Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Jeżeli przypadkiem nie zatwierdziliśmy Twojego konta na forum, napisz maila na mmkgtc@gmail.com

Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 15

Author Topic: Republika Francuska  (Read 23065 times)

kazag

• Administrator
  • Ekspert
  • Swawolny Byk / Kazag Slobodanovic
    • Okoczia
Odp: Republika Francuska
« Reply #20 on: Kwiecień 12, 2009, 20:33:55 pm »

000webhost ma nieprzyjemną cechę sprawdzania strony pod kątem nielegalnych skryptów/tresci, dzieki czemu np. na 20 godzin jest ona niedostępna ;]
podróżnik Kazag Slobodanovic
znany również jako Swawolny Byk, Szaman Bitowy Okoczii
www.okoczia.cba.pl

Christophe de Gaulle

• Użytkownik
  • **
« Reply #21 on: Kwiecień 12, 2009, 20:45:46 pm »

Rzeczywiście był z tym na początku  mały problem, ale pomoc techniczna działa bardzo sprawnie i po krótkim czasie wszystko wróciło do normy. Nasza strona została już sprawdzona i zaakceptowana.
Doświadczony Główny Administrator poszukuje pracy.

Alojzy Pupka

• Ekspert
    • O mnie, z Encyklopedii Wandejskiej
« Reply #22 on: Kwiecień 12, 2009, 22:49:41 pm »

Śmiech na sali. Po raz chyba pierwszy zgadzam się z tow. Meisande :D

Tow. Jabollade, czyżby uskutecznianie krytyki było już naganne? W takim razie zdechłbym z głodu, bo to właśnie to, czym się żywię. Na mój gust jesteście jako państwo na pewno mniej żałośni niż chociażby Piotrusiowo, ale rżnąc wszystko, z systemem władzy, konstytucją i administracją włącznie z reala[1], dużo wyżej się nie wzniesiecie. Taka moja skromna opinia, ale ja tam pewno jestem wybredny niczym piesek (nomen omen) francuski...

[1] I nie pieprzcie, proszę, o lekkim tylko naśladownictwie, bo to że coś nie jest przepisane słowo w słowo, nie implikuje wcale oryginalności. Przecież wiadomo, jak się pisze wszelkie wypracowania :)
« Last Edit: Kwiecień 12, 2009, 22:51:33 pm by Alojzy Pupka »
lt-col Aloise Pupqa de Mandragorat du Vandistan
archegênere de Camarade-Vanda-Ville
électron de Ville Séculier Leben

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #23 on: Kwiecień 13, 2009, 08:23:15 am »

Ktoś kiedyś powiedział że nie można już wymyśleć niczego nowego bo wszystko zostało już wymyślone. Choć nie do końca zgadzam się z tym poglądem to jednak osobiście uwielbiam branie znanych motywów/pomysłów/itd i przerabianie ich na własną modłę. Sprawia mi to po prostu ogromną frajdę :)

Można to zaobserować w Winktown, można to też zaobserwować w Neverwerldzie. Ta druga mikronacja, choć według założeń władcy, mająca być taką v-światową Wielką Brytanią (ba! Stolica nawet nazywa się Nowy Londyn), to jednak coraz bardziej idzie swoją drogą i tworzy własne ciekawe pomysły coraz mniej kopiując prawdziwy świt. Tego i życzę Republice Francuskie.j
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

Christophe de Gaulle

• Użytkownik
  • **
« Reply #24 on: Kwiecień 13, 2009, 08:59:25 am »

I właśnie o pójściu własną drogą cały czas mówię. Za kilka miesięcy elementy przeniesione z reala będą już tylko małym fragmentem naszego państwa, więc może jednak uda nam wznieść wyżej. :)

Doświadczony Główny Administrator poszukuje pracy.

Alojzy Pupka

• Ekspert
« Reply #25 on: Kwiecień 13, 2009, 10:32:01 am »

Quote from: tow. Christophe Gaulle
Za kilka miesięcy elementy przeniesione z reala będą już tylko małym fragmentem naszego państwa [...]
Nie bardzo w to wierzę, ale oczywiście życzę wam tego.

Harold

• Zaawansowany użytkownik
  • Stary Młody Winek
« Reply #26 on: Kwiecień 13, 2009, 13:26:44 pm »

Panstwo osobiscie bardzo mi sie podoba... tylko jeden mały szkopół mnie przyprawia o ból nerki z przerzutami na oczy.... administracja.. zmiencie wygląd panstwa w sensie terenów... i bedzie spoko :)
Zapraszam do Wolnej Republiki Winktown!
http://www.mw.propl.eu/

Alojzy Pupka

• Ekspert
« Reply #27 on: Kwiecień 13, 2009, 17:24:33 pm »

Tow. Harold, otwórzcie sobie konstytucję realnej Francji i konstytucję tej v-Francji i poczytajcie równolegle. Nie tylko administracja jest zerżnięta. A tow. Gaulle nie wyraża zbyt wiele dobrej woli i chęci kompromisu w tych kwestiach, więc raczej nic na waszą propozycję nie zmieni...

Jean-Pierre Lavandier

• Aktywny użytkownik
    • Republika Francuska
« Reply #28 on: Kwiecień 13, 2009, 17:44:01 pm »

Widzę, że prześwietlił nas Pan dokładnie, co nie zmienia faktu, że tą konstytucję trzeba było dostosować do mikronacyjnych realiów i działa ona zupełnie inaczej niż ta prawdziwa. A swoją drogą ciekawi mnie skąd Pan ma tak dobrą polską wersję językową konstytucji francuskiej... (bo chyba nie z translate.google.pl) ja się nieźle napracowałem by ją zdobyć. Mogę Panu zagwarantować, że większość mikronacji wzoruje się na polskiej ustawie zasadniczej i chyba niczego to nie zmienia zbytnio... nadal ma swój własny indywidualny charakter. Poszliśmy konsekwentnie i tego nikt nie zmieni - przyznaje racje.

Bo tak właściwie, to dlaczego mamy coś zmieniać? Z powodu Pana widzi-mi-sie? Wolność Tomku w swoim domku...

Alojzy Pupka

• Ekspert
« Reply #29 on: Kwiecień 13, 2009, 17:48:53 pm »

Quote from: tow. Jean-Pierre Lavandier
Bo tak właściwie, to dlaczego mamy coś zmieniać? Z powodu Pana widzi-mi-sie? Wolność Tomku w swoim domku...

Nic wam nie każę, tylko wyrażam swją opinię. Moim zdaniem to żenada.

Co do konstyttucji - znam troszkę francuski ;)

Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 15