Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

http://wsparcie.mikronacje.info -> wspieramy ciekawe projekty związane ze światem mikronacji.

Author Topic: Sarmacja - ilość a jakość. Kolejna odsłona dyskusji.  (Read 9366 times)

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
Odp: Sarmacja - ilość a jakość. Kolejna odsłona dyskusji.
« Reply #10 on: Październik 12, 2008, 19:09:04 pm »

"Jednym słowem - my staramy się robić coś co połączy róźne ludzkie charaktery, a Wy brandzlujecie się we własnym towarzystwie i myślicie że jesteście elitarni bo jest Was mało. Nie jesteście. Po prostu jest Was mało."

Nie zgodzę się, a raczej nie w stu procentach. Otóż owszem, kogoś może być mało. Ale to, że gdzieś jest więcej ludzi wcale nie czyni tego kraju lepszym. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie ma czegoś takiego jak ogólne pojęcie lepszego i gorszego kraju - to pojęcie jest indywidualne, ponieważ nie ma tutaj mniejszej lub większej dostępności mikronacji - jeżeli mamy łącze, mozemy wejść na stronę Austro-Węgier, Sarmacji, Scholandii czy Gnomii. I jeżeli dana mikronacja byłaby ogólnie "lepsza", to zapisywanoby się tylko do niej - a tak nie jest. Dana mikronacja często ma swój "target" - docelową grupę odbiorców. I oczywiście, niektóre mają większy, inne mniejszy. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem jest złoty środek pomiędzy zachowaniem niepowtarzalnego klimatu a przyciągnięciem jak największej liczby osób.

A co do "dzieci neo" - geneza zjawiska jest prosta - w każdej grupie są osoby "mniej fajne" i "bardziej fajne". Im większa grupa, tym więcej takich osób. To tak jak z mikronacjami - ze wszystkich, które powstają tylko niewielka część wychodzi "na ludzi", reszta staje się nudna, nieciekawa, a bywa, że odpada w efekcie selekcji.

Nie chcę oceniać Sarmacji pod tym kątem - bo się na takim ocenianiu nie znam. Jedyne, po czym oceniam Sarmację to jakość Homara (choć od czasów Radetzky'ego już nie będzie ten sam), a że ostatnio wychodzi antologia homara, to jestem niemalże nasycony.

Ludwik Bourbon

• Ekspert
  • gadu-gadu: 5299529
« Reply #11 on: Październik 12, 2008, 20:17:41 pm »

Nie wiedziałem, że jestem aż tak opiniotwórczy.
Czy jeżeli od dzisiaj będę głosił, że Gnomia jest fajna, to uznacie to za oficjalne stanowisko Księstwa, mimo że moje stanowisko pracy, nie ma nic wspólnego z MSZ?

Ja bym to porównał do Kwaśniewskiego, który nie będąc oficjalnym dyplomatą fandzolił coś w Niemczech na Polskę psując opinię Polski.

Yaraeh

• Ekspert
  • On Sam
« Reply #12 on: Październik 12, 2008, 20:38:56 pm »

Niestety, nie jestem Kwaśniewskim :D
Jestem Pół-Mistrzem Zakonu Feniksa oraz Dyrektorem Instytutu Edukacji Sarmackiej imienia Sebastiana Inkaskiego w Grodzisku, a nie głową państwa.

Sarmata na politycznej emigracji.

Ludwik Bourbon

• Ekspert
« Reply #13 on: Październik 12, 2008, 21:11:22 pm »

Niestety, nie jestem Kwaśniewskim :D
Jestem Pół-Mistrzem Zakonu Feniksa oraz Dyrektorem Instytutu Edukacji Sarmackiej imienia Sebastiana Inkaskiego w Grodzisku, a nie głową państwa.

Dyrektor Instytutu Edukacji ma ograniczony horyzont do Sarmacji?  :o

Yaraeh

• Ekspert
  • On Sam
« Reply #14 on: Październik 12, 2008, 21:21:45 pm »

Dyrektor Edukacji Sarmackiej a nie mikroświatowej :P

Ludwik Bourbon

• Ekspert
« Reply #15 on: Październik 12, 2008, 21:25:44 pm »

Dyrektor Edukacji Sarmackiej a nie mikroświatowej :P

Wszystko jedno, nawet dyrektor kółka gospodyń wiejskich powinien mieć światły i otwarty umysł, bo inaczej to raczej wtopa. A ja już wiem, że sarmacką edukację muszę omijać szerokim łukiem :D

Yaraeh

• Ekspert
  • On Sam
« Reply #16 on: Październik 12, 2008, 21:49:58 pm »

W naszym Instytucie zajmujemy się rozpoczęciem procesu sarmatyzacji, nauką o Sarmacji oraz kierujemy na ścieżkę utrwalenia sarmackości :D

Ludwik Bourbon

• Ekspert
« Reply #17 on: Październik 12, 2008, 21:53:28 pm »

W naszym Instytucie zajmujemy się rozpoczęciem procesu sarmatyzacji, nauką o Sarmacji oraz kierujemy na ścieżkę utrwalenia sarmackości :D

Moi przodkowie nie dali się zgermanizować, a ja nie dam się zsarmatyzować, a sarmackiej edukacji oficjalnie od teraz mówię wandejskie wypierdalać ;)

Aaron_v-hr._Rozman

• Aktywny użytkownik
« Reply #18 on: Październik 12, 2008, 22:16:08 pm »

"Jednym słowem - my staramy się robić coś co połączy róźne ludzkie charaktery, a Wy brandzlujecie się we własnym towarzystwie i myślicie że jesteście elitarni bo jest Was mało. Nie jesteście. Po prostu jest Was mało."

Nie zgodzę się, a raczej nie w stu procentach. Otóż owszem, kogoś może być mało. Ale to, że gdzieś jest więcej ludzi wcale nie czyni tego kraju lepszym. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie ma czegoś takiego jak ogólne pojęcie lepszego i gorszego kraju - to pojęcie jest indywidualne, ponieważ nie ma tutaj mniejszej lub większej dostępności mikronacji - jeżeli mamy łącze, mozemy wejść na stronę Austro-Węgier, Sarmacji, Scholandii czy Gnomii. I jeżeli dana mikronacja byłaby ogólnie "lepsza", to zapisywanoby się tylko do niej - a tak nie jest. Dana mikronacja często ma swój "target" - docelową grupę odbiorców. I oczywiście, niektóre mają większy, inne mniejszy. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem jest złoty środek pomiędzy zachowaniem niepowtarzalnego klimatu a przyciągnięciem jak największej liczby osób.
Ależ ja się zgadzam w 100%. I dlaeki jestem od wartościowania innych krajów. Natomiast wkurza mnie jeśli ktoś nie wychyla nosa z własnego państwa (lub czasem wręcz państewka), a jednocześnie jęczy że KS jest be. Jest be właśnie dla tych co uważają się za fajnych bo się dobrze bawią w swoim (i tylko swoim) towarzystwie.
A co do "dzieci neo" - geneza zjawiska jest prosta - w każdej grupie są osoby "mniej fajne" i "bardziej fajne". Im większa grupa, tym więcej takich osób. To tak jak z mikronacjami - ze wszystkich, które powstają tylko niewielka część wychodzi "na ludzi", reszta staje się nudna, nieciekawa, a bywa, że odpada w efekcie selekcji.

Nie chcę oceniać Sarmacji pod tym kątem - bo się na takim ocenianiu nie znam. Jedyne, po czym oceniam Sarmację to jakość Homara (choć od czasów Radetzky'ego już nie będzie ten sam), a że ostatnio wychodzi antologia homara, to jestem niemalże nasycony.

I ponownie się zgadzam z Waszą Cesarsko-Królewsa Mością. Z tym że Wasza C-K Mość nas nie atakuje, za co jesteśmy wdzięczni. Gdyby natomiast Wasza C-K Mość pisał by że Sarmacja nie ma klimatu, a jednoczęsnie znał ją tylko z Homara - to wtedy zdanie miał bym inne.
Ci którzy czytają uważnie co piszę czasem an tym forum wiedzą że ja nie OCENIAM innych panstw. Zaczynałem w kraju (i nadal jestem mu wierny) który zaczynał wręcz jako yoyonacja - w Sclavinii. I daże małe kraje przez to szacunkiem i pomagam kiedy tylko mogę. Ale jeśli widzę że ktoś kopie KS TYLKO DLATEGO że jest duże i że ma nieco inne cele i inną politykę niż 5 osobowe twory, to mi nerwy puszczają.
Tyrania złych ludzi oraz dumny przedstawiciel cywilizacji śmierci.
"Oczywiście nie jest to wytłumaczenie tych karygodnych zbrodni, ale nie można oceniać całej społeczności po jednostkach." - Ludwik Bourbon
"I proszę nie komentować ani nie odpisywać na moje posty." - Rhadmor

Aaron_v-hr._Rozman

• Aktywny użytkownik
« Reply #19 on: Październik 12, 2008, 22:17:36 pm »

Moi przodkowie nie dali się zgermanizować, a ja nie dam się zsarmatyzować, a sarmackiej edukacji oficjalnie od teraz mówię wandejskie wypierdalać ;)

Słowa godne męża stanu i człowieka wysokiej klasy.

Żatowalem.
Tyrania złych ludzi oraz dumny przedstawiciel cywilizacji śmierci.
"Oczywiście nie jest to wytłumaczenie tych karygodnych zbrodni, ale nie można oceniać całej społeczności po jednostkach." - Ludwik Bourbon
"I proszę nie komentować ani nie odpisywać na moje posty." - Rhadmor