

• Aktywny użytkownik
« Reply #14 on: Sierpień 18, 2009, 17:13:00 pm »

RWŚ to gra. Nie została STWORZONA  jako mikronacja, więc nigdy nią nie będzie. Koniec, kropka. Jak tak bardzo chcecie do OPM, to stwórzcie włsny, nowy kraj, który od samego początku będzie się określał MIKRONACJĄ,  i dopiero wtedy śmiejcie myśleć o applicowaniu do OPM
(-) mgr Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Ravendorff-Marcjan-Chojnacka, ex nomen Bumbum, ex nomen Liberi, ex nomen Bourbon, ex nomen Euskadi, Kwestor Republiki Baridas, Łaski Bez Cesarzowa Tuolelenkki i Wszechrhadmoru, etc., and so on

pablok1995

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #15 on: Sierpień 18, 2009, 18:08:43 pm »

jak widze na waszej stronie łączy was sporo z mikronacjami, ale radziłbym jednak założenie państwa od zera tak jak to zrobili ludzie z POLITIKI

Mój drogi jest jeszcze coś co nazywa się patryotyzmem, czy raczej v-patryotyzmem, czego niestety u ciebie nie dostrzegam. Widzisz, wy w swoje v-państwo gracie, a mówicie że w nim mieszkacie, ja w swej mikronacji żyje i mieszkam, choć wy mówicie że w nią gram. Mieszkaniec, gracz to są tylko nie ważne słowa, do których możemy znaleźć kolejne synonimy i antonimy. Być mieszkańcem to nie tylko się nim nazywać, ale także się nim czuć!

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
« Reply #16 on: Sierpień 18, 2009, 18:16:23 pm »

Panu chyba chodzi o patriotyzm...
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

Malik-al-Mulk

• Administrator
  • GG: 3580597
    • Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii
« Reply #17 on: Sierpień 18, 2009, 19:08:54 pm »

jak widze na waszej stronie łączy was sporo z mikronacjami, ale radziłbym jednak założenie państwa od zera tak jak to zrobili ludzie z POLITIKI

Mój drogi jest jeszcze coś co nazywa się patryotyzmem, czy raczej v-patryotyzmem, czego niestety u ciebie nie dostrzegam. Widzisz, wy w swoje v-państwo gracie, a mówicie że w nim mieszkacie, ja w swej mikronacji żyje i mieszkam, choć wy mówicie że w nią gram. Mieszkaniec, gracz to są tylko nie ważne słowa, do których możemy znaleźć kolejne synonimy i antonimy. Być mieszkańcem to nie tylko się nim nazywać, ale także się nim czuć!

aczkolwiek wątpię żeby wasi gracze mieli jakiś patriotyzm... i wątpię że jeśli zdarzy sie jakiś patirota gry polityka to utożsamia się bardziej niż mieszkaniec mikronacji ze swoim krajem. krajem w którego budowę (od podstaw) włozył 3 krotnie więcej niż każdy z użytkownik POLITIKI czy RWŚ. Ponieważ w mikronacjach żeby coś zrobić trzeba naprawdę sie napocić cześto nawet od podstaw uczyć czegoś... np pisania stron.
Młodszy Administrator Forum Mikronacje

Some people say you can´t talk with a gun in your mouth