Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Dodane zostały reklamy Adkontekst, z których utrzymywać będzie się serwis.

Pages: 1 [2] 3 4 ... 15

Author Topic: Republika Francuska  (Read 19603 times)

Alojzy Pupka

• Ekspert
    • O mnie, z Encyklopedii Wandejskiej
Odp: Republika Francuska
« Reply #10 on: Kwiecień 12, 2009, 00:03:49 am »

1. Co do sypania się - mówiłem, że zazwyczaj, a nie, że zawsze. Stosunek liczbowy nie jest aż tak przytłaczający, a v-monarchie naprawdę są stabilniejsze - wśród największych państw nie ma ani jednej republiki. Mówię to, jako przedstawiciel v-demokracji, w której w obliczu kryzysu władza sprawowana jest jednoosobowo.

2. Co do wzorów realnych - jasne, że każde v-państwo czerpie inspirację z reala. Ale trzeba robić umiejętnie i elementy realowe odpowiednio "aklimatyzować". Rżnięcie na chama z realnego państwa jest niesmaczne. Gdyby to była republika, w której gadano by po francusku i jedzono bagietki, ale jej specyfika nie równałaby się realiom (nomen omen) realowej Francji, to było by to dla mnie jak najbardziej w porządku. A tak, to nieco dupa :(

edit: 3. Co do jajek - Szczęść Wanda!
« Last Edit: Kwiecień 12, 2009, 00:08:01 am by Alojzy Pupka »
lt-col Aloise Pupqa de Mandragorat du Vandistan
archegênere de Camarade-Vanda-Ville
électron de Ville Séculier Leben

Meisande V Gvandoya

• Zaawansowany użytkownik
  • Królowa Samundy
    • Zjednoczone Królestwo Samundy
« Reply #11 on: Kwiecień 12, 2009, 06:45:10 am »

Większość nowych mikronacji jest na tym forum od razu przez większość oceniana jako niedobra i na pewno szybko padnie. Zaczynam odnosić wrażenie, że to jest jakaś próba zwalczania konkurencji. W wirtualnym świecie istnieje przecież wiele mikronacji które nawiązują w mniejszym lub większym stopniu do jakiegoś realnego państwa np. Sułtanat Al-Rajn do państw arabskich (czemu nie może Pan zaprzeczyć). Każdy ma prawo wolnego wyboru, my zdecydowaliśmy się na Republikę Francuską i mimo krytyki nadal uważamy, że była to dobra decyzja.

Szanowny Panie co innego nawiązywanie do realnego świata co innego zżynanie z niego żywcem.
Samunda jako wirtualna Afryka też zapożycza/przerabia realne informacje, jednak staramy się by jak najwięcej było wirtualnych danych, bo na tym polega mikronacja.
Tworzenie wirtualnego państwa jako kopii  realnego to szczyt lenistwa i obraza dla mikronacji, których mieszkańcy długo pracowali własną wyobraźnią nad tworzeniem swojej v-ojczyzny...
Królowa Samundy
Meisande V Gvandoya
Okotukwano (MSZ)
Osen (Minister Sprawiedliwości)
Mlikesh
Szamanka Plemienia Katabongo
"Gorące Słońce Pustyni"

Christophe de Gaulle

• Użytkownik
  • **
« Reply #12 on: Kwiecień 12, 2009, 11:15:43 am »

Z realnej Republiki zapożyczyliśmy właściwie tylko podział administracyjny, flagę i w pewnym stopniu administracje. Konstytucja jest oparta na rzeczywistej konstytucji, ale nie jest identyczna. Nasza koncepcja mikronacji polegała na stworzeniu państwa, którego podstawy oparte są na rzeczywistym państwie, a reszta będzie już bardziej fikcyjna tzn taka na jaką wykreują ją nasi mieszkańcy.
Tworzenie państwa na podstawie już istniejącego nie jest według mnie obrazą dla nikogo, przecież nigdzie nie ma instrukcji tworzenia mikronacji, każdy projektuje swoje wirtualne państwo tak, jak mu się podoba i o tym czy ktoś się starał decyduje to jak dane państwo się prezentuje a nie to jaki ktoś miał pomysł. To, że komuś się dany pomysł nie podoba nie oznacza, że ten pomysł jest zły. My chcieliśmy oddać rzeczywistość, a ktoś inny postawił na oryginalność i niemożna oceniać, które rozwiązanie jest lepsze. Mi osobiście też nie podobają się niektóre pomysły na mikronacje, ale nie stwierdzam od razu, że są złe.
Z Pani wypowiedzi wynika, że mieszkańcy fikcyjnych państw są jakąś arystokracją, która czuje się obrażona tylko dlatego, że ktoś jest inny. 
« Last Edit: Kwiecień 12, 2009, 11:22:29 am by Christophe de Gaulle »
Doświadczony Główny Administrator poszukuje pracy.

Pel Nander

• Ekspert
« Reply #13 on: Kwiecień 12, 2009, 12:28:52 pm »

monarchia to jedna z form autokracji
największych (czytaj. najliczniejszych) tak zależy czy uważasz wielka 3 czy 5.
(organizator lub kilku jest potrzebnych obojętnie czy to bedzie monarchia czy republika, czy MOK, bo patrzenie jeden na drugiego nie ma sensu, a najbardziej WNERWIA mnie w polskim narodzie te podstawianie kłód pod nogi i robienie problemów nie rozwiązywalnych z byle czego, ktoś chce coś działać pozwólcie mu to zrobić nic wam od tego nie ubędzie.)

Panie i Panowie <trochę szerzej pomyślcie>
Ktoś ma na coś pomysł i to przedstawia zawsze (i zawsze jest tu trafne) jednym się bedzie podobało innym nie.
Szukajcie zwolenników i twórzcie jak chcecie. A swoje opinie możecie wyrażać powodować dyskusje itp.

@ Christophe de Gaulle - przedstawiłeś i ok reklama, przyjmij z dystansem negatywy oni i tak się tam nie zarejestrują poszukaj zwolenników i twórz a państwo będzie wynikiem mieszkańców.
Nie dla ACTA !!!

Christophe de Gaulle

• Użytkownik
  • **
« Reply #14 on: Kwiecień 12, 2009, 12:49:15 pm »

Dziękuje za wparcie. :) Żeby przyciągnąć mieszkańców trzeba też odeprzeć krytykę. Ilu potencjalnych obywateli zrezygnowałoby z rejestracji gdyby zobaczyli ogłoszenie pod którym są same negatywne komentarze? W większości przypadków działa to tak, że jeżeli ktoś kogo ludzie uważają za wiarygodnego (a takimi ludźmi są na pewno przedstawiciele znanych państw, którzy są od dłuższego czasu na np tym forum i mają spore doświadczenie) uznaje coś za beznadziejne to znaczy, że to faktycznie takie jest. Dlatego staram się odpierać krytykę i próbuje przekonać ludzi, ze wcale nie poszliśmy na łatwiznę 

Meisande V Gvandoya

• Zaawansowany użytkownik
  • Królowa Samundy
    • Zjednoczone Królestwo Samundy
« Reply #15 on: Kwiecień 12, 2009, 16:33:02 pm »

a najbardziej WNERWIA mnie w polskim narodzie te podstawianie kłód pod nogi i robienie problemów nie rozwiązywalnych z byle czego, ktoś chce coś działać pozwólcie mu to zrobić nic wam od tego nie ubędzie.)
Ależ drogi Panie czy ja komuś przeszkadzam w działaniu, rzucam kłody pod nogi?
Nie, stwierdzam tylko, że zbyt wiele jest zapożyczone z reala, z resztą JE Christophe de Gaulle sam przyznał, cyt.:
My chcieliśmy oddać rzeczywistość, a ktoś inny postawił na oryginalność
Zatem dla mnie jest to kopiowanie, a nie wysilenie własnej wyobraźni i wcale nie istotne ilu jest mieszkańców i czy jest to strona yoyo czy cba czy inny piorun, chodzi o pomysł, klimat, który jest charakterystyczny i możliwość wniesienia czegoś nowego do świata mikronacji.
Królowa Samundy
Meisande V Gvandoya
Okotukwano (MSZ)
Osen (Minister Sprawiedliwości)
Mlikesh
Szamanka Plemienia Katabongo
"Gorące Słońce Pustyni"

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
« Reply #16 on: Kwiecień 12, 2009, 17:12:48 pm »

Zawsze można przerobić na "Francuską Republikę czegośtam" - albo "zająć" jedno miasto - Republika Nicei, Republika Marsyliańska - możliwości są nieskończone. No i przecież sama "Republika Francuska" nie jest kompletnym "zżynem" z rl...
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

Christophe de Gaulle

• Użytkownik
  • **
« Reply #17 on: Kwiecień 12, 2009, 18:11:20 pm »

Po pierwsze nie zmienimy nazwy państwa tylko dlatego, że komuś się ona nie podoba. zdecydowaliśmy się na Republikę Francuską i przy tym zostaniemy.
Po drugie, nie korzystamy z cba.pl ani yoyo.pl. Przy tworzeniu strony www skorzystałem z darmowego hostingu 000webhost.com. Dlaczego darmowy? Ponieważ nie chce wydawać kilkadziesiąt złotych miesięcznie na utrzymanie serwera, a poza tym jeżeli mogę mieć coś za darmo to poco za to płacić? Serwer, z którego korzystamy ma dobre parametry i jest stabilny. Ponadto korzystamy z aliasu w domenie ocom.pl, który również jest darmowy, ale oferuje atrakcyjne warunki. Wybrałem php-fusion 7 (nie z preloadera), ponieważ bardzo dobrze nadaje się na stronę dla mikronacji.
Po trzecie, każdy kto tworzy wirtualne państwo wybiera taką kulturę czy istniejące państwo jakie mu się podoba. Wiec jeżeli podoba mi się Francja, to mogę stworzyć wirtualną Francję i na pewno znajdziemy ludzi, którym ten pomysł się spodoba. Nie będę tworzył fikcyjnej mikronacji, tylko dlatego żeby była fikcyjna.
Po czwarte. Uważa Pani, ze nie wnosimy nic nowego do świata mikronacji? W takim razie proszę podać przykład innej Wirtualnej Francji. Ja osobiście nie znalazłem, więc mogę powiedzieć, że jesteśmy oryginalni, charakterystyczni i wnosimy coś nowego do v-świata.

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
« Reply #18 on: Kwiecień 12, 2009, 19:26:02 pm »

Mi się bynajmniej nie nie podoba ;) Chodziło mi tylko o "odzywkę" dla sceptyków. A 000webhost to najlepszy wg mnie hosting obecnie dostępny na rynku.
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

Jean-Pierre Lavandier

• Aktywny użytkownik
    • Republika Francuska
« Reply #19 on: Kwiecień 12, 2009, 20:19:58 pm »

Serdecznie dziękujemy za poparcie, mamy nadzieję, że uda nam się rychło nawiązać współpracę;)

Pages: 1 [2] 3 4 ... 15