Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length

Author Topic: Mapa i polityka...  (Read 8909 times)

Orzislav von Thorn-Todd

• Aktywny użytkownik
  • Winek, ot
Odp: Mapa i polityka...
« Reply #20 on: Lipiec 13, 2009, 16:35:36 pm »

Ale co, na dobrą sprawę, przeszkadza nam wszystkim, swoimi zachowaniami i działaniami zmieniać OPM w równie luźną? Ja nie bronię OPM, ona mnie w swojej formie obecnej mierzi!, ale... jeśli nie ma szans (nie ma?!) na stworzenie nowej organizacji, to może zmieniać OPM od dołu? Wymuszać luz, zwalczać zbyt rozbudowaną biurokrację, krytykować kretynizmy, itd.

Jako reprezentanci swoich krajów mamy taką siłę. Mamy możliwość. Musimy jedynie chcieć.

Pozdrawiam,
Lord Darth Kanzler
Samo Zło ;)

Wątpię, żeby takie coś przeszło. Mikronacje od dawien dawna dzieliły się na dwa zasadnicze typy - te, które do spraw wirtualnego państwa podchodzą śmiertelnie poważnie, i te, które traktują v-świat luźniej, jako zabawę. Co by nie robić - obu tym blokom jednocześnie nie dogodzimy.

Minister Spraw Zagranicznych Wolnej Republiki Winktown
Członek Rady Rewizyjnej Mikroświatowej Unii Piłkarskiej

Juan Samirović el-Guevara de Vetonija

• Ekspert
  • Skrijat Vśehslawiji
    • ZF Mikrosławii
« Reply #21 on: Lipiec 13, 2009, 17:31:43 pm »

Cóż.. nie każdy może zmienić, bo nie każdy tam się fatyguje. Tutaj pozostaje kwestia chęci i posiadania potrzeby bycia w OPM.  Mikrosławii dobrze bez OPM i tez z tym żyjemy :P Taki nasz wybór.

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #22 on: Lipiec 13, 2009, 17:35:24 pm »

Wątpię, żeby takie coś przeszło. Mikronacje od dawien dawna dzieliły się na dwa zasadnicze typy - te, które do spraw wirtualnego państwa podchodzą śmiertelnie poważnie, i te, które traktują v-świat luźniej, jako zabawę. Co by nie robić - obu tym blokom jednocześnie nie dogodzimy.

Nie mówimy o rozmowach w OPM w stylu: "Hahaha, jesteście dupy wołowe!" a o mniej sformalizowanej dyskusji.

Cóż.. nie każdy może zmienić, bo nie każdy tam się fatyguje. Tutaj pozostaje kwestia chęci i posiadania potrzeby bycia w OPM.  Mikrosławii dobrze bez OPM i tez z tym żyjemy  Taki nasz wybór

Zapewne Ekscelencja Lord Darth Kanzler mówił do mnie ;-). Zatem i ja odpowiem: a czy tak nie robimy? Czy nie zmieniliśmy nieco stylu dyskusji (warto zauważyć duży wkład delegacji Wandystanu)?

Alojzy Pupka

• Ekspert
    • O mnie, z Encyklopedii Wandejskiej
« Reply #23 on: Lipiec 13, 2009, 18:09:20 pm »

Oh, nasz wkład był dość duży i długi, ale niektórym nie podobało się właśnie to, że od tyłu :)
lt-col Aloise Pupqa de Mandragorat du Vandistan
archegênere de Camarade-Vanda-Ville
électron de Ville Séculier Leben

Lord Darth Kanzler

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #24 on: Lipiec 13, 2009, 18:31:06 pm »

Zapewne Ekscelencja Lord Darth Kanzler mówił do mnie ;-). Zatem i ja odpowiem: a czy tak nie robimy? Czy nie zmieniliśmy nieco stylu dyskusji (warto zauważyć duży wkład delegacji Wandystanu)?

Ależ Wasza Cesarska i Królewska Mość ja nie mówiłem do nikogo konkretnie ;) A co do wkładu AW w zmianę stylu dyskusji w OPM to ja nie mam najmniejszych wątpliwości. Właśnie takim podejściem jesteśmy w stanie to zmieniać. Ale najgorsze jest to, że te osoby, które tu (bez konkretnego wskazywania!) mówią o potrzebie luzu, po przekroczeniu progu OPM usztywniają karki i grają jak im GenSek każe. Tak się niczego nie zmieni. Cieszę się, że MW i AW starają się to zmieniać ;) Wspólnie możemy więcej.
Lord Darth "Ruda Grażyna" Kanzler
Komisarz Ludowy Spraw Zagranicznych
Mandragorat Wandystanu

Alojzy Pupka

• Ekspert
« Reply #25 on: Lipiec 14, 2009, 03:22:34 am »

Brr. Zabrzmiało jak slogan z reklamy te pe es a :P

Lord Darth Kanzler

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #26 on: Lipiec 14, 2009, 09:25:56 am »

O co to to nie :) Raczej jak slogan z projektu monety ponadnarodowej, która zaprezentował Tow. Miedwiediew - "Jedność w różnorodności." - bardzo piękne hasło muszę przyznać!
Lord Darth "Ruda Grażyna" Kanzler
Komisarz Ludowy Spraw Zagranicznych
Mandragorat Wandystanu

Alojzy Pupka

• Ekspert
« Reply #27 on: Lipiec 14, 2009, 22:16:49 pm »

Hmm. To już prędzej jak amerykańska dewiza: "E pluribus unum" :P

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #28 on: Lipiec 15, 2009, 16:25:22 pm »

Mnie też to cieszy, ale z drugiej strony... odebraliście nam pierwszeństwo w aktywności w OPM ;-D.

Alojzy Pupka

• Ekspert
« Reply #29 on: Lipiec 16, 2009, 02:19:35 am »

Możemy się podzielić: w miesiące parzyste aktywny będzie MW, a w nieparzyste A-W, pasuje? Takie kolektywne pierwszeństwo ;)