Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Pages: [1] 2 3 ... 6

Author Topic: Republika Krakozji  (Read 29880 times)

Anatolij Miestwin

• Nowy użytkownik
  • *
Republika Krakozji
« on: Lipiec 12, 2008, 20:10:42 pm »

Witajcie

Jeśli pozwolicie, chciałbym przedstawić nowo-staropowstałe państwo mikronacyjne o wdzięcznej nazwie Republika Krakozji. Jak wszyscy wiemy nazwa tego państwa pojawiła się w filmie z udziałem Toma Hanksa, który utknął na lotnisku. Film widział każdy, a jak każdy nie widział to gorąco polecam. Dalszej fabuły nie będę zdradzał bo mam zamiar dokończyć przedstawianie mojego, naszego kraju.

Oficjalnie Republika Krakozji powstała 8 kwietnia 2007 roku. Państwo funkcjonowało jednak przez kilka miesięcy po czym zawiesiło swoją działalność, lecz cały czas istniejąc. Co sprawiło, że pojawiła się inicjatywa reaktywacji tej "dziwnej mikronacji" jak to było określane :p ... Tragiczna śmierć Naszego Przywódcy oraz Pierwszego Sekretarza. Niedługo na stronie i forum pojawią się informacje oraz szczegółowe biografie o ich życiu. Dzień Odrodzenia, bo tak ma zostać uczczona chwila, w której Republika Krakozji pojawiła się na nowo nastąpiła 10 lipca br. Państwo swoją niepodległość uzyskała dwa dni później poprzez uchwalenie i podpisanie przez Anatolija Miestwina Aktu Niepodległościowego. Z przyczyn technicznych relacja oraz zdjęcia z tej uroczystości pojawią się w ciągu kilku najbliższych dni.

Po troszku chciałbym też przybliżyć ustrój polityczny, który dzieli się na trójpodział władzy. Władzę wykonawczą sprawuje Prezydent Republiki Krakozji, władzę ustawodawczą sprawuje Ludowa Rada Państwa (rząd) i Senat Ludowy (izba jednoizbowego parlamentu), natomiast władzę sądowniczą sprawuje Naczelny Sąd Ludowy. Jednak z powodu małej liczby mieszkańców, kompetencje władzy ustawodawczej i sądowniczej przejął Prezydent jednak tylko do czasu powołania tych organów.

Na końcu prosiłbym o Waszą Wyrozumiałość. Wiem, że nie wszystkim Wam mój pomysł przypadnie do gustów, ale proszę o krytykę i opinie w dobrej wierze i mieszczące się w granicach dobrego smaku. Jako, że powstajemy praktycznie od nowa chciałbym też zwrócić się do życzliwych osób o pomoc w dalszym rozwijaniu państwa np. jakieś cenne wskazówki, pomoc w redagowaniu gazet itp. Nie oczekuje, że poprowadzicie mi państwa, ale chciałbym, abyście pomogli tej mikronacji przetrwać pierwsze miesiące, jakże one są trudne, wyczytałem z forum :p oraz pomogli w jej dalszym rozwoju.

-------------------------
Informacja pochodząca ze strony internetowej Republiki Krakozji

Republika Krakozji jest państwem, którego celem jest propagowanie Jedynie Święcie Słusznego Ustroju zwanego Autokracją Totalitarno-Socjalistyczną. Naszym przywódcą jest Najjaśniejszy Uśmiech Krakozjańskiego Nieba, Czcigodny Ojciec Narodu i Państwa Krakozji, Wielki Wódz ANATOLIJ MIESTWIN Jesteśmy bardzo dumni z naszego Wodza, ponieważ ocalił nasz kraj od biedy, niedostatku i niebytu. Dzięki Niemu Krakozja rośnie w siłę, a ludziom żyje się dostatniej!
Więcej informacji na temat Republiki Krakozji już wkrótce!

-------------------------
Kontakt z Republiką Krakozji

Adres strony internetowej: http://krakozja.cba.pl/
Adres forum dysksusyjnego: http://krakozja.darmowefora.pl/
Adres poczty elektronicznej: krakozja@krakozja.cba.pl
Adres Gadu-Gadu: 10364090

Pozdrawiam i Zachęcam Gorąco do Odwiedzania Naszej Pięknej Ojczyzny!!!

Niech Żyje ANATOLIJ MIESTWIN!
Niech Żyje REPUBLIKA KRAKOZJI!
Niech Żyje AUTOKRACJA TOTALITARNO-SOCJALISTYCZNA!

kazag

• Administrator
  • Ekspert
  • Swawolny Byk / Kazag Slobodanovic
    • Okoczia
Odp: Republika Krakozji
« Reply #1 on: Lipiec 12, 2008, 20:15:23 pm »

o, a myslalem, ze krakozja.yoyo.pl to wasza strona...
no nic, w kazdym razie - nie zostancie satelitą wandystanu...
podróżnik Kazag Slobodanovic
znany również jako Swawolny Byk, Szaman Bitowy Okoczii
www.okoczia.cba.pl

Anatolij Miestwin

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #2 on: Lipiec 12, 2008, 20:17:51 pm »

Wodzu Okoczii jestem niedawno w v-świecie, czemu Republika Krakozji miałaby zostać satelitą Wandystanu? :p Może mi co nie co zdradzicie jakie zamiary może mieć ten Wandystan :p

kazag

• Administrator
  • Ekspert
  • Swawolny Byk / Kazag Slobodanovic
    • Okoczia
« Reply #3 on: Lipiec 12, 2008, 21:21:44 pm »

Heh, nie mowie tu o zadnych zamiarach wandystanu ;) chodzi o to, żebyscie sie za bardzo nie starali upodobnić do MW, co w konsekwencji moze doprowadzic do stania się satelitą...
Taki jakiś jest dziwny trend wsród v-socjalistycznych panstw, że dąży się do tego MW i dąży...
podróżnik Kazag Slobodanovic
znany również jako Swawolny Byk, Szaman Bitowy Okoczii
www.okoczia.cba.pl

Anatolij Miestwin

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #4 on: Lipiec 12, 2008, 21:54:58 pm »

aa rozumiem ;) Mogę zapewnić, że nie będziemy się upodabniać do żadnego z v-socjalistycznych państw, chcemy osiągnąć swój cel i zbudować swój własny klimat, ale nie w oparciu o inne v-państwa. Hmm.. niewykluczam współpracy w przyszłości z Wandystanem i innym v-socjalistycznymi państwami ale też będę chciał nawiązywać współpracę z innymi państwami. Świat wirtualny pozwala nam na odrzucenie pewnych zasad. Wszakże na pewno będziemy sprzeciwiać się przeciwko aneksjom i innym zdarzeniom. Uważamy, że każde państwo ma prawo do bycia wolnym. Tak więc co najwyżej "tylko" współpraca z Wandystanem :p z mojej strony bo nie wiem jak ze strony Wandystanu :p

Faron

• Maciej Faron
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
« Reply #5 on: Lipiec 12, 2008, 23:45:47 pm »

Krakozja... pamiętam tą nację. :P
(-) tow. Maciej Faron

Anatolij Miestwin

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #6 on: Lipiec 13, 2008, 00:09:11 am »

Panie Faron, zgubił Pan pierwszą część ostatniego słowa  :P -mikro  :P

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #7 on: Lipiec 13, 2008, 07:14:52 am »

Powtórzę pytanie: Jakie są pańskie wcześniejsze powiązania z Krakozją?
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

Daniel Rawiński

• Zaawansowany użytkownik
« Reply #8 on: Lipiec 13, 2008, 09:11:02 am »

E... a tamci dwóch zmarli w realu czy w wirtualu?

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #9 on: Lipiec 13, 2008, 09:32:54 am »

Coś na stronie pisało że brali udział w Wielkiej Wojnie, znaczy się w realu z wieku ;)
A tak na serio, to pewnie im się zabawa w mikronacje znudziła i po prostu znikneli z naszego padołka, a Anatolij postanowił jakoś pustkę po nich wypełnić i napisał że zgineli ;D
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków
Pages: [1] 2 3 ... 6