Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Pages: [1] 2 3 ... 5

Author Topic: Sarmacja - ilość a jakość. Kolejna odsłona dyskusji.  (Read 9202 times)

Ludwik Bourbon

• Ekspert
  • gadu-gadu: 5299529
Sarmacja - ilość a jakość. Kolejna odsłona dyskusji.
« on: Październik 11, 2008, 21:24:14 pm »

Ale po co nam cokolwiek więcej, skoro jest Sarmacja? :D
To tak jakby do dobrej czekolady podano nam kupę...

Sarmacja poza ilością mieszkańców i sporą aktywnością na tle innych mikronacji no i profesjonalną stroną wypada nieźle, a poza tym wg mnie nie ma nic do zaoferowania, gdyż np na płaszczyźnie "fajności" nie dorasta do pięt chociażby takiej Gnomii, Okoczii czy do Wandystanu.

Aaron_v-hr._Rozman

• Aktywny użytkownik
« Reply #1 on: Październik 11, 2008, 22:45:22 pm »

Szkoda że inaczej uważa kilkaset osób mieszkających w KS, a Gnomia, Wandystan i Okoczia (z całą moją sympatią dla tych państw) są tak liczne jak jedna sarmacka prowincja. Jedna z kilku.
Generalnie na KS najbardziej wchodzą ci którzy tam nigdy nie byli, albo po prostu nie dorośli do pewnych spraw.
Tyrania złych ludzi oraz dumny przedstawiciel cywilizacji śmierci.
"Oczywiście nie jest to wytłumaczenie tych karygodnych zbrodni, ale nie można oceniać całej społeczności po jednostkach." - Ludwik Bourbon
"I proszę nie komentować ani nie odpisywać na moje posty." - Rhadmor

Ludwik Bourbon

• Ekspert
« Reply #2 on: Październik 11, 2008, 23:04:45 pm »

To, że Sarmacja ma te kilkaset osób może opierać się na zasadzie, że wolę w kupie w srebrze niż sam w złocie, poza tym chyba gdyby zbanować w Sarmacji całą neostradę, chyba populacja Sarmacji baardzo by zmalała :P

kazag

• Administrator
  • Ekspert
  • Swawolny Byk / Kazag Slobodanovic
    • Okoczia
« Reply #3 on: Październik 12, 2008, 07:44:43 am »

Sam mam neostradę i to z braku alternatywy, wiec to zaden argument.

Panie Aaronie, ja tu nie mam zamiaru występowac jako krytyk Sarmacji, ani wytykac jej wad (które posiada, tak jak każda mikronacja). Chodzi tu raczej o pewien poziom dyskusji i szacunku wobec innych państw, bo nie widzę powodu, dla którego Elderland (jedna ze starszych mikronacji) ma być traktowana jako v-ułomek tylko dlatego, że ilość mieszkańców nie jest liczona w setkach.
podróżnik Kazag Slobodanovic
znany również jako Swawolny Byk, Szaman Bitowy Okoczii
www.okoczia.cba.pl

Ludwik Bourbon

• Ekspert
Odp: Sarmacja - ilość a jakość. Kolejna odsłona dyskusji.
« Reply #4 on: Październik 12, 2008, 08:19:43 am »

Oczywiście z tą neostradą to generalizacja, ale skądś się musiało wziąć takie pojęcie jak dziecko neostrady, a słyszałem, że Sarmacja słynie z takich, ale sam nie badałem, gdyż społeczeństwo Sarmacji ździebka mnie nie obchodzi :P

kazag

• Administrator
  • Ekspert
  • Swawolny Byk / Kazag Slobodanovic
    • Okoczia
« Reply #5 on: Październik 12, 2008, 08:28:05 am »

Wzięło się stąd, że odkąd  TP udostępniła w miarę tanie i w miarę szybkie połączenie internetowe sieć aż zaroiła się od ludzi zupełnie nie umiejacych się nią posługiwać w sposób świadomy.

Co do Sarmacji, tam takich ludzi jest więcej z prostego powodu - w większej grupie średnio zawsze będzie więcej dzieci Neostrady niż w mniejszej grupie (np. jesli jedna osoba na 15 to taki "neokid", to trzeba mieć szczęście, żeby trafiła się ta osoba w Okoczii czy Elderlandzie, ale w Sarmacji już trafi się pewnie nie jedna).
Tutaj więc nie ma właściwie winy Sarmacji, no może poza tym, że dotąd nie wprowadzono dyskutowanego kiedyś testu na inteligencję ;)
podróżnik Kazag Slobodanovic
znany również jako Swawolny Byk, Szaman Bitowy Okoczii
www.okoczia.cba.pl

Pel Nander

• Ekspert
« Reply #6 on: Październik 12, 2008, 12:16:16 pm »

Szkoda że inaczej uważa kilkaset osób mieszkających w KS, a Gnomia, Wandystan i Okoczia (z całą moją sympatią dla tych państw) są tak liczne jak jedna sarmacka prowincja. Jedna z kilku.
Generalnie na KS najbardziej wchodzą ci którzy tam nigdy nie byli, albo po prostu nie dorośli do pewnych spraw.
O czym dyskutujecie? że, jak więcej ludzi to lepsze? ;)
To jest jak z Muzą najbardziej słuchalne są Popy, Dance, Disco itp.
Taki Metal, Schranz, Trip, czy Celtic już mniej i co? to nie znaczy że, są gorsze ba nawet odwrotnie.
Konkretne dla odpowiedniej grupy ludzi. Im bardziej róznorodnie i odmienniie tym lepiej. :]

A co do liczebnosci Sarmacja to kraj związkowy w którego skład wchodzi kilka innych.
Do mniej licznych mikronacjii stwórzmy główną stronę czy forum przez które bedzie się wchodziło do poszczególnych krajów.
W Statusie politycznym coś jak federacja czy w stylu Wielkiej Brytanii lub nawet UE.  :)

Ludzi trzyma to ze coś się dzieje takie odseparowane kraje mają mały kontakt z v-światem i jak u nich się nic nie dzieje to poprostu pomału 'odpadają'. Nie tyle ze zblazowania, Polską też można.
Kalendarz i wirtualne wydarzenia które w roku nastepują po sobie i wiadomo ze bedzie się coś działo. Większa ilośc kontaktów międzymikronacyjne przedsiewziecia i jest ciekawie. :)
Nie dla ACTA !!!

Aaron_v-hr._Rozman

• Aktywny użytkownik
« Reply #7 on: Październik 12, 2008, 12:21:17 pm »

Pierdzielicie z tą neostradą az się czytac nie chce. Skoro u nas jest tyle kinderneo to dlaczego u nas jest tyle osób powyżej 25 roku życia? Dlaczego u nas jest tylu 40 i 50 latków? Skoro to u Was jest tak fajnie i taki wysoki poziom to chyba powinni być u Was?
Sprawa wygląda tak: Zrobić kraj dla 3 osób o podobnych poglądach jest łątwo. Zrobić kraj dla 10 osób jest trudno. Jasne że ilość nie jest najważniejsza ale zrobić kraj w którym odnajdzie się KILKASET osób w różnym wieku, o róźnym wykrztałceniu, z różnymi życiorysami, i te wszystkie osoby będa się dobrze bawić, nie jest łatwo.
Jednym słowem - my staramy się robić coś co połączy róźne ludzkie charaktery, a Wy brandzlujecie się we własnym towarzystwie i myślicie że jesteście elitarni bo jest Was mało. Nie jesteście. Po prostu jest Was mało.
« Last Edit: Październik 12, 2008, 12:25:29 pm by Aaron_bnt_Rozman »
"Oczywiście nie jest to wytłumaczenie tych karygodnych zbrodni, ale nie można oceniać całej społeczności po jednostkach." - Ludwik Bourbon

Aaron_v-hr._Rozman

• Aktywny użytkownik
« Reply #8 on: Październik 12, 2008, 12:24:39 pm »

Sam mam neostradę i to z braku alternatywy, wiec to zaden argument.

Panie Aaronie, ja tu nie mam zamiaru występowac jako krytyk Sarmacji, ani wytykac jej wad (które posiada, tak jak każda mikronacja). Chodzi tu raczej o pewien poziom dyskusji i szacunku wobec innych państw, bo nie widzę powodu, dla którego Elderland (jedna ze starszych mikronacji) ma być traktowana jako v-ułomek tylko dlatego, że ilość mieszkańców nie jest liczona w setkach.

Ależ My jako KS nie mamy nic przeciw Elderlandowi. Krytykuje tylko Yaraeh i jest to jego prywatna opinia z która ja się nie zgadzam. Chciałbym zauważyć że na uroczystości koronacji jedna trzecia osób, może nieco więcej, to sarmaci. Ni nikt nie zaciągał nas siłą. Byliśmy bo cenimy Elderland.
Zauważyłęm taką tendencję: jakiś mieszkaniec KS wypowiada swoją opinią (Yaraeh czy ktokolwiek inny), natomiast wszyscy myślą że to oficjalna linia Sarmacji. Tak nie jest. Jak napisałem wyżej: łączymy różne typy ludzkie. Fajne i niefajne. Prawicowe i lewicowe. Monarchistyczne i demokratyczne. Mądre i głupie. Etc, etc.

Yaraeh

• Ekspert
  • On Sam
« Reply #9 on: Październik 12, 2008, 18:49:35 pm »

Nie wiedziałem, że jestem aż tak opiniotwórczy.
Czy jeżeli od dzisiaj będę głosił, że Gnomia jest fajna, to uznacie to za oficjalne stanowisko Księstwa, mimo że moje stanowisko pracy, nie ma nic wspólnego z MSZ?

Sarmata na politycznej emigracji.
Pages: [1] 2 3 ... 5