Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Dodane zostały reklamy Adkontekst, z których utrzymywać będzie się serwis.

Pages: 1 [2] 3 4 ... 7

Author Topic: Sułtanat Al Rajn cofa uznanie WRM  (Read 9975 times)

kazag

• Administrator
  • Ekspert
  • Swawolny Byk / Kazag Slobodanovic
    • Okoczia
Odp: Sułtanat Al Rajn cofa uznanie WRM
« Reply #10 on: Styczeń 20, 2009, 14:05:17 pm »

Panie Osama, to, że popełniłem literówkę nie odbiera mi prawa do komentowania wydarzenia. Rozumiem, że pana osobowość niezwykle ucierpiała z tego powodu. Jestem skłonny złożyć pisemne przeprosiny na łamach prasy i kajać się. ...

Pan Yaraeh jest Sarmatą póki posiada sarmackie obywatelswo i czuje się Sarmatą. Tak mniemam.

Co do całej sprawy: Sułtanat moim zdaniem uległ naciskom i odrzekanie się od tego rzeczywistości nie zmieni. Jeśli było inaczej, to mamy do czynienia z niesamowitym zbiegiem okoliczości.
Co do tekstu w GAP to jest mały błąd, Okoczia także uznaje WRM.

Btw. Strasznie długo trwa moderowanie komentarzy w Al Rajnskiej prasie...
podróżnik Kazag Slobodanovic
znany również jako Swawolny Byk, Szaman Bitowy Okoczii
www.okoczia.cba.pl

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
« Reply #11 on: Styczeń 20, 2009, 14:38:57 pm »

A tak w ogóle o ile pamiętam powinno się pisać al Rajn albo al-Rajn. W arabskim al znaczy mniej więcej to samo co the chyba?
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

Ludwik Bourbon

• Ekspert
  • gadu-gadu: 5299529
Odp: Sułtanat Al-Rajn cofa uznanie WRM
« Reply #12 on: Styczeń 20, 2009, 14:43:01 pm »

Nie znam sprawy i nie mogę się wypowiadać o przyczynach, jednak uważam iż jeśli traktat został wypowiedziany to musiały zaistnieć jakieś konkretne ku temu przesłanki i należy to uszanować i zastanowić się czemu tak się stało, ale oczywiście jak znam niektórych tu piszących to zaraz powstanie teoria spiskowa.  ;)

To jest tajemnica poliszynela, wszyscy wiedzą, że to Sarmacja wymusiła, ale oficjalnie tak nie jest. Groźby pewnie typu: jak dalej będziecie robić tak, wyrzucimy was z OPM, ludzie się boją. Powtarzam z uporem maniaka, aby zatrzymać arogancką postawę Sarmacji wobec wszystkiego, należy utrzeć jej nosa, a WRM jest znakomitą okazją do tego - przywódcy państw, uznawajcie istnienie Morvanu.

Aaron_v-hr._Rozman

• Aktywny użytkownik
« Reply #13 on: Styczeń 20, 2009, 14:55:34 pm »

No proszę PanYaraeh jest jednak sarmatą choć oni sami się go wypierają.

Kłamiesz. To już drugi raz.
Tyrania złych ludzi oraz dumny przedstawiciel cywilizacji śmierci.
"Oczywiście nie jest to wytłumaczenie tych karygodnych zbrodni, ale nie można oceniać całej społeczności po jednostkach." - Ludwik Bourbon
"I proszę nie komentować ani nie odpisywać na moje posty." - Rhadmor

Aaron_v-hr._Rozman

• Aktywny użytkownik
« Reply #14 on: Styczeń 20, 2009, 14:59:31 pm »

To jest tajemnica poliszynela, wszyscy wiedzą, że to Sarmacja wymusiła, ale oficjalnie tak nie jest.

Sorry, ale nie masz racji. Kilka państw uznaje WRM i nas to mało obchodzi. To że Morvan jest siostrpaństwem Wandystanu nie było ŻADNYM problemem przy normalizacji stosunków pomiędzy Sarmacją a Mandragoratem.
Nas LKudwiku naprawdę mało obchodzą takie sprawy.

Groźby pewnie typu: jak dalej będziecie robić tak, wyrzucimy was z OPM, ludzie się boją. Powtarzam z uporem maniaka, aby zatrzymać arogancką postawę Sarmacji wobec wszystkiego, należy utrzeć jej nosa, a WRM jest znakomitą okazją do tego - przywódcy państw, uznawajcie istnienie Morvanu.

Ojej, ojej. Bo się popłaczemy.
No nie kompromituj się już, bo szkoda Cię czytać.
Tyrania złych ludzi oraz dumny przedstawiciel cywilizacji śmierci.
"Oczywiście nie jest to wytłumaczenie tych karygodnych zbrodni, ale nie można oceniać całej społeczności po jednostkach." - Ludwik Bourbon
"I proszę nie komentować ani nie odpisywać na moje posty." - Rhadmor

Ludwik Bourbon

• Ekspert
  • gadu-gadu: 5299529
« Reply #15 on: Styczeń 20, 2009, 15:07:08 pm »

Sorry, ale nie masz racji. Kilka państw uznaje WRM i nas to mało obchodzi. To że Morvan jest siostrpaństwem Wandystanu nie było ŻADNYM problemem przy normalizacji stosunków pomiędzy Sarmacją a Mandragoratem.
Nas LKudwiku naprawdę mało obchodzą takie sprawy.

Ojej, ojej. Bo się popłaczemy.
No nie kompromituj się już, bo szkoda Cię czytać.

Oczywiście, że Was to nie obchodzi o ile państwo które uznaje Morvan jest mało znaczącym państwem. Jeśli jest państwem znaczącym, jak choćby Al Rajn, naciski są.

To czy kompromituję się w czyiś oczach mnie nie obchodzi, z prostej przyczyny - czyjeś oczy mnie nie obchodzą. Nie obchodzi mnie też więc, że musisz mnie czytać (choć nie musisz), choć nie chcesz. W końcu chcieć, nie znaczy móc.
« Last Edit: Styczeń 20, 2009, 15:10:21 pm by Ludwik Bourbon »

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #16 on: Styczeń 20, 2009, 15:20:43 pm »

Meisande: Nie znam sprawy i nie mogę się wypowiadać o przyczynach, jednak uważam iż jeśli traktat został wypowiedziany to musiały zaistnieć jakieś konkretne ku temu przesłanki i należy to uszanować i zastanowić się czemu tak się stało, ale oczywiście jak znam niektórych tu piszących to zaraz powstanie teoria spiskowa.  

Wasza Wysokość, rzecz właśnie w tym, że Sułtanat nie przedstawił żadnych konkretnych przesłanek, które miały przekonać ich do wypowiedzenia traktatu. Jedyny zarzut to wspomniana "nieskuteczność władz WRM" - ale Sułtanat nie raczył wyjaśnić o co w tym chodzi, i dlaczego w trakcie dotychczasowych stosunków dyplomatycznych nie wysuwał w tym kierunku żadnych uwag ani zarzutów. W sytuacji zbiegnięcia się tej decyzji z naciskami KS to tłumaczenie jest jeszcze bardziej niewiarygodne.

Sorry, ale nie masz racji. Kilka państw uznaje WRM i nas to mało obchodzi.

Aaronie - być może tak było, jak Ty byłeś ministrem. Teraz trudno nie zauważyć sarmackiej ofensywy dyplomatycznej w tym kierunku (próba marginalizacji WRM). Al Rajn i Elderland to państwa, na które Sarmacja ma wpływ - Wandystan nie. I stąd różnica. Warto przy tym zauważyć, że WRM nigdy nie wysuwała żądań wobec państw trzecich względem ich stosunków z Sarmacją. Zupełnie inaczej jest w przypadku Sarmacji i np. Scholandii.

Co do tekstu w GAP to jest mały błąd, Okoczia także uznaje WRM.

Nie tylko Okoczia nie została wymieniona - choć tu akurat nie dziwiłbym się tak bardzo pominięciem, bo nie istnieje oficjalny traktat między WRM a Okoczią. WRM posiada traktaty o uznaniu z Interlandem, Neopolis oraz VRP. Bo wspominania WRE w GAP nawet się nie spodziewałem...
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

Piotr Mikołaj

• Nowy użytkownik
  • *
    • Księstwo Sarmacji
« Reply #17 on: Styczeń 20, 2009, 16:14:49 pm »

(1) Jeżeli chodzi o Okoczię, jak pisałem w komentarzu — nie znalazłem żadnego urzędowego dokumentu w sprawie uznania.

(2) Nie pisałem o WRE, ponieważ Sarmacja nie uznaje państwowości organizacji wymierzonych w integralność terytorialną innych państw.

(3) Użyłem sformułowania „jedynym aktywnym państwem uznającym obecnie państwowość…”. Co do Neopolis i VRP — mój błąd. Co do Interlandu, mam swoją definicję aktywności.

Tyle tytułem wyjaśnień i sprostowań.

Natomiast co do meritum — bardzo się cieszę z decyzji władz Al Rajn i Elderlandu. Są to decyzje odważne w świetle popularnego w mikroświecie antysarmatyzmu (wiedząc zwłaszcza, że będą padały komentarze takie, jak w trakcie tej dyskusji). Pozwalają mieć one nadzieję na odbudowę przyjaznych kontaktów — których warunkiem koniecznym jest szacunek dla partnera. Szacunek — obejmujący poszanowanie jego integralności terytorialnej.

W całej dyskusji, dopalanej instynktowną niemal niechęcią do Sarmacji, pomija się najzupełniej oczywistą kwestię tego, kto ma do czego prawo. To, co uskutecznia tzw. Wolna Republika Morvan jest koniec końców złodziejstwem marki (i części map…) należącej do Sarmacji. Można sąsiada nie lubić, ale popieranie napadającego go bandyty graniczy o utratę zdrowego rozsądku i elementarnych zasad.

Każdemu, kto ochoczo staje w obronie tzw. WRM, proponuję, by spróbował wyobrazić sobie sytuację odwrotną — taką oto, że ktoś tworzy stronę internetową części JEGO mikronacji i ogłasza secesję, po czym zbiera poparcie za granicą. Na moje wyczucie lepiej jednak trzymać się starego przysłowia „nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”.
(-) Piotr Mikołaj.

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #18 on: Styczeń 20, 2009, 17:11:33 pm »

Cóż - nie jestem po stronie ani Morvanu ani Sarmacji. Rozmowa, jaka została w Al Rajn ujawniona, daje mocno do myślenia. Tak jak kiedyś mówiłem - widziałem takich rozmów więcej i nadal napawają mnie obrzydzeniem osoby, które je prowadziły. Faktem jest, że wygląda to tak, jakby Al Rajn uległ Sarmacji. Niekoniecznie musiało tak być - ale takie jest pierwsze wrażenie. I obawiam się, że mało kogo będą obchodziły kolejne wyjaśnienia.

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #19 on: Styczeń 20, 2009, 17:42:21 pm »

koniec końców złodziejstwem marki (i części map…) należącej do Sarmacji

Kolejny raz powtórzony dowód na to, że Sarmacja przyjęła w wielu kwestiach mentalność komercyjnego serwisu społęcznościowego, a nie niezależnego projektu rozrywkowo-symulacyjnego jakim jest mikronacja. Czy realne państwa oskarżają secesjonistów o kradzież praw do mapy i do marki? To ma być działanie mikronacji?

Jedynym przypadkiem jakim mi się kojarzy jest spór Grecja-Macedonia, ale nie jest to sytuacja analogiczna.

Zresztą, rozpatrując całkiem realno-prawnie - jakie prawa ma do marki Morvan Sarmacja? Czy ktoś je zastrzegał? Czy jej twórca - Wojciech Stempniewicz - w którymkolwiek miejscu zadeklarował zrzeczenia się jej na rzecz Piotra Mikołaja czy innego Sarmaty? Mi nic o tym nie wiadomo. A przypominam, że W.Stempniewicz wsparł działania Wolnej Republiki i i pozostaje jej honorowym obywatelem.

Każdemu, kto ochoczo staje w obronie tzw. WRM, proponuję, by spróbował wyobrazić sobie sytuację odwrotną — taką oto, że ktoś tworzy stronę internetową części JEGO mikronacji i ogłasza secesję, po czym zbiera poparcie za granicą. Na moje wyczucie lepiej jednak trzymać się starego przysłowia „nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”.

Proponuję też wczuć się w sytuację, w której władca państwa danego państwa wprost łamie konstytucję, po czym dokonuje czystek. I również pomyśleć, czy byłoby to zastosowanie wspomnianej zasady. Oczywistym jest, że tyran nie przyzna swoim byłym poddanym prawa do wolności od swojej tyranii ani nie przyzna się do popełnionych przestępstw. Ze strony KS trudno oczekiwać zmiany stanowiska.

Ale przypominam, że decyzję o dokonaniu secesji Wolnej Republiki Morvan od Księstwa Sarmacji, w którym doszło do degeneracji i łamania prawa przez najwyższą władzę państwową, podjęło 60% aktywnych obywateli, w tym władze Morwieńca - jedynej ówcześnie jednostki terytorialnej na wspomnianym terytorium. Proszę wziąć to pod uwagę, analizując sytuację. PMK i cała Sarmacja kreują nas na awanturników, ba, jak widać powyżej - nazywają złodziejami, jednak zapominają dodać, że cały ówczesny Morvan, cały jego z trudem odbudowany (po upadku i przekształceniu Morwieńca w Czarnolas) dorobek wewnątrz Sarmacji - to byliśmy my. I jako większość morwańskiego narodu zadecydowaliśmy o secesji - zgodnie z prawem do samostanowienia narodów.

Oczywistym jest, że reprezentuję w tej kwestii jedną stronę. Ale czy w sytuacji łamania przez faktyczną dyktaturę książęcą praw konstytucyjnych, naprawdę jest takie dziwne, że po prostu zdecydowaliśmy się razem z całym swoim dorobkiem opuścić kraj bezprawia? I czy nadal można nazwać to "kradzieżą"?
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska
Pages: 1 [2] 3 4 ... 7