Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length

Author Topic: Powstanie KGR  (Read 6424 times)

Łukasz Harpien

• Aktywny użytkownik
Odp: Powstanie KGR
« Reply #10 on: Wrzesień 22, 2007, 18:06:53 pm »

No a jak ktoś się bardzo interesuje strategią, taktyką i militariami i chce spełnić swoje wojskowe marzenia w v-świecie? Dla mnie np. frajdą jest organizowanie dywizji, umocnień i planowanie ataków (już nie powiem ile rysowałem sobie, pewnie z nudów, planów ataków na Białogórę  ;D). Najlepiej by było, gdyby powstał system wojskowy (coś w stylu oGame, ale chodzi mi tu o bardzo ogólny zarys- czyli budowanie umocnień i budynków, które mają swoje konkretne położenie na mapie państwa, tworzenie jednostek i inne) dostępny do użytku dla niemal każdego państwa. W takim systemie zarejestrowani by byli np. MON albo władcy państw.
(-) Major Łukasz Harpien,
Premier Arcyksięstwa Monderii,
http://elderland.pl

Willi Farmer

• Ekspert
« Reply #11 on: Wrzesień 22, 2007, 18:18:05 pm »

jeszcze jeden problem powstaje
nie kazdy bedzie chcial sie rozbroic
a to wywola kolejne klotnie

ogolnie pomysl oceniam na mizerny
Farmer z Alabamy :P

Łukasz Harpien

• Aktywny użytkownik
« Reply #12 on: Wrzesień 22, 2007, 18:21:47 pm »

Każdego, kto będzie próbował rozbroić moje czołgi rozbroję moimi czołgami.

karol

• Aktywny użytkownik
    • Strona obywatelska Królewstwa Nowal
« Reply #13 on: Wrzesień 22, 2007, 19:26:56 pm »

Pomysł bez wątpienia rewelacyjny, ale jako Nowalczyk mówię stanowcze nie! Słomagrom dowiódł na ile ważne są sprawne siły wojskowe, gdyż ta mistyfikacja nigdy by sie wyszła na jaw bez interwencji wojska.
Karol Keane pozdrawia
http://sokn.mikronacje.info/
G-G 2765211

Łukasz Harpien

• Aktywny użytkownik
« Reply #14 on: Wrzesień 22, 2007, 19:59:54 pm »

A co z moim pomysłem systemu wojskowego?

marcin.pospiech

• Administrator
  • Zaawansowany użytkownik
    • Królestwo Scholandii
« Reply #15 on: Wrzesień 22, 2007, 20:02:35 pm »

Póki co, tylko przyglądam się dyskusji, ale myślę, że jak tylko pokończę wszystkie rzeczy, które sobie zaplanowałem, to także się dołącze.

A teraz zapraszam Państwa do przeczytania mojego artykułu, w którym odpowiadam: "Po co armia w v-świecie?". Dodam jeszcze, że pytanie zostało zadane przez jednego z mieszkańców mikronacji na poprzednim forum, jeszcze na serwerze fora.pl
(—) dr net. Marcin Pośpiech książę von Salvepol-Nova Vita,
Administrator mikronacje.info

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #16 on: Wrzesień 23, 2007, 10:16:11 am »

Czy ktoś sobie wyobraża Austro-Węgry bez ich wspaniałych tradycji wojskowych? To byłoby uderzenie w naszą tożsamość ;). Nie, nie, i jeszcze raz nie! Każdy winien móc spełniać się także w dziedzinie wojskowej. Poza tym - jak jakiś oszołom nagle się wyłamie, to co zrobimy? Mamy przykład w świecie realnym - cały misternie tkany porządek świata, w którym broń nuklearna należy tylko do kilku państw, wisi na włosku przez jakiegoś zakompleksionego dyktatorzynę Kim Dzong Ila. Pomysłodawca chce za bardzo tworzyć zasady i "planować". Wydaje mu się, że KGR jest dobrym pomysłem. Owszem, odgórnie może tak - ale nie wszystkie państwa chcą się "rozbrajać". Owszem, zgodzę się, że nie należy tolerować państw, które mówią, iż mają ogromną armię, nawet nie określając jej składu. Jako przykład można podać Austro-Węgry, Dreamland czy Scholandię - są Okręgi Wojskowe i szczegółowo określone siły zbrojne. Bo jak widzę tekst typu:

"Ja (powinno być MY), z Bożej łaski, jakieś-tytuły postanawiam wysłać 1436843535687 żołnierzy w rejon X."

to mnie aż szlag trafia. Dlatego KGR uważam za zły pomysł, bo chyba każdy z nas jest na tyle rozsądny, by nie dopuszczać do siebie tekstów oszołomów wysyłających lekką ręką po 10 milionów żołnierzy do każdego rejonu ;).

Melkor

• Użytkownik
  • **
« Reply #17 on: Wrzesień 23, 2007, 12:25:55 pm »

Nie rozumiem tu jednej rzeczy. Po co rozbrajać nie istniejące głowice itd.? Jak nie istnieją, to po co to?
Wirtualne wojska opierają się chyba na hakerach (lepszych czy gorszych), i agentach (było trochę o tym słychać: o rzekomych agentach Sarmacji w Al-Rajn [wypędzenie pięciu takich], o agentach-Gnomach), prawda? Tą gałąź faktycznie można by rozbroić, jeśli się chce pacyfizmu, ale to jest niewykonalne. Dlaczego, to chyba nie muszę już mówić.
(-) Simon McMelkor, obywatel Elderlandu
Lord of the Thunder, please, be my guide!

marcin.pospiech

• Administrator
  • Zaawansowany użytkownik
    • Królestwo Scholandii
« Reply #18 on: Wrzesień 23, 2007, 12:39:31 pm »

Wirtualne wojska opierają się chyba na hakerach (lepszych czy gorszych), i agentach (było trochę o tym słychać: o rzekomych agentach Sarmacji w Al-Rajn [wypędzenie pięciu takich], o agentach-Gnomach), prawda?

Chyba jednak nie. Przynajmniej nie w takiej formie, jaką ja uznaje. Dla mnie armia w wirtualnym świecie ma być obiektem moich zainteresowań, odwzorowywać armię ze świata realnego, a nie bandą takich czy innych "hackerów", którzy niszczą czyjąś pracę, nota bene w sposób niezgodny z prawem. Jeszcze raz zachęcam do przeczytania mojego artykułu, do którego link podałem post wyżej.
(—) dr net. Marcin Pośpiech książę von Salvepol-Nova Vita,
Administrator mikronacje.info

kazag

• Administrator
  • Ekspert
  • Swawolny Byk / Kazag Slobodanovic
    • Okoczia
« Reply #19 on: Wrzesień 23, 2007, 12:45:03 pm »

http://www.arakhopolis.yoyo.pl/strona/index.php?page=biblio&art=22
^ Mikronacyjny System Militarny ^

zamysł powstał w momencie ożywienia watku o militariach na starym forum. a tu tylko szkic, ale zawsze mozna rzucic okiem.
podróżnik Kazag Slobodanovic
znany również jako Swawolny Byk, Szaman Bitowy Okoczii
www.okoczia.cba.pl