Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 15

Author Topic: Postulaty  (Read 19385 times)

Alojzy Pupka

• Ekspert
    • O mnie, z Encyklopedii Wandejskiej
Odp: Postulaty
« Reply #20 on: Kwiecień 29, 2009, 07:15:24 am »

Aha. I co do Waszej ewentualnej obecności na mapie - ma rację tow. O'Rhada, że dwie mapki się nie pokrywają, a poza tym ładnie by było załączyć sugestię, gdzie Królestwo miałoby leżeć. Jeśli nie jako obrazek (ale co to za problem?), to chociaż opisowo.
lt-col Aloise Pupqa de Mandragorat du Vandistan
archegênere de Camarade-Vanda-Ville
électron de Ville Séculier Leben

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #21 on: Kwiecień 29, 2009, 08:17:17 am »

Auguście, ale na tych mapkach to Rzeczpospolita jest częścią większej całości, większego kontynentu, robiąc ją wyspą będziecie musieli sporo zmian chyba dokonać w założeniach państwa ;D
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

August IV

• Użytkownik
  • **
  • Król senior
« Reply #22 on: Kwiecień 29, 2009, 13:28:48 pm »

Panie Alojzy szczerze przepraszam, lecz już wiele razy spotakłem się aluzjami w naszym stosunku, proszę wybaczyć mój wybuch.

Co do mapy, mają Państwo rację, na większej brakuje ziemi Czernichowskiej i kawałka Smoleńskiej, bodjaże. A co do naszego miejsce na v- mapie, upatrzyłem sobie skrawek między Neverwerldem, a Sułtanatem, trochę na płudnie. Jak to zauważył Pan Talerz musielibysmy stać się wyspą, lecz ja raczej myślałem, by wokół Rzeczpospolitej rozdzciągała się ziemia niczyja.
(-) August Bierzyński Medyceusz
król senior Rzeczypospolitej Obojga Narodów,
wojewoda kijowski,
senator Sejmu Walnego.

Alojzy Pupka

• Ekspert
« Reply #23 on: Kwiecień 29, 2009, 13:41:32 pm »

Hmm, trzeba by to było jakoś sprytnie wykombinować. Żeby ten ląd niczyj się kupy trzymał :/

Mardred von Salvepol-Nova Vita

• Zaawansowany użytkownik
« Reply #24 on: Kwiecień 29, 2009, 16:25:29 pm »

Tak się z zewnątrz wtrącę. Mnie to najbardziej nuertuje fakt, że te same terytorium pojawi się na nowej wyspie i Kontynencie Wschodnim. Dwa Krakowy, dwa Wawele. Magia mikroświata! :D
KAROLINA XVI SZOSZOIN, KRÓL CIPROFLOKSJAŃSKI
Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita vel. Żelazny Żuk
Okoczia

Flaga brugijska, ale nie narzekam, przesłanie ważniejsze.

August IV

• Użytkownik
  • **
  • Król senior
« Reply #25 on: Kwiecień 29, 2009, 16:59:21 pm »

Tę sprawę, już uzgodniłem z JKiCM  ;)
wojewoda kijowski,
senator Sejmu Walnego.

Alojzy Pupka

• Ekspert
« Reply #26 on: Kwiecień 29, 2009, 19:01:57 pm »

A to w istocie intrygujące :) Nie tyle mikroświat, co za dużo wzorców z reala daje takie efekty.
Nawiasem mówiąc, jestem bardzo ciekaw, jak niby dogadały się strony...

August IV

• Użytkownik
  • **
  • Król senior
« Reply #27 on: Kwiecień 29, 2009, 19:36:05 pm »

Polski Kraków i Lwoów to nie ten samo co austro- węgierski  ;D i odwrotnie, proste? proste.
wojewoda kijowski,
senator Sejmu Walnego.

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #28 on: Kwiecień 29, 2009, 20:28:53 pm »

Cóż - jakoś się trzeba było dogadać.

Oczywiście, mogliśmy powiedzieć: "my byliśmy tu [w v-świecie] wcześniej, to my mamy prawo do tych ziem!", tak jak druga strona mogłaby powiedzieć: "Ale my w historii byliśmy tam wcześniej, a przecież odwołujemy się do reala"... i tak bez końca.

Tylko po co? Dla samej kłótni? Tak samo Austro-Węgry, jak i Rzeczpospolita, miały w posiadaniu te ziemie w okresie swojego istnienia. Nie możemy przecież przesiedlić nikogo z Rzeczpospolitej do nas, ani nikogo z Królestwa Galicji i Lodomerii do Rzeczpospolitej.

Herr Pupka - zgadza się, to są problemy. Ale naprawdę, znamy już wiele wzorców z mikroświata, kiedy to były żenujące wojny o piksele, które tylko wzmagały niesmak. W przeciwieństwie do niektórych (w dużej części już nieistniejących) państw, nasze kraje potrafiły być na tyle przyzwoite, by nie prowadzić tak durnych kłótni :-).

Niemniej jednak ma Pan rację, to nadal są problemy. Ja jestem w takiej sytuacji, gdzie muszę bronić państw "z reala", dlatego nie proponuję zakazu uczestnictwa naszym młodszym braciom :-). Raczej jestem gotów pomagać w rozwiązywaniu sporów między takimi krajami i myślę, że tak przede wszystkim możemy temu zaradzić.

Ponadto przykład Austro-Węgier przez 4 lata dowiódł (tak mi się wydaje - jeżeli jest inaczej, proszę mnie poprawić), że można połączyć taką grę zwaną "realem" (wiecie, to taka gra, gdzie wszystko się dzieje trochę dłużej i niekoniecznie fajnie wygląda, a przy tym czasami pochłania nawet najbardziej porządnych z nas ;-)) z naszym światem i wcale nie tak źle to wychodzi, o ile zna się umiar. Wydaje mi się, że umiejętnie korzystamy z tradycji austro-węgierskich, modernizując je i dostosowując do potrzeb naszego świata, jednocześnie o nich nie zapominając.

Dlatego - dajmy żyć nowemu państwu i cieszmy się, że nie jest yoyonacją i nie wieje kinderneostradyzmem.

Alojzy Pupka

• Ekspert
« Reply #29 on: Kwiecień 30, 2009, 15:23:58 pm »

Nie no, pewnie. Tylko dalej zabawna wydaje mi się perspektywa wycieczki z Krakowa do Krakowa, ze zwiedzaniem dwu Waweli ;)

Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 15