Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length

Author Topic: MOK - kilka pomysłów  (Read 5057 times)

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
Odp: MOK - kilka pomysłów
« Reply #10 on: Lipiec 27, 2009, 14:23:47 pm »

Ostia to niemieckojęzyczne określenie od "Ost", nie lubimy stosować określenia Orientyka, a Istokia to słowo surmeńskie :-).

Jeżeli chodzi o ocenę znaczenia niektórych państw, to ok. Chodzi tylko o to, by jednak wymagać zgody przyszłych sąsiadów na znalezienie się w konkretnym miejscu. Ale rywalizacja regionów... jak narazie widzę rywalizację w samych regionach, np. między Sarmacją i Wandystanem.

A co do ziem niczyich mam inny pomysł. W momencie, gdy pojawia się nowe państwo i nie ma mapy (albo ma, ale jeszcze się nie zdecydowało, jak dokładnie będzie wyglądać), powinniśmy od razu decydować, gdzie je umiejscowić (oczywiście za zgodą przyszłych sąsiadów) i od razu "zaklepać" to miejsce dla nowego kraju, a pojawiałby się tam "na dobre" po jakimś okresie

Marcel Hans

• Aktywny użytkownik
« Reply #11 on: Lipiec 27, 2009, 15:12:35 pm »

Ostia to niemieckojęzyczne określenie od "Ost", nie lubimy stosować określenia Orientyka, a Istokia to słowo surmeńskie :-).

Hmm mi się Orientyka też nie podoba strasznie, ja używam nazwy Kontynent Wschodni.

Ale rywalizacja regionów... jak narazie widzę rywalizację w samych regionach, np. między Sarmacją i Wandystanem.
Hmm chodziło mi o rywalizację zdrową w ramach MOK i rywalizację Sekretariatów.

A co do ziem niczyich mam inny pomysł. W momencie, gdy pojawia się nowe państwo i nie ma mapy (albo ma, ale jeszcze się nie zdecydowało, jak dokładnie będzie wyglądać), powinniśmy od razu decydować, gdzie je umiejscowić (oczywiście za zgodą przyszłych sąsiadów) i od razu "zaklepać" to miejsce dla nowego kraju, a pojawiałby się tam "na dobre" po jakimś okresie

Hmm tylko wymagana by była też zgoda samego państwa. A pomysł tego oczekiwania na zamieszczenie na mapie v-świata jest dobry bo unikniemy ciągłych zmian mapy.

Czyli rozumiem możemy liczyć na pomoc WCKM w sprawach organizacyjnych i nie tylko w MOK?
Marcel Hans
- I Prezydent Rzeczpospolitej
Kontakt: gg 1514419

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
« Reply #12 on: Lipiec 27, 2009, 15:35:08 pm »

Kontynent Wschodni to jakoś za długa nazwa - lenistwo mnie dopadło :-).

Żeby była zdrowa rywalizacja w MOK, najpierw ta rywalizacja musi być zdrowa na innych płaszczyznach :-). Będąc niepoprawnym optymistą nie wierzę jednocześnie, że byłoby to możliwe :-). Poza tym, najpierw lepiej byłoby stworzyć jakieś bardzo ogólne ramy organizacji, a potem ewentualnie dokładać jej kolejne urozmaicenia w miarę możliwości. Moim zdaniem nie ma co tworzyć pomysłów "na wyrost".

Co do zgody tego państwa - naturalnie, chodziło mi o zaproponowanie czegoś takiego danemu krajowi. Mój błąd, najmocniej przepraszam.

A na moje wsparcie zawsze można liczyć, chociaż nie wiem, czy okażę się bardzo pomocny :-).

Marcel Hans

• Aktywny użytkownik
« Reply #13 on: Lipiec 27, 2009, 16:21:05 pm »

Co do rywalizacji to raczej proponowałem to jako dodatek. Na początek trzeba stworzyć owe ramy organizacji. Mój pomysł jak te ramy mają wyglądać jest w poście pierwszym, a reszta to wg. mnie dodatki.

Co do proponowania to owe propozycje powinny wyjść od Sekretariatu, który uzna, że ma wolne miejsce i przyjmie kogoś.

Każdy będzie pomocny w sprawie MOK, zwłaszcza ktoś z doświadczeniem w polityce międzynarodowej tak jak WCKM ;)
Marcel Hans

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
« Reply #14 on: Lipiec 27, 2009, 19:39:37 pm »

Cóż, zamiast "doświadczony" powiedziałbym tu "stetryczały" :-D.

Marcel Hans

• Aktywny użytkownik
« Reply #15 on: Sierpień 04, 2009, 21:42:09 pm »

Widzę już nikt się nie zgłasza. Popracuję nad statutem organizacji może wtedy ktoś się dołączy.
Marcel Hans

Alojzy Pupka

• Ekspert
    • O mnie, z Encyklopedii Wandejskiej
« Reply #16 on: Sierpień 05, 2009, 12:12:28 pm »

Jeden statut był. Jak dla mnie za długi i przegadany, ale do przyjęcia. Jak już to zaakceptujmy tamtem i jedziemy, bo mnożenie pomysłów na kształt i co za tym idzie projektów statutów, to ślepa uliczka.
lt-col Aloise Pupqa de Mandragorat du Vandistan
archegênere de Camarade-Vanda-Ville
électron de Ville Séculier Leben

Marcel Hans

• Aktywny użytkownik
« Reply #17 on: Sierpień 05, 2009, 19:17:40 pm »

Akurat Towarzyszu to inny kształt. Po pierwsze porządek ;P Natomiast jeśli Towarzysz i inni ludzie są gotowi tworzyć MOK bez względu na pierdoły to możemy działać na tym co było i później zrobić porządek.

Ale trzeba ustalić albo akceptują ludzie albo państwa. Moim zdaniem MOK to powinna być instytucja społeczne, a nie między-państwowa.
Marcel Hans

Alojzy Pupka

• Ekspert
    • O mnie, z Encyklopedii Wandejskiej
« Reply #18 on: Sierpień 06, 2009, 07:54:06 am »

Takie było założenie już na początku i myślę, że słusznie.
lt-col Aloise Pupqa de Mandragorat du Vandistan
archegênere de Camarade-Vanda-Ville
électron de Ville Séculier Leben

Juan Samirović el-Guevara de Vetonija

• Ekspert
  • Skrijat Vśehslawiji
    • ZF Mikrosławii
« Reply #19 on: Sierpień 06, 2009, 10:37:23 am »

Pro publico bono! MOK instytucją społeczną!  8)