Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2 3 ... 5

Author Topic: Agresja SRL na Okoczię  (Read 7603 times)

kazag

• Administrator
  • Ekspert
  • Swawolny Byk / Kazag Slobodanovic
    • Okoczia
Agresja SRL na Okoczię
« on: Wrzesień 22, 2008, 07:48:50 am »

Jeszcze dzisiaj nastąpi desant wojsk Słomagromskich na wybrzeże Okoczii.

Taką notę otrzymałem od p. Zamachovicia. Siły zbrojne Okoczii wyczekują wroga na wschodnim wybbrzeżu wyspy. Okoczia będzię wdzięczna za wszelką pomoc militarną, gdyż sama dysponuje niewielką liczbą wojaków.
podróżnik Kazag Slobodanovic
znany również jako Swawolny Byk, Szaman Bitowy Okoczii
www.okoczia.cba.pl

Pel Nander

• Ekspert
Odp: Agresja SRL na Okoczię
« Reply #1 on: Wrzesień 22, 2008, 08:06:20 am »

hmm "niewielką" to tak samo jak oni  ;D
Można z w.Ramberta sprowadzić, Szoszoini Pd. mogli by na ich terenie akcje przeprowadzić. (A nie bo nie wiadomo w którym oni miejscu są  ???)
« Last Edit: Wrzesień 22, 2008, 08:09:11 am by Pel Nander »
Nie dla ACTA !!!

Faron

• Maciej Faron
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
« Reply #2 on: Wrzesień 22, 2008, 08:16:20 am »

Gdy myślę o SRL chce mi się śmiać a zarazem współczuć twórcom... wydaje mi się, że Okoczia nie powinna się obawiać ataku resoraków i plastikowych żołnierzyków ze Słomagromu. :P
(-) tow. Maciej Faron

kazag

• Administrator
  • Ekspert
    • Okoczia
« Reply #3 on: Wrzesień 22, 2008, 15:58:56 pm »

A jednak słowa kreują rzeczywistość, dlatego reakcja "ja się z nim nie bawię" jest raczej przejawem pychy. Abstrachując od tego, że SRL zaatakował Okoczię, to jednak akcja taka wnosi trochę życia do mikronacji i o ile zabawa nie przekształci się w licytację, kto ma większą bombę superhiperultramegaatomową, to może być ciekawie.

Na chwilę obecną doszło tylko do ostrzelania jednostek SRL, nikt jednak nie ucierpiał, gdyż odległość była znaczna, a strzały użyte w akcji prawdopodobnie za lekkie, by przebić pancerze łodzi.
www.okoczia.cba.pl

Faron

• Maciej Faron
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
« Reply #4 on: Wrzesień 22, 2008, 16:06:24 pm »

A jednak słowa kreują rzeczywistość, dlatego reakcja "ja się z nim nie bawię" jest raczej przejawem pychy. Abstrachując od tego, że SRL zaatakował Okoczię, to jednak akcja taka wnosi trochę życia do mikronacji i o ile zabawa nie przekształci się w licytację, kto ma większą bombę superhiperultramegaatomową, to może być ciekawie.

Na chwilę obecną doszło tylko do ostrzelania jednostek SRL, nikt jednak nie ucierpiał, gdyż odległość była znaczna, a strzały użyte w akcji prawdopodobnie za lekkie, by przebić pancerze łodzi.
Wydaje mi się, że do rozmów od strony Okoczii winien wejść człowiek odpowiedzialny za politykę zagraniczną- tj. ktoś towarzyszący wodzu.
(-) tow. Maciej Faron

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #5 on: Wrzesień 23, 2008, 08:00:06 am »

http://www.okoczia.yoyo.pl/forum/viewtopic.php?pid=1399#p1399 - W tym temacie znajdują się relacje z przebiegu konfliktu pomiędzy Okoczią i Słomagromem. Na razie konflikt wydaje się wyrównany, obie walczące strony poniosły straty. Na razie jednak nikt nie zginą.
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

Faron

• Maciej Faron
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
« Reply #6 on: Wrzesień 23, 2008, 09:57:03 am »

No i taki sposób prowadzenia wojny mi się podoba. :)
(-) tow. Maciej Faron

kazag

• Administrator
  • Ekspert
    • Okoczia
« Reply #7 on: Wrzesień 23, 2008, 10:21:22 am »

Właśnie trwają ciężkie walki. Przypomnę, że Okoczii przyda się wszelka pomoc, w temacie mogą pisać niezarejestrowani użytkownicy, dzięki czemu każdy chętny wojak może wspomóc siły Okoczii (tylko proszę o dostosowanie się do dobrego jak narazie poziomu wojny;))
www.okoczia.cba.pl

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #8 on: Wrzesień 23, 2008, 10:33:21 am »

W imieniu wodza prosimy również o pomoc przy ewakuacji kobiet, dzieci i starców. Łodzie z białymi flagami nie powinny być ostrzelane przez wojska SRL'u.
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

Faron

• Maciej Faron
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
« Reply #9 on: Wrzesień 23, 2008, 13:54:23 pm »

Moja krótka relacja z misji szpiegowskiej do Wyandottabee:
Wyandottabee jest pełne słomagromskich żołnierzy. Praktycznie cala osada jest zrównana z ziemią. Zostało tylko kilka tipi, w których zapewne przechowywana jest broń i amunicja.

Nie licząc ok. 9 ciał leżących na sobie można powiedzieć, że nie ma Szoszonów  w wiosce.  Zwłoki, o których wspominałem to kobiety i dzieci. Mimo, że leżą na jednej kupie to nie są sponiewierane- może zostaną pochowane w zbiorowej mogile. Zastanawia mnie jedynie czemu wśród zabitych Szoszonów są same kobiety i dzieci…

Nie ma wojowników- być może są gdzieś przetrzymywani lub ewakuowali się wraz z mieszkańcami do tunelów albo porwano ich na jedną z jednostek morskich SRL.

Całokształt wygląda okropnie, nawet ja blada twarz o mocnej psychice jestem przestraszony ilością krwi w niektórych miejscach.
Zostałem niezauważony, obserwacji dokonałem z odległości ok. 30 metrów dzięki swojej lunetce.
(-) tow. Maciej Faron
Pages: [1] 2 3 ... 5