Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Jeżeli przypadkiem nie zatwierdziliśmy Twojego konta na forum, napisz maila na mmkgtc@gmail.com

Poll

Prawa pisane czy niepisane?

Statut i inne prawa
- 9 (47.4%)
Niepisane zasady
- 6 (31.6%)
Obojętne
- 4 (21.1%)

Total Members Voted: 17

Author Topic: Statut czy zasady?  (Read 4076 times)

Aaron_v-hr._Rozman

• Aktywny użytkownik
Odp: Statut czy zasady?
« Reply #10 on: Luty 23, 2009, 21:06:29 pm »

Idału że ludzie beda bezstronni w tak wąskim gronie, niegdy nie osiągniemy. Zawsze w grupie może być O'Rhada który powie: nie bo nie, i tyle. Ja myślę że sprawy powinny być rozwiązywane przez głosowanie wszystkich zasiadających w komisji. Wiekszość powiedzmy 3/5. No i powiedzmy po dwie osoby z każdego kraju (osoby fizyczne, żadne klony etc).
Tyrania złych ludzi oraz dumny przedstawiciel cywilizacji śmierci.
"Oczywiście nie jest to wytłumaczenie tych karygodnych zbrodni, ale nie można oceniać całej społeczności po jednostkach." - Ludwik Bourbon
"I proszę nie komentować ani nie odpisywać na moje posty." - Rhadmor

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #11 on: Luty 24, 2009, 14:02:55 pm »

Osobiście jestem za statutem który regulowałby podstawowe kryteria, ale jednocześnie pozostawiał spore polę do dyskusji :)
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
« Reply #12 on: Luty 24, 2009, 18:24:20 pm »

A po kija komu trzy-cztery organy :p typowa polska biurokracja  ::)

Wystarczy rada 6-7 niezależnych (podkreślam niezależność) "ekspertów", tzn. ludzi którzy znają się na demografii, polityce, kartografii itp.

System używany na MCSie przewiduje pięcioosobową radę, jeśli istnieje obawa że głos któregoś z kartografów będzie stronniczy, wstrzymuje się on (ON, nie KTOŚ mu zabrania głosować... no ale wyobrażam sobie analogiczną sytuację u nas i jakoś nic z tego ;p ) od głosu. Jest też parę spisanych (Charter) i niepisanych zasad (np. Istvanistan zostanie na mapie po wsze czasy. Względy Historyczne, choć nikt nie wie jakie dokładnie xP ) i jakoś nikt nie ma z tym problemów.

Nie mówiąc już o wojnach... Przy naszych "dzikich" tamte to pokojowe pertraktacje...

po co organy... może i racja... jednak jak tu wykluczyć politykę? Co będzie jak np dwóch kartografów obrazi się na jakiś kraj?

Na MCSie się udało... No ale wiadomo. This... is... Poland! (*krzyczy w stylu Leonidasa z 300*)

Idału że ludzie beda bezstronni w tak wąskim gronie, niegdy nie osiągniemy. Zawsze w grupie może być O'Rhada który powie: nie bo nie, i tyle. Ja myślę że sprawy powinny być rozwiązywane przez głosowanie wszystkich zasiadających w komisji. Wiekszość powiedzmy 3/5. No i powiedzmy po dwie osoby z każdego kraju (osoby fizyczne, żadne klony etc).

Ha. Ha. Ha. Po dwie osoby z KAŻDEGO państwa. Czyli powiedzmy głosowanie nt. usunięcia WinkTown z Mapy: Wyniki:
Sarmacja (jako TerKor) Za. Trizondal Za. Loardia/Teutonia/cokolwiek wy tam macie Za. Sclavinia Za. (Wymieniać dalej?)

A tak bez wrzutów: Za dużo biurokracji. Jak ktoś jest z zainteresowanego państwa nie głosuje. Tak, powiedzmy z 7 osób, nawet jeśli w komisji byłby (hipotetycznie) Talerz i (równie hipotetycznie) Marcel Hans, to obaj nie mogliby głosować ws. usuwania WT z mapy (*kurde, co ja się tak tego czepiłem*), a reszta mogłaby przegłosować np. 3:2 pozostawienie...
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #13 on: Luty 24, 2009, 18:54:45 pm »

Właśnie, co ty się tak czepiłeś ;) Dlatego państwa powinny być oceniane względem aktywności również niż ilości obywateli. Dlatego raporty jak najbardziej są wskazane. I należy pamiętać że prawo nie działa wstecz, nie można debatować nad usunięciem jakiegoś kraju z mapy skoro on jest i nieźle sobie radzi w swojej skali wielkościowej oczywiście ;)
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #14 on: Luty 26, 2009, 21:09:01 pm »

Większość opowiedziała się za statutem. Zaraz postaram się go napisać - uwzględniając postulat jak najmniejszej ilości biurokracji. Postaram się to zorganizować tak, żeby było przejrzyście, uczciwie i niekontrowersyjnie - tak, żeby ew. dyskusja ograniczyła się do kwestii technicznych.
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska