Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Jeżeli przypadkiem nie zatwierdziliśmy Twojego konta na forum, napisz maila na mmkgtc@gmail.com

Pages: 1 ... 12 13 [14] 15

Author Topic: Postulaty  (Read 27764 times)

Otto von Rütelheld

• Aktywny użytkownik
Odp: Postulaty
« Reply #130 on: Luty 14, 2010, 19:24:46 pm »

Nikt nie wie jakiej wielkości jest planeta ani gdzie są bieguny...
Dlatego twierdzę, że należy to ustalić, a dopiero potem zacząć tworzyć dokładne mapy
/-/ Otto von Rütelheld
Obywatel Mikroświata i Apatryda
oddany Monarchii Austro-Węgier

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
« Reply #131 on: Luty 15, 2010, 11:21:22 am »

Może Pana jeszcze nie było na tym forum, gdy zapadł konsensus, że nikt nie będzie prowadził dywagacji na temat rozmieszczenia biegunów - uznaliśmy, że ten Mikroświat jest tak pokręcony, że lepiej będzie utrzymać jego zwariowany charakter ;)

Jeśli jest pan zwolennikiem formalizacji wielkości i rozmieszczenia kontynentów, zapraszam na Mikrę, myślę, że mógłby pan złożyć propozycję do przegłosowania, by założyć tam trwałą, choć małą kolonię ^^
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

Otto von Rütelheld

• Aktywny użytkownik
« Reply #132 on: Luty 15, 2010, 14:50:09 pm »

Jeśli jest pan zwolennikiem formalizacji wielkości i rozmieszczenia kontynentów, zapraszam na Mikrę, myślę, że mógłby pan złożyć propozycję do przegłosowania, by założyć tam trwałą, choć małą kolonię ^^
Nie dziękuję. Mam swoje AW i chociaż nie jestem już ich obywatelem nic nie będę zakładał :P. A formalizacja nie jest zła, dzięki niej nie ma problemów z takim Arctiqiem.
/-/ Otto von Rütelheld

• Ekspert
    • Republika Interlandu
« Reply #133 on: Luty 15, 2010, 15:50:48 pm »

I dzięki niej Interland ma taki a nie inny kształt ^^ Jeśli jednak nie zakłada pan państwa ani nie występuje w imieniu żadnej mikronacji, to czemu składa pan propozycje, które dotyczą innych, a nie pana... Źle panu w obecnym porządku ? xD
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

Alojzy Pupka

• Ekspert
    • O mnie, z Encyklopedii Wandejskiej
« Reply #134 on: Luty 16, 2010, 13:22:37 pm »

Grawitacja jest równa ziemskiej, a bieguny zupełnie na chuj. Żeby np. klimat miał "po ziemsku" ręce i nogi, trzeba by przesuwać państwa i robić cuda na kiju.
lt-col Aloise Pupqa de Mandragorat du Vandistan
archegênere de Camarade-Vanda-Ville
électron de Ville Séculier Leben

• Ekspert
    • Republika Interlandu
« Reply #135 on: Luty 16, 2010, 15:49:01 pm »

Dokładnie.
(-) Pavel' Abramovic:

Otto von Rütelheld

• Aktywny użytkownik
« Reply #136 on: Luty 16, 2010, 18:25:03 pm »

Jestem po prostu zwolennikiem porządku. Poza tym takie dyskusje czy niebo ma być seledynowe, czy fioletowe to zawsze powód do dyskusji (kłótni też) i stworzenia czegoś fajnego co by pozwoliło się rozerwać i pokazać się różnym państwom.
/-/ Otto von Rütelheld

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #137 on: Luty 16, 2010, 19:08:14 pm »

Sądzę, że niekoniecznie od razu potrzebna jest manipulacja mapą z każdym krajem.

Np. Tyrencja i Luminat jako kraj wzorowany na Rzymie, miały zapewne klimat śródziemnomorski, takowy również panuje w Dalmacji. Podobnież, można go przeciągnąć do Surmenii, ale wschód Surmenii, o ile się na to zgodzą, mógłby być alpejski, jak nasz Tyrol. Brugijska Mersja nie wiem, na ile jest zimna, albo ciepła. Pięciopolska pewnie miała klimat jak Polska (zgaduję), więc umiarkowany. Monderia, zdaje się, jest w jakimś stopniu wzorowana na Niemczech (nazwy miejscowości czy jednostek samorządu...). Austro-Węgry, wiadomo, zróżnicowane, kraje alpejskie - klimat górski, Korona Św. Wacława i Galicja - umiarkowany, Chorwacja-Slawonia, Dalmacja i Pobrzeże Austriackie - śródziemnomorski, Korona Św. Stefana - równiny węgierskie o łagodnym klimacie plus otaczające je góry...

W Ostii pozostaje więc Trizondal (za cholerę nie wiem, jaki mają tam klimat), WinkTown (apokalipsa w sumie mogła być wszędzie...), Tauchira (a nuż "klimat" bawarski?), Orientyka Zach. i Zw. Kukryjski, o których nie mam pojęcia. To by było na tyle z Ostią. I jest to wielki problem? Wiadomo, że jest to bardzo ogólnikowe i pewnie będzie milion zastrzeżeń, ale jednak - da się.

Problem pewnie będzie jak zwykle z Sarmacją, która jest na północ od - nieco chyba zimnej - Brugii. Na południu wyspy Sarmacji znajduje się Morvan (niezależnie od tego, czy niepodległy czy sarmacki), w którym - jak sądzę - też nie jest najcieplej.

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #138 on: Luty 16, 2010, 19:22:52 pm »

Jeżeli chodzi o Związek Kukryjski, to jest różny - bo cześć górska jest raczej zimna, są też chłodne i suche płaskowyże (coś a la Karakorum  + Turkiestan), natomiast jeżeli chodzi o wybrzeże, to jest raczej b. ciepłe, trochę na wzór Malajów czy Indii.

Jeżeli natomiast mowa o Morvanie - to południowa część, Złote Wybrzeże, jest wyjątkowo ciepłe. Z kolei górska/wzgórzysta północ charakteryzuje się raczej surowym klimatem.
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #139 on: Luty 16, 2010, 19:47:37 pm »

No więc, sam widzisz, ze Związkiem nie ma większych problemów - mikroklimaty wszak istnieją...

A co do Morvanu - właśnie chodzi o północ Waszego kraju, od którego na północ jest Sarmacja, która pewnie by się nie zgodziła na coś takiego.
Pages: 1 ... 12 13 [14] 15