Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Dodane zostały reklamy Adkontekst, z których utrzymywać będzie się serwis.

Poll

Przeczytaj poniższy text i odp. czy jesteś za takim funkcjonowaniem MOK ?

Tak
Tak, ale ciężko będzie zrealizować
Obojętnie
Nie
Nie rozumiem

Author Topic: Wizja względności Mikronacyjności i fundamentalny Mikroświat.  (Read 10359 times)

Pel Nander

• Ekspert
Odp: Wizja względności Mikronacyjności i fundamentalny Mikroświat.
« Reply #20 on: Kwiecień 01, 2009, 14:56:11 pm »

1. To też zależy od podejścia.
Ja nie mam nic przeciwko temu jak ktoś weźmie jakieś opisy, mapy itp które stworzyłem a które dotyczą konkretnej tej rzeczy i tego użyje i pociągnie dalej - na tym polega Mikronacyjość - Ktoś coś mówi że, zrobił i to jest faktem następna osoba się do tego odnosi.
Że jak piszę coś na jakimś forum w jakimś kraju. To to nalezy do mnie czy do tego kraju - a tego kraju to jest ogół czy tylko rządzący - głowa państwa czy admin forum?  ;)

Za punkt wyjściowy jest brana pod uwagę mapa Mikroświata wg Zeppa i chodzi o przywrócenie istotnych w historii Mikroświata które Zepp usunął bo tak uważał a które mocno zaznaczyły swoją obecność w Mikroświecie i jego historii.

Leblandia jak i Delfin, Mazowsze itp. umieszczaja się na Realowych obszarach ich nie uwzględniamy to jest inna planeta, ani te które są i były na Nieokreślonych obszarach izolowały/ją się lub Zepp ich nie umiescił (tu są wyjątki, stronniczość Zeppa- tzn co uważał to umięscił.) Tylko pod uwagę zakres znanego Mikroświata z map WMPM i Zeppa wszystkie wersje.

2. Ten punkt i taki sposób działania wyłączam z MOK, i nie będę do niego przekonywał, bo to jakby mrówkom opowiadać o gwiazdach.  ::)

Czyli kto sobie chce niech jest w MOK kto nie to nie.

Nie dla ACTA !!!

Alojzy Pupka

• Ekspert
    • O mnie, z Encyklopedii Wandejskiej
« Reply #21 on: Kwiecień 01, 2009, 20:40:52 pm »

Quote from: MichalORhada
No ale wiesz. Po pierwsze trudno teraz będzie znaleźć dane o Solardii (choć nie wiem - ich strona jeszcze wisi?). Poza tym znowu dojdzie wątek posługiwania się nazwą - jak np. Solardia wróci, to raczej będzie problem, bo będą mieć pretensje że ktoś używa ich terenów i nazywa się kontynuacją, czy spadkobiercą itd. Więcej problemów niż zysków.

Solardia już od dawna umierała, ale jeszcze w zeszłym roku podejmowano jakieś próby ratowania państwa. Strona dalej działa (edit: przypomniałem sobie URI - http://solardia.ush.pl/ ) i nawet jakiś czas temu automat zażądał ode mnie podstemplowania paszportu (jestem tam mieszkańcem jeszcze od czasów sprzed oderwania się od Dreamlandu). Myślę, że warto byłoby zachowacć ich ziemie na mapie, bo to kraj z tradycjami (roszczą sobie prawa do tradycji chyba najstarszej polskiej protomikronacji - Wolnego Miasta Evilstone) i może jeszcze kiedyś powróci...

Quote from: MichalORhada
I co, umieścimy dajmy na to Leblandię na mapie - w sytuacji, gdy ona zawsze umieszczała się w świecie realnym?

Wydaje mi się, że chyba jednak były takie czasy, kiedy Leblandia umiejscawiała się gdzieś na mapie. Poszukam jakichś starych wersji.
« Last Edit: Kwiecień 01, 2009, 20:57:26 pm by Alojzy Pupka »
lt-col Aloise Pupqa de Mandragorat du Vandistan
archegênere de Camarade-Vanda-Ville
électron de Ville Séculier Leben

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #22 on: Kwiecień 01, 2009, 22:03:54 pm »

Ja nie mam nic przeciwko temu jak ktoś weźmie jakieś opisy, mapy itp które stworzyłem a które dotyczą konkretnej tej rzeczy i tego użyje i pociągnie dalej - na tym polega Mikronacyjość - Ktoś coś mówi że, zrobił i to jest faktem następna osoba się do tego odnosi.

Ty nie, inni tak - i co z tym zrobisz? Narzucisz swój pogląd?

Za punkt wyjściowy jest brana pod uwagę mapa Mikroświata wg Zeppa i chodzi o przywrócenie istotnych w historii Mikroświata które Zepp usunął bo tak uważał a które mocno zaznaczyły swoją obecność w Mikroświecie i jego historii.

I co zrobisz jak je przywrócisz? Zostawisz, same sobie czy pod opieką MOK żeby czekały na reaktywację? Bez sensu. Podzielisz między inne państwa? (nowe, stare - nieważne) To z kolei jeżeli się będą reaktywować, to będzie problem. To jest bez sensu. Tych ziem już nie ma - i dobrze. Jak się reaktywują, to wrócą - na to samo miejsce, albo na inne. Nie mnóżmy sami sobie problemów - zajmijmy się tym, co jest, a nie tym, co było i być może będzie. Przynajmniej na razie.

Czyli kto sobie chce niech jest w MOK kto nie to nie.

Znowu odpowiadasz częściowo. Co w takim razie z państwami które nie wejdą, a są na mapie Zeppa? Wyrzucić całkiem? Wyrzucić, ale zostawić ziemie? Zostawić, ale olewać i nie aktualizować ich map?
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

Pel Nander

• Ekspert
« Reply #23 on: Kwiecień 02, 2009, 11:40:07 am »

"Ty nie, inni tak - i co z tym zrobisz? Narzucisz swój pogląd?" - No tu by się przydał taki regulamin jak przy rejestracji gdziekolwiek. Z wypisaniem warunków. - Powinno być - Ale tego nie będzie, a MOK tylko będzie badał i opisywał - jak już doszliśmy.

Przywrócone obszary - pod powiernictwem MOK skontaktować się z ostanimi władzami i ustalić status co z terenami po państwie.  A jak nie będzie kontaktu to dospozycji MOK opuszczone to opuszczone. Reaktywowane musi liczyć się z tym, że istnieje już tam nowe państwo. Tak jest realistycznie. - Powinno być - Ale tego pewnie też nie będzie, a MOK tylko będzie badał i opisywał - jak już doszliśmy.

"Czyli kto sobie chce niech jest w MOK kto nie to nie." - Tzn, że nie przekonuje już do tego by wszystkie państwa należały - że MOK to techniczne ustawienia itd. Czyli te które wejdą to wejdą i będą na mapie a te które nie wejdą też będą. - a MOK tylko będzie badał i opisywał - jak już doszliśmy.

;D - To tyle w tej sprawie.
Nie dla ACTA !!!

Alojzy Pupka

• Ekspert
« Reply #24 on: Kwiecień 02, 2009, 18:30:11 pm »

Bardzo mi przykro, ale muszę się zgodzić z Radzieckim, tfu!, O'Rhadą. I tfu! Wcale mi nie przykro z tego powodu :)

Alojzy Pupka

• Ekspert
« Reply #25 on: Kwiecień 02, 2009, 18:40:42 pm »

Quote from: Alojzy Pupka
Wydaje mi się, że chyba jednak były takie czasy, kiedy Leblandia umiejscawiała się gdzieś na mapie. Poszukam jakichś starych wersji.

Słyszałem, że dzwonią, ale nie bardzo w której świecczyni. Na wspólnej ich nie było, ale mieli własną, konkurencyjną, made in paint:

W ogóle polecam całą stronę Leblandii i starego Al Farun. Jest się z czego pośmiać :)

Mardred von Salvepol-Nova Vita

• Zaawansowany użytkownik
« Reply #26 on: Kwiecień 02, 2009, 19:03:14 pm »

Ta, widziałem to :)

Szczegółowa mapa do działan wojskowych. Prosze o powagę.
KAROLINA XVI SZOSZOIN, KRÓL CIPROFLOKSJAŃSKI
Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita vel. Żelazny Żuk
Okoczia

Flaga brugijska, ale nie narzekam, przesłanie ważniejsze.

Pel Nander

• Ekspert
« Reply #27 on: Kwiecień 02, 2009, 20:34:47 pm »

WKRP to -Wolny Klub Rzeczypospolitej Polskiej.
A widziałem inną Leblandii na Pacyfiku umieszczoną na jakimś grzbiecie oceanicznym, a obok stelity Baronia Zakarakty, Al- Farun, itp.

To Cyberia, Dreamland, Sarmacja, Aztec, Scholandia i Baridas - przeniosły się w rejon znany dziś jako Mikroświat.
Al-Farun został - aklimatyzowany

A reszta odnosi się do Realnych Obszarów.
Nie dla ACTA !!!

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #28 on: Kwiecień 02, 2009, 21:54:58 pm »

Pel, ty zauważyłem lubisz dorabiać ideologię nawet do rzeczy, o których nie masz pojęcia.

To nie jest jakakolwiek mapa świata wirtualnego - to jest po prostu schemat w tej formie przedstawiający umowny podział polityczny v-świata. O ile pamiętam, to było w jakiejś gazecie w dawnym Al-Farun.
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

Alojzy Pupka

• Ekspert
« Reply #29 on: Kwiecień 03, 2009, 07:43:43 am »

Nie do końca. Druga to zaktualizowana wersja pierwszej i pochodzi z gazety z Al Farun. Są tam (na ich stronie) takie cuda, jak zasięg rakiet Wielkiego Leba :D Natomiast pierwsza pochodzi z kuriera leblandzkiego z 2002 roku i była tam umieszczona ewidentnie jako mapa, a nie żaden schemat. Jednakże ja również nie bardzo rozumiem sens i cel rozważań Pela. Takie były czasy, każde państwo umiejscawiało się w realu (choćby Sarmacja ze współczesnych). Była to kalka z zagranicy i najbardziej "zagraniczna" Leblandia była wtedy potęgą. Z czasem jednak realia się zmieniały, powstała tzw. polska specyfika (m.in. gospodarka i brak realnej lokalizacji), a Leblandia nie nadążała. Mówi się, że gwoździem do ich trumny była pierwsza edycja WMPM, która potwierdziła de iure nowe standardy, a na której Leblandii nie było. Że ta wklejona przeze mnie mapa nie ma przełożenia na dzisiejsze realia to przecież jasne - po prostu ciekawostka :)