Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Author Topic: Jak zrobić stronę dla mikronacji, czyli zbiór porad kilku i przydatnych linków.  (Read 11941 times)

Mattev Grenbeck

• Nowy użytkownik
  • *
  • Sekretarz Generalny Bergijskiej Republiki Soc.
    • Bergijska Republika Socjalistyczna

Wydaje mi się że najlepszym wyjściem dla osoby nie znającej HTML/CSS jest używanie systemów blogowych typu blogger.com, nie dość że prosta obsługa to jeszcze nie trzeba martwić się hostingiem. Jest to też dobre wyjście gry jakaś mikronacja nie ma dobrego hostingu - warto wtedy zamiast wszystko wrzucać na jeden serwer, wrzucić po prostu jakieś przedsiębiorstwa czy instytucje na bloggera, i odciążyć główny hosting.
- Bergijska Republika Socjalistyczna --- www.bergia.lehr.co.cc -

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu

blogger albo inne (np. WordPress) - ale jeśli ktoś zna angielski to spokojnie poradzi sobie z obsługą np. 000webhost.com (1,5 GB) czy innych, a wgrywanie CMSa na ftp jest opisane krok po kroku w plikach Readme ;p
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

Michał Daliszewski

• Użytkownik
  • **
  • Wielka Polondia -> Twoje miejsce w wirtual świecie
    • Wielka Polondia

Witam, mam trzy pytania dotyczące www.

Jak ściągnę jakiś szablon CSS z powyżej podanych stron, będę mógł go jakoś 'podpiąć' pod php fusion/extreme/webspell jako theme? Ponieważ zależy mi na szablonie z logowaniem.

Drugie pytanie: jak zrobić forum w szablonie CSS? Czy da się wogle, a jak tak, to czy jest jakiś skrypt? Prosiłbym o pomoc :)

Mam jeszcze trzecie pytanie - jak podpiąć dnsy domeny pod konto www?

• Ekspert
    • Republika Interlandu

Jak już ktoś w innym topic'u powiedział... Trochę niejasne te pana wypowiedzi - no, może dlatego że jestem typem umysłu ścisłego...

1. Nie będzie działać bez poprawek i zmiany szablonu HTML strony...
2. forum oparte na samym CSSie? HTML + CSS + PHP  dla własnego skryptu forum? Czy też chodzi o dorobienie nowego stylu do np. phpBB3?
3. To się w panelu rejestratora domeny robi... np. home.pl (tam gdzie kupował pan domenę)...
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

Michał Daliszewski

• Użytkownik
  • **
    • Wielka Polondia

Hyh, ja jestem polonistą ;)

1. A czy wrzucając normalnie szablon na serwer, logowanie na przykład, czy panel admina będzie działał?

2. Chodzi mi o to, aby forum było na stronie, tak jak jest w php fusion/extreme/webspell.

3. No właśnie w panelu, gdzie mam domenę (forward.pl) nie ma nic takiego :(( Tzn mam tylko podane dnsy domeny, a nic innego nie mam :(

Michał Daliszewski

• Użytkownik
  • **
    • Wielka Polondia

Eeee... Na tej stronce: http://www.templatesbox.com/ chcąc pobrać szablon, muszę zapłacić w PREMIUM 49$... No comment... Znacie może jakieś linki do naprawdę darmowych szablonów...?

Alojzy Pupka

• Ekspert
    • O mnie, z Encyklopedii Wandejskiej

Śmiem podejrzewać, że tow. Daliszewskiemu mogło chodzić o szablon CMS :)
lt-col Aloise Pupqa de Mandragorat du Vandistan
archegênere de Camarade-Vanda-Ville
électron de Ville Séculier Leben

Leesniak Dizaster

• Guest

Jeżeli Pan Daliszewski chce CMS z forum tak jak na PHP-Fusion to proponuje zainstalować jeden za najlepszych nie komercyjnych CMSów Joomla i dodać tam pomost łączący z jakimś forum ;)

Christophe de Gaulle

• Użytkownik
  • **

Mam jeszcze trzecie pytanie - jak podpiąć dnsy domeny pod konto www?

Do tego potrzebna jest specjalna funkcja na serwerze (chyba parkowanie domen).
Doświadczony Główny Administrator poszukuje pracy.

• Ekspert
    • Republika Interlandu

jeśli zakłada się konto na serwerze to czasem pyta, czy nie ma się już własnej domeny - wtedy wystarczy podać wykupioną nazwę i postępować według instrukcji.
(-) Pavel' Abramovic: