Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length

Author Topic: Loardia blokuje zaprzysiężenie rządu sarmackiego  (Read 12768 times)

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
Odp: Loardia blokuje zaprzysiężenie rządu sarmackiego
« Reply #20 on: Październik 12, 2007, 14:13:14 pm »

Na pewno nie aż tak jak niektórzy twoich bzdurnych komentarzy :>
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

karol

• Aktywny użytkownik
    • Strona obywatelska Królewstwa Nowal
« Reply #21 on: Październik 12, 2007, 18:04:52 pm »

Polska zawsze wszystko blokuje :P
oni juz maja nas dosc xD
Ciekawe kogo pan ma na myśli, pisząc ONI, bo ja panu wkleję tu fragment wypowiedzi oddającej na pewno część opinii Onych o nas  ;D
Frankfurter Allgemeine Zeitung; "Nie można stwierdzić, że złość braci Kaczyńskich na 'system', jaki powstał po roku 1989 w Polsce jest nieuzasadniona. Wprawdzie lata po przewrocie stanowiły epokę przywrócenia powiązań z Zachodem, wejścia do NATO i Unii Europejskiej. Lecz były to także lata, w jakich coraz bardziej cyniczna elita postkomunistyczna bezprzykładnie bogaciła się, a afera goniła za aferą. 'Układ', system powiązań i korupcyjnych konszachtów, bez przerwy atakowany przez Kaczyńskich, to wcale nie wymysł chorej wyobraźni. Nie bez powodu Polacy odmówili zaufania temu 'systemowi' w 2005 roku. Bliźniacy wygrali wybory w roku 2005 przede wszystkim dlatego, że...
dlatego prosiłbym o chociaż pobieżne przejrzenie faktycznych opinii ONYCH o nas, zanim zacznie pan cytować tu drażniące opinie drinkprezydenta i tej całej filipińskiej hołoty spod jego znaku  8)
Karol Keane pozdrawia
http://sokn.mikronacje.info/
G-G 2765211

Willi Farmer

• Ekspert
« Reply #22 on: Październik 12, 2007, 18:15:41 pm »

chodzilo o inne kraje UE ;)
Farmer z Alabamy :P

karol

• Aktywny użytkownik
« Reply #23 on: Październik 12, 2007, 18:28:54 pm »

Ach mówi pan o dyplomatach zagranicznych, mnie w szkole uczono, że dyplomacja to sztuka oszukiwania i kłamstwa, więc się nie wypowiem na ich temat.
A propo tematu, mamy ciąg dalszy w Gońcu Czarnoleskim:
Kolegium Książęce Trizondalu nie wyraziło wotum zaufania dla rządu Mateusza Suszka. Przeciw głosowało trzech z czterech członków Kolegium. Tym samym potwierdziły się nasze przypuszczenia co do wotum dla nowego rządu w nowych prowincjach.
Karol Keane pozdrawia
G-G 2765211

Aaron_v-hr._Rozman

• Aktywny użytkownik
« Reply #24 on: Październik 12, 2007, 23:49:41 pm »

Ja widzę że z ewentualnego nieotrzymania wotum przez rząd UKL-NZM robi się jakąś wieką tragedię, a to przecież normalna demokratyczna procedura. Nie było przeszkód żeby NZM po ogłoszeniu że tworzy rząd (od tego czasu do głosowania w Loardii I Trizondalu minęło parę dni) Zainteresował się tymi prowincjami, porozmawiał z ich obywatelami, dowiedział się czego oczekują oni po nowym Kanclerzu. Nie ukrywam że Kanclerz pojawił się np kilka razy w Sclavinii, ale pracą w terenie tego jeszcze bym nie nazwał. Z mojej perpspektywy wygląda to tak że NZM-UKL nie spodziewały się możliwości przejęcia władzy. Sprawą drugą jest to że to rząd SPD forsowałprzyłączanie nowych nacji do Sarmacji, naturalne więc że ma  w nich duże poaprcie. Naturalne jest też że ludzi którzy byli przeciw przyłączaniu nowych krajów startują z kiepskiej pozycji i muszą się przyłożyć aby zdobyć zaufanie nowych mieszkańców Sarmacji. Od momentu kiedy obserwuję Sarmację, czyli od około 3 miesięcy padało wiele nieprzychylnych opinii wobec nowych sarmatów, więc nie ma się co dziwić że atakowani starają się bronić. Tak się złożyło (nie wiem czy słusznie, ale to nie mój problem) że łatka "tych co sa przeciw nowym" przylgnęła do NZM. Możliwe że to nie wasza wina drodzy NZMowcy, ale nikt Wam przecież nie zakaże kontaktów z nowymi krajami. Nawet jeśli rząd Kanclerza Suszka upadnie, to praca w regionach się opłaci. Dziękuje za uwagę  8)
Tyrania złych ludzi oraz dumny przedstawiciel cywilizacji śmierci.
"Oczywiście nie jest to wytłumaczenie tych karygodnych zbrodni, ale nie można oceniać całej społeczności po jednostkach." - Ludwik Bourbon
"I proszę nie komentować ani nie odpisywać na moje posty." - Rhadmor

B. Lenczowski

• Nowy użytkownik
  • *
  • Erdonja
« Reply #25 on: Październik 13, 2007, 13:21:01 pm »

Co nie znaczy, że mamy pozbywać się kogoś, kto ma odmienne zdanie niż oficjalne stanowisko partii, prawda? :>
Byłoby to lekko bez sensu.

Ahh... A co do reputacji partii... W szeregach SPD jest np. Morpheus, który ma swojego klona w Wandystanie i się z nim wcale nie kryje. Czy takie rzeczy nie powinny bardziej wpływać na wizerunek partii? :>

Dekret Księcia Sarmacji z mocą ustawy nr 198
o obywatelstwie sarmackim

Art. 2. [Osoba uprawniona do uzyskania obywatelstwa]

1. Książę może nadać obywatelstwo osobie, która:

5. oświadczenie o nieposiadaniu obywatelstwa państwa obcego lub o posiadaniu obywatelstwa państwa, z którym Księstwo Sarmacji zawarło umowę dopuszczającą posiadanie podwójnego obywatelstwa,

W takim razie chyba Sarmacja powinna zajac sie swoimi podwojnymi obywatelami.

pozdrawiam

Bartosz Lenczowski

Chwała Wolnej Erdonii!

karol

• Aktywny użytkownik
« Reply #26 on: Październik 13, 2007, 18:39:57 pm »

A Sarmacja uznała Wandystan, to chyba w tej sytuacji faktycznie doszło do złamania Kodeksu.  :)
Karol Keane pozdrawia
G-G 2765211

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #27 on: Październik 14, 2007, 00:29:26 am »

Żaden kodeks nie został złamany.

W wypadku, kiedy okazuje się, że obywatel sarmacki nie spełnia jednego z wymagań, Książę może mu odebrać obywatelstwo. Zwracam uwagę, że to jest jednostkowa decyzja Księcia (której nie musi wydawać), a nie automatyczna utrata obywatelstwa.

Zacytowany przez Pana Lenczowskiego fragment odnosi się do nowych obywateli.

Suchy - o ile wiem, Morpheus poza tym że występuje w Wandystanie pod innym nazwiskiem, nie posiada obywatelstwa Mandragoratu.

W przeciwieństwie do mnie, ja obecnie łączę obywatelstwo trzech państw.

Ku celom archiwalnym:

Paweł Ciupak

• Użytkownik
  • **
« Reply #28 on: Październik 14, 2007, 00:37:50 am »

W wypadku, kiedy okazuje się, że obywatel sarmacki nie spełnia jednego z wymagań, Książę może mu odebrać obywatelstwo. Zwracam uwagę, że to jest jednostkowa decyzja Księcia (której nie musi wydawać), a nie automatyczna utrata obywatelstwa.
Podobnie jest w Wandystanie, tylko tam oczywiście decyzję wydaje Cenzor.

Suchy - o ile wiem, Morpheus poza tym że występuje w Wandystanie pod innym nazwiskiem, nie posiada obywatelstwa Mandragoratu.
Tow. Zrazunov posiada obywatelstwo, i nawet pełni „funkcję publiczną” buduara Precelkhandy.

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #29 on: Październik 14, 2007, 21:18:48 pm »

Faktycznie :-P Musiałem jakoś przegapić... :P

Ku celom archiwalnym: