Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length

Author Topic: ZiON  (Read 7792 times)

Celeste dead

• Aktywny użytkownik
Odp: ZiON
« Reply #20 on: Lipiec 08, 2008, 14:24:19 pm »

Ja mam pytanie - czy ten twór ma jakiś mieszkańców? I skąd w ogóle pomysł na coś takiego?

PS: Filozofia Wolności - Czyżby fanatyk UPR:? :P

/edit ktos kiedys napisal ze w mikronacjach przywilejow za pieniądze niema... :P
« Last Edit: Lipiec 08, 2008, 14:30:21 pm by Ivette »

soma115

• Nowy użytkownik
  • *
    • ZiON.akceleracja.pl - demokracja bezpośrednia, podatek pogłówny
« Reply #21 on: Lipiec 08, 2008, 19:10:49 pm »

kazag - na allegro można sprawdzić jakie ktoś ma komentarze. Pozytywne, neutralne czy negatywne.

To nie jest ok zakładać, że ktoś jest oszustem. Raczej należy zakładać, że ludzie których nie znamy są uczciwi - dopóki kogoś nie oszukają. Bezpodstawne oskarżanie jest bardzo krzywdzące. Nie dajecie mi szansy mimo, że nie zrobiłem nic złego.

kazag

• Administrator
  • Ekspert
  • Swawolny Byk / Kazag Slobodanovic
    • Okoczia
« Reply #22 on: Lipiec 08, 2008, 19:16:13 pm »

@up

Po czym mam poznać, że soma115 na allegro to soma115 na forum? Nick kazag też niestety ktoś sobie przywłaszczył oprócz mnie, i np nie wszędzie moge założyć konto o takiej nazwie.

Nie zakładamy, że jesteś oszustem. Wyrażamy jednie swoją opinię. Każde nowo powstajace państwo musi liczyc się z opinią gremium, a nie zawsze jest ona przychylna. Mówiąc szczerze, nie pamietam, by jakiekolwiek państwo przyjęte zostało bez zadnych zastrzeżen i uwag.
podróżnik Kazag Slobodanovic
znany również jako Swawolny Byk, Szaman Bitowy Okoczii
www.okoczia.cba.pl

soma115

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #23 on: Lipiec 08, 2008, 19:35:05 pm »

Ivette
To dłuższy temat. W skrócie: obserwuję życie polityczne i zastanawiam się jak powinno działać państwo żeby wszystkim było dobrze. Także nie wywiodłem tego z gier RPG ani mikronacji. Bardziej z polityki. Mam natomiast zamiar czerpać z informatyki (w tym z gier) pełnymi garściami. Także jeszcze raz potwierdzam - to nie jest typowa mikronacja.

Mieszkańców ma: 31 użytkowników w tym 5 obywateli płacących podatki.

Tak, podoba mi się wiele poglądów UPR. To od nich wziąłem podatek pogłówny. Jest bardzo prosty i nie wymaga istnienia żadnego urzędu ani urzędnika. Natomiast nie podobają mi się takie rzeczy jak kara śmierci, posiadanie broni itp. Ale jak wywiodłaś upr z filozofii wolności to nie wiem. Myślałem, że pragnienie wolności jest dość uniwersalne :)

W ZiON płaci się podatek. Nie jest to jednak obowiązkowe. Można mieć konto i nie płacić. Jedyny przywilej to taki, że płacąc podatki można głosować (1 gr na miesiąc). No taka specyfika. Nie wiem czy to się sprawdzić. To jest eksperyment. Podróż w nieznane.

Pel Nander

• Ekspert
« Reply #24 on: Lipiec 09, 2008, 12:52:21 pm »

kazag - na allegro można sprawdzić jakie ktoś ma komentarze. Pozytywne, neutralne czy negatywne.

To nie jest ok zakładać, że ktoś jest oszustem. Raczej należy zakładać, że ludzie których nie znamy są uczciwi - dopóki kogoś nie oszukają. Bezpodstawne oskarżanie jest bardzo krzywdzące. Nie dajecie mi szansy mimo, że nie zrobiłem nic złego.
Można być jednocześnie np. przykładnym i religijnym ojcem rodziny (pod publike) i przestępcą.
Nie bądzmy naiwni. Projekt jest 'kontrowersyjny' pewne elementy są "takie sobie" ale zobaczymy. :)

Powodzenia w eksperymencie, masz zwolenników i ochotników to realizuj my się przyjrzymy  8) ;D
Nie dla ACTA !!!

kazag

• Administrator
  • Ekspert
    • Okoczia
« Reply #25 on: Lipiec 09, 2008, 17:50:21 pm »

Nie moge nigdzie przeczytać historii ZIONu ani nic o geografii... W ogole nic nie moge przeczytac. Te działy są tylko dla zalogowanych?
www.okoczia.cba.pl

Celeste dead

• Aktywny użytkownik
« Reply #26 on: Lipiec 09, 2008, 18:32:50 pm »

"Tak, podoba mi się wiele poglądów UPR. "

Miałam kiedyś wstąpić do młodzieżówki UPR

"Ale jak wywiodłaś upr z filozofii wolności to nie wiem. Myślałem, że pragnienie wolności jest dość uniwersalne "

To proste. W UPR propaguje się ten filmik :P A i komentarze wiele mówią.

soma115

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #27 on: Lipiec 10, 2008, 22:25:27 pm »

kazag
Tak, tylko dla zalogowanych. Nie trzeba płacić podatków żeby mieć konto na ZiON. Jednak o geografii nic nie znajdziesz (przynajmniej dopóki nie posiadamy ziemi  ;D )
Historii też nie ma i pewnie paru rzeczy, których się spodziewasz.
Mam nieco ograniczone możliwości konfiguracji uprawnień. Po prostu chcąc niektóre działy niezalogowanym - inne by wyświetlały "brak dostępu. Jakoś tak nie ładnie...

Ivette
piąteczka!

kazag

• Administrator
  • Ekspert
    • Okoczia
« Reply #28 on: Lipiec 11, 2008, 05:14:53 am »

No tak, ale jakieś informacje na stronie głównej mogłyby się znaleźć, zawsze to lepiej ;)
Dlaczego nie posiadacie ziemi?
www.okoczia.cba.pl

Pel Nander

• Ekspert
« Reply #29 on: Lipiec 11, 2008, 11:36:35 am »

bo jeszcze nie kupili robią zrzutę. 
Nie dla ACTA !!!