Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length

Poll

Przeczytaj poniższy text i odp. czy jesteś za takim funkcjonowaniem MOK ?

Tak
Tak, ale ciężko będzie zrealizować
Obojętnie
Nie
Nie rozumiem

Author Topic: Wizja względności Mikronacyjności i fundamentalny Mikroświat.  (Read 10358 times)

Mattev Grenbeck

• Nowy użytkownik
  • *
  • Sekretarz Generalny Bergijskiej Republiki Soc.
    • Bergijska Republika Socjalistyczna
Odp: Wizja względności Mikronacyjności i fundamentalny Mikroświat.
« Reply #10 on: Marzec 22, 2009, 14:42:37 pm »

Najpierw musiałoby się utrzymać odpowiedni czas, przy dostatecznej aktywności. A państwo socjalistyczne w mikroświecie to żadna nowość, więc może lepiej podziałać np. w Wandystanie, niż tworzyć nowy byt...

a ja myślałem że to monarchia nie jest niczym nowym :P

zdaję sobie sprawę że na dzień dzisiejszy Anhalt nie wystaje ponad te wszystkie yoyowate mikronacje, oprócz tego że nie kożystamy z yoyo.pl (ten hosting jest do niczego... nawet nie mogę plików przez FTP wrzucić...). Ale spokojnie, mamy czas.

Pozaty, to że jest socjalistyczne nie znaczy że nie oryginalne - mamy parę pomysłów. A żeby zdobyć obywateli muszę jakoś wypromować mikronację prawda?
- Bergijska Republika Socjalistyczna --- www.bergia.lehr.co.cc -

Ludwik Bourbon

• Ekspert
  • gadu-gadu: 5299529
« Reply #11 on: Marzec 22, 2009, 16:57:20 pm »

Wspaniale, kolejne socjalistyczne państewko, ale to chyba nie wątek do reklam?

Mattev Grenbeck

• Nowy użytkownik
  • *
  • Sekretarz Generalny Bergijskiej Republiki Soc.
    • Bergijska Republika Socjalistyczna
« Reply #12 on: Marzec 22, 2009, 19:32:59 pm »

Wspaniale, kolejne socjalistyczne państewko, ale to chyba nie wątek do reklam?

nie.

myślę że propozycja napisana w pierwszym poście jest jak najbardziej w porządku. i chętnie bym pomógł w jej realizacji o ile okażę się potrzebny. Anhalt wspiera ten projekt oficjalnie.
« Last Edit: Marzec 23, 2009, 07:17:52 am by Mattev Grenbeck »
- Bergijska Republika Socjalistyczna --- www.bergia.lehr.co.cc -

Alojzy Pupka

• Ekspert
    • O mnie, z Encyklopedii Wandejskiej
« Reply #13 on: Marzec 23, 2009, 15:12:37 pm »

Quote from: Mattev Grenbeck
a ja myślałem że to monarchia nie jest niczym nowym :P
Również monarchia nie jest niczym nowym. Wszystko już chyba było. Monarchia, socjalizm totalitarny, demokracja, anarchia, teokracja, społeczeństwa plemienne, mandragoraty, triumwiraty, konsulaty, koniasaty et c. Słodki Wando, czego to ludzie nie wymyślą...

Quote from: Mattev Grenbeck
A żeby zdobyć obywateli muszę jakoś wypromować mikronację prawda?
Zapewne. Ale do tego nie służy mapa. Mapa oddaje stan faktyczny, a umieszcza się na niej państwo, które rzeczywiście istnieje i jest aktywne od jakiegoś (trwa dyskusja jakiego) czasu.
lt-col Aloise Pupqa de Mandragorat du Vandistan
archegênere de Camarade-Vanda-Ville
électron de Ville Séculier Leben

Juan Samirović el-Guevara de Vetonija

• Ekspert
  • Skrijat Vśehslawiji
    • ZF Mikrosławii
« Reply #14 on: Marzec 23, 2009, 17:17:07 pm »

Wszystko mieszane ze wszystkim ;) Ludzie inwencję mają...

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #15 on: Marzec 23, 2009, 17:49:56 pm »

Proszę trzymać się tematu.

Przypominam Pelowi, na wypadek gdyby przegapił pytanie w natłoku postów, że czekam na odpowiedź ;-)
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

Alojzy Pupka

• Ekspert
« Reply #16 on: Marzec 25, 2009, 14:35:58 pm »

Quote from: Juan Samir el-Guevara de Vetonia
Wszystko mieszane ze wszystkim ;) Ludzie inwencję mają...
Inwencję? Chyba raczej naje.ane w głowach mają!

Pel Nander

• Ekspert
« Reply #17 on: Marzec 31, 2009, 12:13:37 pm »

<To jestem, badałem wiedzę w odmętach pozaprzestzeni> ;D

1. Historycznie jestem za tym, żeby przywrócić wszystkie wczęśniejsze istotne (które coś wniosły lub są uwzgledniane w innych państwach a nie ma ich na mapie Mikroświata teraz albo w ogóle nie było) którą sporządzał Zepp. A to chociażby dlatego że czytając historie jakiegoś państwa dowiaduję się o jakiś akcjach, wydarzeniach, traktatach z jakąś Solardią co to było? gdzie kiedy? itd.  (Fajnie wygląda historia Europy tu było to pożniej to tamto tworzy się kultura, tradycja, cechy regionu nie trzeba wymyślać jakiś fikcyjnych historii państw, elfów, postaci tylko nawiązać do historii tego obszaru którą jacyś inni ludzie tworzyli. I którą tworzy się cały czas.)

2. Nie rozumniesz.  Tu chodzi o podejście i zrozumienie tego, czym jest Mikroświat. Już o tym mówiłem to jest tak - tworzy się ta organizacja i ona ma być jakby tak od strony technicznej, nikt planety Ziemii nie ustawiał, a raczej ustawiał: prawa fizyki itp i zależy w co kto wierzy i MOK by właśnie tym był.
Mikroświat i wydarzenia to film a MOK bedzię po tej drugiej stronie technicznej ustawień itd., ale aktorzy będą grali na freestyle'u według własnych scenariuszy. Na to MOK by nie wpływało.

dlaczego miałoby nie być "Mikroświata poza MOK".
- Nie irytuj się :)
Tego nie powiedziałem wychodzę z założenia, że MOK "czuwa" (=zajmuje się, opisuje. ustala,itd) nad Planetą - ta palneta jest nazwyana Mikroświatem.
Jeżeli za Mikroświat - planetę nie uważasz samej mapy Wirtualnego Świata wg Zepp'a tylko wszystkie polskie mikronacje w necie.?
Te państwa i tak już są gdzieś na nieokreśllonych obszarach w necie, w pobliżu lub obok Mikroświata-planety.

Chociażby
Anhalt, Arctiq, Neopolis, Nowa Teutonia, Rosyja, Korona czy Stany Zjednoczone Afryki.

przedstawienie środków nacisku.

To nie mają być jakieś środki nacisku tylko zrozumienie czym jest MOK wg. tych założeń o jakich mówię.
Państwo -  chce być na mapie ?, ma kontakty z innymi państwami które tam są?, bierze udział w różnych przedsięwzięciach z/na palnety którą zajmuje się MOK (=ogół państw na tej planecie) to godzi się na to.

Mattev Grenbeck  @ zgadza się jest stronnicza i tym o czym Zepp wiedział i tak to przedstawił, ale jest zato ciągłością historyczną (bo swoją mapę opierał na mapie WMPM i aktulaizował względnie przedstawiając to o czym wiedział i co wydało mu się istotne) - oczym właśnie mówię  @ Orhada - bierzesz jako punkt wyjściowy mapę wg. Zeppa a masz zarzut przywrócenia takich obszarów jak Aztec czy Solardia.

Dokładnie o to chodzi:
zaś gdyby stworzyć organizację  która w wyniku rozporządzeń i wspólnych kompromisów tworzyła by WSPÓLNIE OPRACOWANĄ mapę  to myślę że raczej żadne pańśtwo nie będzie sie starało specjalnie izolować od tej organizacji, no chyba że jej (tego państwa)  głównym założeniem jest właśnie izolacja...
   :)

Ankieta wygląda ciekawie. - pozytywnie ;D
Ale spox spróbuję najpierw te założenia zrealizować na jakimś fragmencie wirtualnej przestrzeni.  ;D
Nie dla ACTA !!!

Alojzy Pupka

• Ekspert
« Reply #18 on: Marzec 31, 2009, 14:42:09 pm »

Quote from: Pel Nander
Te państwa i tak już są gdzieś na nieokreśllonych obszarach w necie, w pobliżu lub obok Mikroświata-planety.

Chociażby
Anhalt, Arctiq, Neopolis, Nowa Teutonia, Rosyja, Korona czy Stany Zjednoczone Afryki.

http://morbhan.org/aralt/wordpress/?p=607

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #19 on: Marzec 31, 2009, 21:40:51 pm »

1. Historycznie jestem za tym, żeby przywrócić wszystkie wczęśniejsze istotne (które coś wniosły lub są uwzgledniane w innych państwach a nie ma ich na mapie Mikroświata teraz albo w ogóle nie było) którą sporządzał Zepp. A to chociażby dlatego że czytając historie jakiegoś państwa dowiaduję się o jakiś akcjach, wydarzeniach, traktatach z jakąś Solardią co to było? gdzie kiedy? itd.  (Fajnie wygląda historia Europy tu było to pożniej to tamto tworzy się kultura, tradycja, cechy regionu nie trzeba wymyślać jakiś fikcyjnych historii państw, elfów, postaci tylko nawiązać do historii tego obszaru którą jacyś inni ludzie tworzyli. I którą tworzy się cały czas.)

No ale wiesz. Po pierwsze trudno teraz będzie znaleźć dane o Solardii (choć nie wiem - ich strona jeszcze wisi?). Poza tym znowu dojdzie wątek posługiwania się nazwą - jak np. Solardia wróci, to raczej będzie problem, bo będą mieć pretensje że ktoś używa ich terenów i nazywa się kontynuacją, czy spadkobiercą itd. Więcej problemów niż zysków.

I co, umieścimy dajmy na to Leblandię na mapie - w sytuacji, gdy ona zawsze umieszczała się w świecie realnym?

2. Nie rozumniesz.  Tu chodzi o podejście i zrozumienie tego, czym jest Mikroświat. Już o tym mówiłem to jest tak - tworzy się ta organizacja i ona ma być jakby tak od strony technicznej, nikt planety Ziemii nie ustawiał, a raczej ustawiał: prawa fizyki itp i zależy w co kto wierzy i MOK by właśnie tym był. Mikroświat i wydarzenia to film a MOK bedzię po tej drugiej stronie technicznej ustawień itd., ale aktorzy będą grali na freestyle'u według własnych scenariuszy. Na to MOK by nie wpływało.

Już to widzę. Nie uda Ci się postawić MOK poza grą - tak samo jak nie da się zrobić ogólnoświatowego systemu gospodarczego, czy jakiegoś najwyższego arbitra który by rozstrzygał spory. Chociażby zachowanie Elderlandu i Al Rajnu wskazuje, że to nierealny pomysł.

Tego nie powiedziałem wychodzę z założenia, że MOK "czuwa" (=zajmuje się, opisuje. ustala,itd) nad Planetą - ta palneta jest nazwyana Mikroświatem. Jeżeli za Mikroświat - planetę nie uważasz samej mapy Wirtualnego Świata wg Zepp'a tylko wszystkie polskie mikronacje w necie? Te państwa i tak już są gdzieś na nieokreśllonych obszarach w necie, w pobliżu lub obok Mikroświata-planety.

Ja również miałem na myśli Mikroświat jako tą naszą mapę. I chodzi mi o to (powtarzam n-ty raz), co w sytuacji, gdy państwo będące na mapie nie będzie w MOK? Skoro już Al Rajn i Elderland zadeklarowały, że nie będą w MOK, to jakie skutki tego przewidujesz? Nie umieścimy ich na mapie? Umieścimy, ale jako ziemie niczyje? Umieścimy jako państwa, ale nie będziemy współpracowali z nimi w innych kwestiach (mapa geograficzna np., czy np. nie będziemy nanosić zmian w ich granicach?) Proszę o dokładną odpowiedź, a nie powtarzanie ciągle, że ma być to organizacja ogólna - bo już wiadomo, że taka nie będzie.

To nie mają być jakieś środki nacisku tylko zrozumienie czym jest MOK wg. tych założeń o jakich mówię.
Państwo -  chce być na mapie ?, ma kontakty z innymi państwami które tam są?, bierze udział w różnych przedsięwzięciach z/na palnety którą zajmuje się MOK (=ogół państw na tej planecie) to godzi się na to.

Jak wyżej - co jeżeli takie państwo (już będące na mapie) nie uzna tych argumentów? I jak wymusisz tego, żeby nie miało kontaktów z innymi państwami, żeby nie brała w różnych przedsięwzięciach którymi zajmował się będzie MOK? Co więcej, co byś zrobił, jeżeli okazałoby się , że do MOK nie weszło więcej mikronacji, niż tych które weszły?
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska