Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Jeżeli przypadkiem nie zatwierdziliśmy Twojego konta na forum, napisz maila na mmkgtc@gmail.com

Author Topic: Absurdy mapy  (Read 8649 times)

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
Absurdy mapy
« on: Luty 23, 2009, 10:43:39 am »

Tj. co was wkurza w rozkładzie na Mapie Mikronacji?

Mnie np. mocno wkurzyła i zdziwiła brugijska Mersja. Brugia dyszy ledwo, ledwo, a nagle zajmuje cały wolny ląd na KW - w sumie chyba większy niż metropolia, która i tak jak na dwóch mieszkańców na krzyż jest strasznie duża. Myślałem, że to wolne miejsce będzie dla nowych mikronacji. Jakby wzięli jakiś kawałek - nie miałbym nic przeciwko. Ale całość? Dla mnie duża przesada i to nad usunięciem ich powinna debatować UKW, a nie nad WinkTown, które swoją drogą jest bardziej aktywne od Surmenii i Tyrencji razem wziętych.
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

Pavel Zepp I

• Guest
Odp: Absurdy mapy
« Reply #1 on: Luty 23, 2009, 11:29:46 am »

A liczyłem na to, że absurdy, o których tu poczytam, będą ściśle geograficzne, np. różnice w topo poszczególnych państw uniemożliwiające stworzenie jednolitej mapy topograficznej wirtualnego świata albo niewspółgrające gdzieniegdzie ze sobą lądy pod względem geologii/tektoniki...

Na bóstwa tego świata, co my mamy do spraw politycznych? No ale ok, jeśli już poruszono ten temat, to równie dobrze mogę zakwestionować wszystkie roszczenia terytorialne i wyjdzie dupa, bo każdy z członków MOK uruchomi swoje polityczne maszynki na mokowe debaty, co moim skromnym zdaniem doprowadzi do szybkiej destrukcji tej organizacji, tak jak to było w wypadku WMPM.

Pel Nander

• Ekspert
« Reply #2 on: Luty 23, 2009, 11:44:29 am »

Może zmień nazwę tematu na Zastrzeżenia, Uwagi i Absurdy mapy

Mersja - to już się wydarzyło nie cofajmy historii. Fakt mogło by być tu miejsce na nowe państwa. I można wykonać uwzględnić miejsca w Mikroświecie które de facto należą do jakiegos kraju ale nie są przez niech rozwijane (poprostu nie zajmują się nimi a skoro tak to może pojawić się ktoś kto by chciał i trzeba mu to umożliwić.) Dokładnie nie wiem ale np. też w Tauchirze nic się niedzieje. Nie chodzi o zabieranie tym krajom tych miejsc tylko stworzyć wersje z takimi obszarami ktoś sobie ją ogląda wybiera mijesce. - To równa się z akceptacja historii rejestruje się w tym kraju lub/i dogaduje i te państwo umozliwia mu działanie.

Wielkości - to drugorzędna sprawa.

Usuwanie lądów - Mikroswiat powinien działać na zasadzie odkryć. Usuwanie państw - (tzn. ich lądów i wód) które aktualnie przestały być aktywne - uważam za największy Absurd. Na mapie politycznej ok. zaznaczenie jako obszar bez przynależności państwowej ale nie usuwanie. To miesza i niszczy historię powoduje że to jest bylejakie.

Austro-Węgry i ta część alpejska Austrii - Nie powinna graniczyć odrazu z morzem tylko tu powinien być jakiś ląd
Austro-Węgry wzorują się na tych realnych i w tej chwili mają tam granicę lądową. Na mapie Mikroświata jest granica wodna.
(Tak pomyśłałem, że by tu pasowało państwo Genevia http://www.genevia.org/,http://genevia.boo.pl/ Ale poprzedniia strona forum została usunięta. Eee właśnie zobaczyłem, że jest nowa. :) Tylko nie przypomina tamtego, poprzednia to była sama polityka. Ale to taka tylko moja propozycja na Genevię bo realowa Geneva jest blisko Austrii. )
Głownie chodzi o to, że w tym miejscu powinien być jakiś ląd bo Austro-Węgry mają tu granicę lądową.

Narazie tyle.  ;D
« Last Edit: Luty 23, 2009, 14:01:45 pm by Pel Nander »
Nie dla ACTA !!!

kazag

• Administrator
  • Ekspert
  • Swawolny Byk / Kazag Slobodanovic
    • Okoczia
« Reply #3 on: Luty 23, 2009, 13:08:11 pm »

Absurdy;
Brak lądu dla nowych mikronacji, z konieczności musza być wyspami lub kłocić się o lądy już zajęte.
Brak biegunów, tzn w ogole pominęliśmy fizykę, mapa jest kwadratowa (no wersja trzecia juz owalna)
Usuwanie państw nieistniejących - np. Aztec, przecież mozna je zasidlić nowymi panstwami?
Strefy klimatyczne - totalny ich brak, ale czy to rozwiazywac czy zostawić taką szachownice?
podróżnik Kazag Slobodanovic
znany również jako Swawolny Byk, Szaman Bitowy Okoczii
www.okoczia.cba.pl

Faron

• Maciej Faron
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
« Reply #4 on: Luty 23, 2009, 15:25:05 pm »

Absurdy;
Brak lądu dla nowych mikronacji, z konieczności musza być wyspami lub kłocić się o lądy już zajęte.
Brak biegunów, tzn w ogole pominęliśmy fizykę, mapa jest kwadratowa (no wersja trzecia juz owalna)
Usuwanie państw nieistniejących - np. Aztec, przecież mozna je zasidlić nowymi panstwami?
Strefy klimatyczne - totalny ich brak, ale czy to rozwiazywac czy zostawić taką szachownice?
1. Fakt. Przydałby się nowy kontynent, zdatny do zasiedlenia przez kilka nowych nacji.
2. -
3. Trzeba pamiętać, że kiedyś może taki Aztec się reaktywuje lub nawet jeśli ktoś przejmie te ziemie to nagle zjawi się założyciel CA i zacznie konflikty związane z zajęciem terytorium jego państwa.
4. -
(-) tow. Maciej Faron

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #5 on: Luty 23, 2009, 16:38:39 pm »

A to już nie przesadzajmy. Wielokrotnie były propozycje co do kształtu, i niekoniecznie to była kula (proponowano walec, prostokąt, ew. dysk). A mapa może być kwadratowa - nikt nie mówi, że obejmuje ona całość hipotetycznej planety (czy co to by tam było).
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

Sqadak

• Aktywny użytkownik
  • gg 17523154
    • Stany Zjednoczone Wysp Stołockich
Pomysły
« Reply #6 on: Luty 23, 2009, 17:46:12 pm »

Bo chyba takiego tematu tu nie ma.
//scalilem, nie mnóżmy wątków.
//kazag

Oto moje propozycje:
1. Bieguny - tak dla urozmaicenia, eksploracje i zakładanie baz polarnych, albo założenie jakiegoś zimowego państwa :D
2. Kontynent próbny - dla nowych nacji, jeśli przez okres próbny np.1 miesiąc utrzymają aktywność, to będą mogły się ubiegać o normalne ziemie
3. (ale to już nie związane z mapami) Zdarzenia losowe - dla urozmaicenia, losowanie dla każdego kraju jakiegoś zdarzenia np. kataklizmu co jakiś czas i sprawdzanie jak by sobie z tym poradzili
« Last Edit: Luty 23, 2009, 19:05:18 pm by kazag »
(-) Maksymilian „Sqadak” Sqader - Przewodniczący Stanów Zjednoczonych Wysp Stołockich

Aaron_v-hr._Rozman

• Aktywny użytkownik
« Reply #7 on: Luty 23, 2009, 17:58:17 pm »

A to już nie przesadzajmy. Wielokrotnie były propozycje co do kształtu, i niekoniecznie to była kula (proponowano walec, prostokąt, ew. dysk). A mapa może być kwadratowa - nikt nie mówi, że obejmuje ona całość hipotetycznej planety (czy co to by tam było).

1) nowy kontynent. I to spory powinien powstać. Proponuję również przyznawanie nowym krajom małej ilości miejsca na mapie, wraz z rozwojem mogły by one powiększac swoje rozmiary. Możnaby również nowe państwa zakładać na ruinach starych państw.
Austro-Węgry. Zgadzam się że powinny być zachowane pewne założenia których obecnia nie ma. To jest mikronacja historyczna i jako taka powinna mieć oprócz zachowanego oryginalnego kształu granic, również ich charakter (tzn historyczna granica lądowa nie powinna w v-świecie być granica morską etc.)
Tyrania złych ludzi oraz dumny przedstawiciel cywilizacji śmierci.
"Oczywiście nie jest to wytłumaczenie tych karygodnych zbrodni, ale nie można oceniać całej społeczności po jednostkach." - Ludwik Bourbon
"I proszę nie komentować ani nie odpisywać na moje posty." - Rhadmor

Malik-al-Mulk

• Administrator
  • Zaawansowany użytkownik
  • GG: 3580597
    • Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii
« Reply #8 on: Luty 23, 2009, 19:03:19 pm »

1) nowy kontynent. I to spory powinien powstać. Proponuję również przyznawanie nowym krajom małej ilości miejsca na mapie, wraz z rozwojem mogły by one powiększac swoje rozmiary. Możnaby również nowe państwa zakładać na ruinach starych państw.
Austro-Węgry. Zgadzam się że powinny być zachowane pewne założenia których obecnia nie ma. To jest mikronacja historyczna i jako taka powinna mieć oprócz zachowanego oryginalnego kształu granic, również ich charakter (tzn historyczna granica lądowa nie powinna w v-świecie być granica morską etc.)

Wg mnie państwa nieaktywne powinny być rozwiązywane a ich ziemie jak wspomniał Szanowny Pan Rozman powinno przeznaczać dla nowych rozwijających się państw... tak niejednokrotnie bywało w rzeczywistości, prawda?

Nowy kontynent powinien powstać ale nie za duży do tego powiększyć/stworzyć można by afrykę z państwami tego typu (Samunda, Bantu ewentualnie do tego Okoczie choć to bardzie ameryka) swoją  propozycję przesyłałem jakiś czas temu dla JKM Pavla I Zepp'a można by ją stworzyć w sąsiedztwie/wokół Samundy już rozmawiałem z Jej Wysokość Meisande V i dokonaliśmy wstępnych ustaleń, ale zapewne jeszcze to przedyskutujemy na nowo :) przy najbliższej okazji.

Co do Austro-Węgier... ja bym nic nie zmieniał, wirtual pozostaje wirtualem a real realem. Tu panują nieco inne prawa jak choćby fizyka mapy,
A propos fizyki... jednak można by coś stworzyć bo jak to będzie wyglądało kiedy na mapie obok siebie pojawi wirtualna syberia i sahara? no chyba że nad tym będzie czuwała jakas rada MOK.
Jednak pamiętajmy o tym żeby nie stworzyć zbyt wielu utrudnień dla nowych państw i od początku przyjąć jakieś kryteria po których spełnieniu będzie można otrzymać kawałek lądu
stworzyć jakieś organy kontrolujące.
Młodszy Administrator Forum Mikronacje

Some people say you can´t talk with a gun in your mouth

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #9 on: Luty 23, 2009, 21:51:07 pm »

Istotnie, brak konsekwencji co do stref klimatycznych :/
A co do kontynentów... Tyrencja i Luminat chyba zdechły (dlaczego nieaktywne mikronacja od 2-3 miesięcy mają zajmować miejsce nowym krajom? Przecież to kpina... Umieszczenie kogoś na mapie powinno motywować do działania, a nie do tego że po jakimś czasie kraj się wyludnia. Chcą wrócić, proszę bardzo, ale wtedy już ani ziem całych mieć nie mają, a i muszą toczyć rozmowy dyplomatyczne z nowymi państwami), dodałbym do innych kontynentów po trochę ziemii dla nowych mikronacji, tak żeby całe osadnictwo znowu nie opierało się o Kontynent Wschodni. I faktycznie mikroświat powinien być kulą. Niech Pollin będzie planetą, okrągłą :)
« Last Edit: Luty 23, 2009, 21:53:10 pm by Talerz »
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków