Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 7

Author Topic: Losy SRL po wojnie z Okoczią i Siłami Sprzymierzonymi  (Read 10797 times)

Krzysztov von Latoo

• Użytkownik
  • **
  • Krzysztov
    • Trizondal
Odp: Losy SRL po wojnie z Okoczią i Siłami Sprzymierzonymi
« Reply #20 on: Wrzesień 26, 2008, 17:41:19 pm »

Nie lepiej jakby to był ktoś z kraju neutralnego, nie biorącego udziału w tej wojnie?
GG: 10229979

Księstwo Trizondalu
--> trizondal.sarmacja.org

Michaił Frunze

• Użytkownik
  • **
  • Bagnety na broń! Z okrzykiem Huraaa na barykady!
« Reply #21 on: Wrzesień 26, 2008, 18:12:18 pm »

Ja wiem dokładnie co przeskrobał, a neutralni mogą tego nie wiedzieć.

Yaraeh

• Ekspert
  • On Sam
« Reply #22 on: Wrzesień 26, 2008, 18:14:21 pm »

To niech każdy napisze własny akt oskarżenia, który potem przedstawimy sądowi.

Sarmata na politycznej emigracji.

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #23 on: Wrzesień 26, 2008, 20:59:43 pm »

Takie pytanie - z Zamachoviciem jest kontakt, czy po aferze znikł i sądzony będzie in absentia? Jeżeli nadal jest obecny i nie zdecyduje się bronić sam, zgłaszam się na jego ewentualnego obrońcę.
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

kazag

• Administrator
  • Ekspert
  • Swawolny Byk / Kazag Slobodanovic
    • Okoczia
« Reply #24 on: Wrzesień 26, 2008, 21:19:23 pm »

Gdzie odbędzie się rozprawa?
podróżnik Kazag Slobodanovic
znany również jako Swawolny Byk, Szaman Bitowy Okoczii
www.okoczia.cba.pl

Michaił Frunze

• Użytkownik
  • **
  • Bagnety na broń! Z okrzykiem Huraaa na barykady!
« Reply #25 on: Wrzesień 26, 2008, 21:50:07 pm »

Najprawdopodobniej na czacie Caratu. A do Zamachovica mam kontakt i go poinformuje o rozprawie.

Yaraeh

• Ekspert
  • On Sam
« Reply #26 on: Wrzesień 27, 2008, 13:43:42 pm »

Proponuję, aby rozprawa odbywała się na forum Carstwa. Proszę zatem o złożenie, w odpowiednim dziale, aktu oskarżenia.

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #27 on: Wrzesień 27, 2008, 17:00:15 pm »

Czy tylko ja zaglądam czasem na stronę SRL'u ???

Towarzysze i towarzyszki!

Przez pięć dni jako dowódzca SRL Wermachtu prowadziłem działania zbrojne przeciwko Okoczii - niewielkiemu krajowi położonemu na Zachodnim Oceanie Wirtualnym. Z całego serca broniłem dobrego imienia Słomagromskiej Republiki Ludowej które wciąż przez nich było szargane. To właśnie przez nich i ich czarną propagandę na terenie Republiki Carstwo Rosyjskie zdetonowało bombę atomową zabijając setki cywilów...

Jako patriota nie mogłem pozostać bierny. Gotowała się we mnie złość kiedy słyszałem obelgii ze strony szoszoinów i ich pogardę nami. Przez nich cały v-świat zaczął nas brać za jojonację. Przyczynił się do tego m.in. Pel Nander twierdząc że SRL nie istnieje.

Jeden z wcześniejszych dekretów mówił że w wypadku nieobecności fuhrera, władzę w Słomagromie przejmuje kanclerz. Jako że nie było wieści od Michaiła Frunze, z wielkim bólem serca musiałem podjąć decyzję o wysłaniu trzech łodzi podwodnych typu Popławski w okolicę Okoczii w celu badania ich dzikiej kultury. Niestety, łodzie zostały ostrzelane. Wydałem więc rozkaz desantu na plaże Okoczii - nikt nie będzie nastawał na życie żadnego ze słomagromczyków. A ten kto to zrobi - poniesie srogą karę!

Okoczia udając pokrzywdzony kraj, wezwała społeczność mikronacyjną do pomocy w obronie wyspy. W przeciągu kilku dni na terenie wyspy zaroiło się od żołnierzy obcych armii. Najwięcej śmieci w mundurachh wysłała Kompania Wschodniokontynentalna kierowana przez Wolną Republikę Morvan. 1500 żołnierzy ich sił zbrojnych (ciekawe swoją drogą jakim cudem kompania handlowa posiada na swoich usługach całą armię?) ponad dwukrotnie przewyższało liczbę żołnierzy SRL Wermacht. To oni zabijali kobiety i dzieci - chcąc w ten sposób oczernić Słomagrom. Należy pamiętać że informacja o ludobójstwie wypłyneła już w czasie kiedy w Wyandottabee nie było żołnierzy Sił Zbrojnych SRL, a dym uniemożliwiał szoszoińskim zwiadowcom rozpoznania mundurów. W Wyandottabee pochowanych zostało kilku żołnierzy naszej armii którzy zmarli na skutek działań wojennnych.

Najbardziej zaskakujący jest jednak to, jak szybko Otto von Teller i Michaił Frunze mimo licznych swoich animozji znaleźli wspólny język. Bo to właśnie Teller powiadomił rzekomo fuhrera Frunze o ataku SRL Wemacht na Okoczię. To dziwne - wcześniej Ci panowie jakoś nigdy nie potrafili znaleźć wspólnego języka.

Efektem ich rozmów (a jestem pewien że Teller manipulował Frunze) była dymisja mnie z funkcji kanclerza przez co odebrane zostało mi zwierzchnictwo nad Armią. Michaił Frunze zgodził się również przekształcić Słomagromską Republikę Ludowąw tzw. Autonomiczny Okręg Słomagromski pod kontrolą Carstwa Rosyjskiego i Okoczii. Od razu widać że Frunze nie był poczytalny podczas podejmowania tej decyzji gdyż dzień wcześniej Carstwo dokonało wywiezenia obywateli SRL na Sybir do pracy w kołchozach, a parę godzin późbueh Pędzący Kojot wysadził stolicę naszego pięknego v-kraju.

Nie mogę już wrócić do SRL'u gdyż został on zniszczony przez obce mocarstwa i podzielony na szereg stref okupacyjnych. Fuhrer Frunze wydał rozkaz postawienia mnie przed sądem polowym za zdradę stanu. Nie uważam żebym dokonał czegokolwiek wbrew ojczyźnie naszej - kierowało mną tylko i wyłącznie jej dobro. Obecnie wraz z lojalnymi mi żołnierzami znajdujemy się na pełnym Oceanie Wirtualnym i mamy status Person Non Grata w większości v-państw Pollinu.

Drodzy Słomagromczycy! Kiedy tylko uda mi się znaleźć nowy dom, obiecuję że wyswobodzę was z więzów niewoli!

Podpisano
(-) Miroslav Zamachovic

Odezwa Miroslava Zamachovica do zniewolonego Ludu Słomagromu...
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

kazag

• Administrator
  • Ekspert
  • Swawolny Byk / Kazag Slobodanovic
    • Okoczia
« Reply #28 on: Wrzesień 27, 2008, 18:33:22 pm »

Tak, czytałem... Demagog. Tyle tylko mogę powiedzieć, ponieważ nie chcę wdawać się w dyskusję z tym osobnikiem. Jak proces?
podróżnik Kazag Slobodanovic
znany również jako Swawolny Byk, Szaman Bitowy Okoczii
www.okoczia.cba.pl

Yaraeh

• Ekspert
  • On Sam
« Reply #29 on: Wrzesień 27, 2008, 19:05:26 pm »

Oczekuję na akt oskarżenia.
Gdy tylko do Biura Podawczego Sądu Federalnego Carstwa Rosyjskiego wpłynie odpowiedni wniosek, rozpocznie się proces Miroslava Zamachovicia.
Informuję, że proces będzie wyglądał tak:
-odczytanie aktu oskarżenia
-złożenie wyjaśnień przez obronę
-ew. przesłuchanie świadków
-mowa końcowa oskarżenia
-mowa końcowa obrony
-wydanie wyroku
-ew. egzekucja wyroku

Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 7