Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

http://wsparcie.mikronacje.info -> wspieramy ciekawe projekty związane ze światem mikronacji.

Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 7

Author Topic: Sułtanat Al Rajn cofa uznanie WRM  (Read 9974 times)

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
Odp: Sułtanat Al Rajn cofa uznanie WRM
« Reply #20 on: Styczeń 20, 2009, 17:49:41 pm »

Ja to nie rozumiem podejścia Sarmacji do kwestii Morvanu, Scholandii do sprawy Gnomii że ma tutaj miejsce kradzież praw autorskich. Rozumiem, można mieć żal do tego że te obszary dokonały secesji. Ale już pruć się o nazwy? Mikronacje to przecież zabawy w państwo. A w prawdziwych państwach takie rzeczy się zdarzają, ale nikt nie ma pretensji o głupie nazwy. Tu chodzi o zabawę. Gdyby Michał O'Rhada zdecydował się przenieść swój kraj na inny teren, pozmieniać nazwy to cała ta zabawa straciłaby wielki smaczek.
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

kazag

• Administrator
  • Ekspert
  • Swawolny Byk / Kazag Slobodanovic
    • Okoczia
« Reply #21 on: Styczeń 20, 2009, 17:53:36 pm »

@up
Dokładnie.

Piotrze Mikołaju, odpowiedziałem w komentarzu, odpowiem też tutaj: http://www.okoczia.yoyo.pl/?page=prawa&art=25 oto ten akt, na mocy którego Okoczia WRM uznaje. Nie twierdzę, ze WRM nas uznaje, nie ma w tej sprawie umowy.

Co do tej secesji, dla mnie osobiście taka secesja w Okoczii to byłoby coś, co znów podnoisłoby aktywność.  Oczywiście, że oddziały Kayakoinów walczyłyby o integralność Okoczii, ale myślę, że jakiś sposób na takę secesję by się znalazł.
W mikronacjach takie wydarzenia utrudnia dodatkowo fakt, że nie da się stwierdzić jasno: tereny WRM kontroluje Sarmacja albo WRm....
podróżnik Kazag Slobodanovic
znany również jako Swawolny Byk, Szaman Bitowy Okoczii
www.okoczia.cba.pl

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #22 on: Styczeń 20, 2009, 18:00:31 pm »

Sarmacja w moich oczach wiele by zyskala akceptując problem Wolnej Republiki Morvan i próbując go zwalczyć jakimś innym sposobem niż zwykłą ignoracją. Bo takich rzeczy trochę się dzieje w mikroświecie, ale są domeną mniejszych państw... Ile frajdy dała nam przecież wojna Okoczii z SRL! A przecież nikt się nie spodziewał. Po co Sarmacji wojsko skoro w obliczu konfilktu władza twierdzi że żadnego problemu nie ma? :)

WE Piotrze Mikołaju - rozważ to naprawdę. Może wpłynie to na sposób patrzenia wielu ludzi na Sarmację bo wtedy mogą zauważyć że to prawdziwy kraj, dostępny dla wszystkich, a nie jakieś burżujskie towarzystwo patrzące z góry na resztę v-świata.

Willi Farmer

• Ekspert
« Reply #23 on: Styczeń 20, 2009, 18:02:32 pm »

Dobrze ze wypowiedzieli traktat.  Zaś czy za sprawą Sarmacji czy też nie, to nie wasza sprawa.
Farmer z Alabamy :P

Aaron_v-hr._Rozman

• Aktywny użytkownik
« Reply #24 on: Styczeń 20, 2009, 18:26:22 pm »

Jeśli jest państwem znaczącym, jak choćby Al Rajn, naciski są.

LOL. Czy Ty wogóle czytasz to co piszesz? :D
Tyrania złych ludzi oraz dumny przedstawiciel cywilizacji śmierci.
"Oczywiście nie jest to wytłumaczenie tych karygodnych zbrodni, ale nie można oceniać całej społeczności po jednostkach." - Ludwik Bourbon
"I proszę nie komentować ani nie odpisywać na moje posty." - Rhadmor

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
« Reply #25 on: Styczeń 20, 2009, 18:33:20 pm »

mam swoją definicję aktywności

mógłbym wiedzieć jaką? (zabrzmiało to trochę nieprofesjonalnie.... no ale pytanie jest pytaniem)

LOL. Czy Ty wogóle czytasz to co piszesz?

flamewar alert!
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

Aaron_v-hr._Rozman

• Aktywny użytkownik
« Reply #26 on: Styczeń 20, 2009, 18:34:37 pm »

Ale już pruć się o nazwy? Mikronacje to przecież zabawy w państwo. A w prawdziwych państwach takie rzeczy się zdarzają, ale nikt nie ma pretensji o głupie nazwy.

Jesteś w wielkim błędzie. Właśnie w realu takie rzeczy się zdarzają, a wojna o nazwy jest bardzo częsta. Nazwa to niezwykle ważna rzecz w świadomości mieszkańców krajów, a także zagranicy. Jeśli nie wierzysz to poczytaj sobie historię pomiędzy polskimi a niemieckimi wikipedystami czy Gdańsk w angielskich wersjach wikipedii powinien nazywać się "Gdansk" czy "Danzig" z czego ta druga nazwa jest za granicami polski bardziej rozpowrzechniona.
No i w końcu poczytaj sobie (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś) o tym jak Stalin 17 Września 1939 nie najechał polski, tylku uwolnił "zachodnią Białoruś i zachodnią Ukrainę" oraz to że takie sprytne kłamstwo w nazwie zaskutkowało tym że prawie 70 lat po tym wydażeniu nadal większość Rosjan w nie wierzy. O Sporze pomiędzy Grecją a FYROM o nazwę "macedonia" nie bedę już wspominał bo temat ten został poruszony.
Tak czy siak - zanim napiszesz że na świecie nikt "nie ma pretensji o głupie nazwy" proponuję poznać jednak kawałek świata w którym żyjesz i jego historii.
"Oczywiście nie jest to wytłumaczenie tych karygodnych zbrodni, ale nie można oceniać całej społeczności po jednostkach." - Ludwik Bourbon

kazag

• Administrator
  • Ekspert
  • Swawolny Byk / Kazag Slobodanovic
    • Okoczia
« Reply #27 on: Styczeń 20, 2009, 20:05:11 pm »

Proponuję jednak pozostawić real samemu sobie i zająć się mikronacjami, skoro o nich jest to forum... Chyba, ze bawimy się w odgrywanie historii...
podróżnik Kazag Slobodanovic
znany również jako Swawolny Byk, Szaman Bitowy Okoczii
www.okoczia.cba.pl

Aaron_v-hr._Rozman

• Aktywny użytkownik
« Reply #28 on: Styczeń 20, 2009, 20:24:46 pm »

Zgadzam się. Nie ja pierwszy użyłem odniesień do reala, prostuję tylko ewidentne nieścisłości w argumentacji Ludwika i Talerza.

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #29 on: Styczeń 20, 2009, 20:28:02 pm »

To o czym pisałeś to w gruncie rzeczy różnice językowe. Przecież w samym Morvanie stosuje się różną pisownie nazwy kraju. Ale należy pamiętać że w polskich mikronacjach używamy głownie polskiego języka (poza językami wewnętrzymi, która znajomość poza granicami kraju ich powstania jest znikoma) i nie ma problemów z tym że tutaj nazywają Morwieniec Morwieńcem, a tam Morwieniec Jakmutamcem.

Piszesz o Stalinie. Zauważ że on chciał uwolnić Białoruś i zachodną Ukrainę. W Sarmacji nie ma nawet tego, nie ma żadnego problemu.

Niekiedy porównywanie do rzeczywistości jest trafne, w innym wypadku ośmiesza :P

Sorry za brak sładu i ładu w moich słowach. S.E.S.J.A. - System Eliminacji Studentów Już Aktywny xD
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 7