Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

http://wsparcie.mikronacje.info -> wspieramy ciekawe projekty związane ze światem mikronacji.

Author Topic: Nowa organizacja mapy  (Read 5316 times)

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
Nowa organizacja mapy
« on: Grudzień 02, 2008, 11:04:53 am »

Ja to już wystosowałem pomysł żeby utworzyć nową organizację którą jednym z celów byłoby m.in. dbanie o aktualny stan mapy, ale Michał O'Rhada (z nim na ten temat rozmawiałem) stwierdził że z pijakami interesów nie robi :P Prawda jest taka że OPM to organizacja pod kontrolą tzw. Układu który za największy problem uznaje fakt że zanika aktywność na forum OPM'u :/ Za dużo tam biurokracji, a za mało sensownego działania. Dziwaczna sytuacja wypłyneła niedawno. Zwrócenie się Kazaga o pomoc w obronie Okoczii przed Słomagromem, spotkało się z odezwą, wezwanie o pomoc O'Rhady w walkach z Erboką zaowocowało tym że członkowie organizacji stwierdzili że Michał nie ma prawa się wypowiadać bo nie jest członkiem OPM.

Dlatego osobiście jestem bardzo za utworzeniem nowej organizacji do której każda mikronacja by mogła przystąpić o ile reprezentowałaby jakiś poziom (określony staż w mikroświecie, liczba mieszkańców powyżej 2 itd.). Przystapienie do organizacji wiązałoby się z uznaniem wszystkich jej członków (parodią jest to że według niektórych Morvan i Gnomia nie istnieją choć istnieją i wszyscy o tym wiedzą, tylko się nie przyznają.). Musi powstać organizacja gdzie każdy ma prawo głosu, gdzie nikt się nie wywyższa, a nowe mikronacje są oceniane w miarę obiektywnie.

Może w końcu powstałaby mapa która odzwierciedlałaby warunki klimatyczne, bo mapa Pavla Zeppa choć świetnie wykonana, to jednak przypominająca kocioł gdzie wymieszano wszystko bez sensu.
« Last Edit: Grudzień 03, 2008, 15:19:09 pm by MichalORhada »
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

Harold

• Zaawansowany użytkownik
  • Stary Młody Winek
Odp: odkrycie nowej wyspy !
« Reply #1 on: Grudzień 02, 2008, 15:06:11 pm »

Ja także jestem za tym...  :)
Zapraszam do Wolnej Republiki Winktown!
http://www.mw.propl.eu/

Osama bin Ramzani

• Użytkownik
  • **
  • Ojciec założyciel :)
    • Federacja Al Rajn
« Reply #2 on: Grudzień 02, 2008, 15:18:51 pm »

Jak już coś nowego chcecie tworzyć to należy pozbyć się piko i nanonacji gdzie w porywach są 2-3 osób bo jest to żałosne.
Powinna być odpowiednie obostrzenia i w organizacji jak i na v-mapie powinny być państwa z rocznym stażem istnienia a nie jak teraz z kilkudniowym a także z limitem obywateli większym niż 10. Takie jest moje zdanie bo jak będzie jak jest teraz tzn. zbieranie śmieci do niczego dobrego nie doprowadzi. Jeszcze jedno dziwi mnie ta głupia moda lansowania nowych tworów, których teraz jest o wiele za dużo.
(-) Jego Wysokość Osama bin Ramzani
Sułtan Federacji Al Rajn

kazag

• Administrator
  • Ekspert
  • Swawolny Byk / Kazag Slobodanovic
    • Okoczia
« Reply #3 on: Grudzień 02, 2008, 17:10:57 pm »

Mało tego, z 3 letnim stażem i z min. 50 osobami aktywnymi (takimi, które wypowiedziały się na forum publicznym w ciagu ostatnich 24 godzin). Prócz tego strona nie może być oparta o żaden CMS, ok?
podróżnik Kazag Slobodanovic
znany również jako Swawolny Byk, Szaman Bitowy Okoczii
www.okoczia.cba.pl

Osama bin Ramzani

• Użytkownik
  • **
  • Ojciec założyciel :)
    • Federacja Al Rajn
« Reply #4 on: Grudzień 02, 2008, 18:01:47 pm »

Mało tego, z 3 letnim stażem i z min. 50 osobami aktywnymi (takimi, które wypowiedziały się na forum publicznym w ciagu ostatnich 24 godzin). Prócz tego strona nie może być oparta o żaden CMS, ok?

Szanowny Panie Kazag chyba wszystkim tutaj znane jest zarówno pańskie jak i Pana Farona zamiłowanie do tworzenia co chwilę nowych to państw, których żywotność jest bardzo krótka dlatego też takie ala'państwa należy eliminować poprzez ostrą segregację tak jak np. długi staż istnienia, odpowiedni liczba użytkowników itp.
(-) Jego Wysokość Osama bin Ramzani
Sułtan Federacji Al Rajn

Mardred von Salvepol-Nova Vita

• Zaawansowany użytkownik
« Reply #5 on: Grudzień 02, 2008, 19:00:17 pm »

Szanowny Panie Kazag chyba wszystkim tutaj znane jest zarówno pańskie jak i Pana Farona zamiłowanie do tworzenia co chwilę nowych to państw, których żywotność jest bardzo krótka dlatego też takie ala'państwa należy eliminować poprzez ostrą segregację tak jak np. długi staż istnienia, odpowiedni liczba użytkowników itp.
Gdy jedno nie wychodzi to nie znaczy, że nie wychodzić będą wszystkie. Przykładowo Faron sukces niejaki święcił - Micropolis miało spore zainteresowanie.
Gdyby nie próbować to wszyscy siedzielibyśmy w Dreamlandzie. Al Rajn też by nie istniał. Bo i po co? Jakieś kolejne małe państwo zakładać?
KAROLINA XVI SZOSZOIN, KRÓL CIPROFLOKSJAŃSKI
Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita vel. Żelazny Żuk
Okoczia

Flaga brugijska, ale nie narzekam, przesłanie ważniejsze.

kazag

• Administrator
  • Ekspert
    • Okoczia
« Reply #6 on: Grudzień 02, 2008, 19:29:33 pm »

Panie Osama, tu mnie pan do łez rozbawił i zademonstrował swoją skrajną igrnorancję. Arakhopolis istniało kilka miesięcy i to z powodzeniem bedąc jedną z najaktywniejszych prowincji Natanii. Okoczia istnieje pół roku, i nic istnieniu nie zagraża. Jeeśli zna pan inne v-państwa, które założyłem, proszę mnie oświecić. Jeśli nie, to z całym szacunkiem, nie ma co się popisywać niewiedzą.
Okoczia jest mała, i dobrze, taki ma i mieć powinna charakter.

Więc jeśli ma przejść kryterium np. roku i 10 mieszkańców, ok. Za kilka miesięcy Okoczia i tak spełni te warunki (tyle nam do roku brakuje bo użytkowników mamy). W takim razie jednak i kryterium "non cms" powinno być - dbajmy o poziom, także technologiczny.
W ten sposób stworzymy kolejne kółko różańcowe.
www.okoczia.cba.pl

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #7 on: Grudzień 02, 2008, 20:02:54 pm »

Dlaczego mamy ignorować mikronacje oparte na CMS'ach? Tutaj nie chodzi o technologię zastosowaną przy tworzeniu strony mikronacji, ale o ludzi i ich zaangażowanie w nią. Austro-Węgry, Surmenia... One są oparte o PHP Fusion i teraz mamy ich nie przyjąć do organizacji bo nie potrafią własnej mega wypasionej strony zrobić? Ja też nie potrafię :/ Nowe mikronacje do organizacji zgłaszałyby swoją kandydaturę. Organizacja sprawdzałaby stan v-kraju (ilość mieszkańców, ich zaangażowanie, inicjatywy, długość istnienia, prognozowane szanse na dalszy rozwój) i głosowałaby za tym czy przyjąć mikronację czy nie. Jeśliby nie zostałaby przyjęta to np. ponowne zgłoszenie można by było wystosować po miesiącu.
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

kazag

• Administrator
  • Ekspert
    • Okoczia
« Reply #8 on: Grudzień 02, 2008, 21:48:30 pm »

Talerzu, tam była ironia. Tak samo jak absudalne robią się postulaty obywatela Al Rajnu, tak samo i ten "non-cms" jest absurdalny.
www.okoczia.cba.pl

Książe Shanii Cristo at Rabani

• Nowy użytkownik
  • *
    • Federacja Al Rajn
« Reply #9 on: Grudzień 02, 2008, 23:12:04 pm »

Kazag,
Mało tego, z 3 letnim stażem i z min. 50 osobami aktywnymi (takimi, które wypowiedziały się na forum publicznym w ciągu ostatnich 24 godzin). Prócz tego strona nie może być oparta o żaden CMS, ok?

Jak rozumiem ta ironia ma uderzać nie tylko w przedmówcę JE Ramzaniego ale i Al Rajn. Hm ja osobiście w wielu kwestiach się nie zgadzam z Księciem Ramzanim jednakże ta ironia mnie poruszyła a dokładniej to non-cms.

Otóż zagłębiając się w architekturę Al Rajn to dawno on już wyszedł poza ramy cmsa jakim pierwotnie był.
Żadna mikronacja nie dokonała takich zmian w środowisku nad jakim pracuje. Ci zaś co CmSa nie mają posiadają bardzo zubożone strony technicznie bowiem wątpię czy nawet JE Koniasowi by się chciało pisać coś na miarę cmsa. Bowiem Sarmacja korzysta ze skryptów Jportal przynajmniej ma kilka implementacji.
Al Rajn posiada generowanie różnych wyglądów dla każdej podstrony można ustawić inną dla forum inna dla czata inną dla każdej pierdoły to w końcu tylko klasa skórek mojego autorstwa zresztą jedna z pierwszych. Mamy dość duże możliwości techniczne wkrótce importujemy system z Republiki Bantu który na razie jest dostosowywany do naszych bibliotek. Więc powinniśmy dorównać do poziomu Sarmacji.
Nie wspomnę o pogodzie z której korzysta Sarmacja to nasz projekt który przekazałem na gg i tłumaczyłem jak zrobić coś takiego Panu Leszczyńskiemu o ile dobrze pamiętam. Więc jeśli chodzi o technologie to Al Rajn ma dość dużą, może nie na poziomie Sarmacji - przynajmniej na razie ale duża. Proszę mi wskazać mikronacje która potrafiła zrobić z CMSa to co my zrobiliśmy 
Niech wspomnę o aktywności to denerwujące jest jak np. Brugia która ma 2 wiadomości na 14 dni chce sprawdzać czy spełniamy jakieś ich kryteria do których my mieli byśmy wiele zastrzeżeń czy aby Brugia je spełnia... to już nasza Ld jest bardziej aktywna niż cała Brugia (a jak ktoś nie wie LD jest u nas śmietnikiem dla Newsów i jakiś tam wypocin... )
Wystarczy spojrzeć na planetę aby zobaczyć iż większość pozycji prasowych jest Rajńskich albo Sarmackich. A to nie pełen wachlarz prasy jaki mamy...

Więc wybaczcie ale trzeba zrozumieć irytację niektórych naszych obywateli którzy nie chcą być traktowani na równych prawach jak jakieś państwo dopiero powstałe, przy powszechnym hierarchizowaniu państw na wielkie, małe i nano...

Al Rajn to jest wiele pracy wielu użytkowników, ciężkiej pracy np. niektórzy musieli się uczyć rzeczy z pozoru dla nich nie możliwych itp. Więc prosimy o trochę docenienia...
Książe Shanii Arcykapłan Karmy Cristo at Rabani /-/