Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Author Topic: Problemy z nazewnictwem  (Read 4185 times)

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
Problemy z nazewnictwem
« Reply #10 on: Maj 14, 2009, 20:58:19 pm »

Ja niejako rozumiem czepianie się o nazwę - do szału mnie doprowadza, jak ktoś pisze "Cesarstwo (lub Królestwo) Austro-Węgierskie" albo "Austrowęgierskie".

Alojzy Pupka

• Ekspert
    • O mnie, z Encyklopedii Wandejskiej
Problemy z nazewnictwem
« Reply #11 on: Maj 15, 2009, 14:21:14 pm »

Quote from: tow. Gvandoya
Przepraszam ale mnie by na przykład bardzo wzburzyło gdyby ktoś napisał Samonda lub Sa-monda...
Tow. Pupka, tu jest wirtual i proszę nie porównywać naszych nazw państw do realnych, tu możemy mieć fantazję nazewnictwa jaka nam się podoba.
Mołdowa, a zwłaszcza Mumbaj, to akurat jest fantazja osób odpowiedzialnych za nazewnictwo i bardzo dobra analogia. Przy czym powtórzę - celowe przekręcanie jest niesmaczne. Ale jeśli chcemy być pisani poprawnie, to powinniśmy cierpliwie i uprzejmie pisać przypomnienia, jaka forma jest poprawna, a nie bluzgać i krzyczeć. Co do Samondy - wyglądałaby na literówkę, a nie złośliwość, Sa-monda natomiast to raczej mało prawdopodobny błąd. Nie ma podobnych nazw z myślnikiem, nie ma zatem z czym się mylić. A analogia Al Rajn - Al-Farun (przy czym Al-Farun przecież jest starszym państwem) przysparza okazji do takich potknięć i poniekąd uzasadnia je.
lt-col Aloise Pupqa de Mandragorat du Vandistan
archegênere de Camarade-Vanda-Ville
électron de Ville Séculier Leben

Alojzy Pupka

• Ekspert
Problemy z nazewnictwem
« Reply #12 on: Maj 15, 2009, 14:25:15 pm »

Quote from: tow. Abramowicz
eh, jakoś niewiele osób przeczytało, że był to sarkazm. Stosuje się do całej wiadomości, wiec powinienem postawić "tag" na końcu... Zdarzył mi się błąd "ortograficzny", więc zacząłem sobie żartować z przesadniej reakcji na niego (jak zresztą na wiele innych spraw).
Ale sarkazm był tu zdecydowanie nie na miejscu. Wiemy przecież, że rajńczycy są dość drażliwi...

Quote from: tow. Franciszek Józef
Ja niejako rozumiem czepianie się o nazwę - do szału mnie doprowadza, jak ktoś pisze "Cesarstwo (lub Królestwo) Austro-Węgierskie" albo "Austrowęgierskie".
To już raczej błąd merytoryczny, niż przekręcenie-literówka.

Osama bin Ramzani

• Użytkownik
  • **
  • Ojciec założyciel :)
    • Federacja Al Rajn
Problemy z nazewnictwem
« Reply #13 on: Maj 15, 2009, 17:45:07 pm »

Czy towarzysze widzieli kiedyś realną mapę z zaznaczoną Mołdową, Iczkerią, albo Myanmarem? Widzieliście gdzieś Mumbaj? Wszędzie tylko Mołdawia, Czeczenia, Birma, Bombaj etc. Nie jestem zwolennikiem celowego przekręcania jakiejkolwiek nazwy, ale histeryczna reakcja strony rajńskiej jest (przynajmniej wobec nietypowości takiego zapisu nazwy państwa i dość dużego rozpowszechnienia błędnej formy) nieadekwatna i może budzić zaniepokojenie stanem nerwów towarzysza zgłaszającego zastrzeżenia.
To nie jest histeryczna reakcja Szanowny Panie Pupka. Nawa państwa to Al Rajn a pisane z kreską jak to czyni część wiadomo jakiego grona to rzeka w Wezyracie Al-Farun.

Dziękuję
(-) Jego Wysokość Osama bin Ramzani
Sułtan Federacji Al Rajn

Alojzy Pupka

• Ekspert
Problemy z nazewnictwem
« Reply #14 on: Maj 15, 2009, 21:16:01 pm »

Quote from: tow. Ramzani
To nie jest histeryczna reakcja Szanowny Panie Pupka. Nawa państwa to Al Rajn a pisane z kreską jak to czyni część wiadomo jakiego grona to rzeka w Wezyracie Al-Farun.
Nie wiadomo jakiego grona. Jak na razie widziałem ten błąd tylko u tow. Abramowicza.
Kreska w zapisie jest błędna i tu się chyba wszyscy zgadzamy, że poprawną formę nazwy ustala sam zainteresowany. Niewątpliwie też, zły zapis źle świadczy o autorze mapy. Ale kiedy przedstawiciel państwa, zamiast kulturalnie zwrócić uwagę na błąd, zaczyna autora obrzucać błotem, sugerować mu ignorancję etc., to wówczas sytuacja odwraca się, i to przedstawiciel państwa o przekręconej nazwie staje w złym świetle.

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
Problemy z nazewnictwem
« Reply #15 on: Maj 16, 2009, 08:30:14 am »

Nikt nie czyta moich postów?
Mówiłem, że to była literówka. A że JJE Mulk wyrzucił mi, że jestem kompletnym ignorantem, zacząłem go droczyć od tak o. A że JJE nie zrozumiał sarkazmu, zaczął tyrady na temat mojego chamstwa, żałosności, wylewając całą swą gorycz na temat błędu interpunkcyjnego/ortograficznego w poście...
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
Odp: Problemy z nazewnictwem
« Reply #16 on: Maj 17, 2009, 22:08:21 pm »

"wiadomo jakiego grona" - fajne hasło :-D. W ogóle uwielbiam te wypowiedzi typu "No przecież WIADOMO kim ONI są". Jakiego wiadomego grona?