Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length

Author Topic: ZiON  (Read 7555 times)

Daniel Rawiński

• Zaawansowany użytkownik
Odp: ZiON
« Reply #10 on: Czerwiec 21, 2008, 10:59:34 am »

No wiesz, w sekcie wszyscy płacą :P Może to v-sekta?

Michaił Frunze

• Użytkownik
  • **
  • Bagnety na broń! Z okrzykiem Huraaa na barykady!
« Reply #11 on: Czerwiec 21, 2008, 11:36:11 am »

Może. Oddają cześć bogu Groszowi  :D 8)

soma115

• Nowy użytkownik
  • *
    • ZiON.akceleracja.pl - demokracja bezpośrednia, podatek pogłówny
« Reply #12 on: Czerwiec 21, 2008, 14:21:45 pm »

Bardzo dziękuję wszystkim za uwagi. To dla mnie niezwykle cenne - móc usłyszeć opinie doświadczonych specjalistów. Chciałbym odpowiedzieć na wasze uwagi oraz dopytać o szczegóły:

-kazag - http://pl.wikipedia.org/wiki/Syjon Nazwa jest dość drugorzędną sprawą. Obywatele mogą ją zmienić jeśli sobie tego zażyczą. kazag co miałeś na myśli mówiąc o sposobie w jaki podana jest informacja o podatku? Jakiej informacji brakuje?

-MichalORhada - masz rację. Do tego się na razie sprowadza zabawa. Byłem chyba zbytnim optymistą licząc na to, że niewyjaśnione przyszłe korzyści zachęcą obywateli do aktywnego uczestnictwa. Biorę się do pracy.

-marcin.pospiech - nie wzorowałem się (i nie będę) na innych mikronacjach. Nie znam dokładnej definicji mikronacji ale to co chcę stworzyć nazwałbym raczej "symulatorem", "poligonem doświadczalnym". W żadnym wypadku nie jest to gra RPG. Podatki płaci się po to, żeby zgromadzony w ten sposób kapitał wykorzystać w sposób określony przez obywateli. Zobacz: ja mam 50groszy i Ty masz 50groszy. Żaden z nas nie kupi sobie oranżady. Ale jeśli się zrzucimy obaj się napijemy. Tadaaam.

-Michaił Frunze - kto się przezywa sam się tak nazywa

-Pel Nander - Nigdy nie było planu żeby kogolwiek zmuszać do płacenia. Można mieć konto i nie płacić podatków. Z tymi atrakcjami to bardzo trafna uwaga.

-Daniel Rawiński, Michaił Frunze - jeśli sugerujecie, że robię to dla kasy to się mylicie. Na stronie zion podaję sposób jak zweryfikować czy z kasy państwa nie wypływają jakieś pieniądze. Żyję dostatnio więc nie muszę nikogo okradać. Takie oskarżenia uważam za obraźliwe. Mam nadzieję, że przechowywanie pieniędzy w rękach jednego człowieka uda się kiedyś zlikwidować. Być może da się w realu założyć taki rodzaj konta bankowego, którym może zarządzać grupa ludzi.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich   :D

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #13 on: Czerwiec 21, 2008, 14:29:00 pm »

No cóz, powodzenia. Po prostu zazwyczaj, w większości mikronacji wątek realnych pieniędzy albo nie występuje (darmowy serwer itp.), albo sprowadza się do rzadkich składek właśnie na wykup serwera czy domeny. Oczywiście - staramy się aby te składki były uczciwie gospodarowane itp. - ale nie jest to istota państwa, a jednorazowa konieczność :-)
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

Pel Nander

• Ekspert
« Reply #14 on: Czerwiec 21, 2008, 17:36:44 pm »

Jestem w gronie doświadczonych mikronacyjnych specjalistów  ;D 8)

- pomysł jest ciekawy, do wspólnej kasy robimy systematyczną zrzutę a póżniej wykorzystujemy to na jakiś cel.
zamiast orenżady to może na browar? ;)

- Przytakich projektach zawsze jest obawa że, pewne osoby które będą miały dostęp do pieniędzy lub je przechowywały. Mogą  "ciąć na kasę" oszukiwać i brać dla siebie. I to jest głowną przyczyną rozpadów. Co zahamuje i z kłóci ludzi którzy brali w tym udział.

a tekst w stylu
Żyję dostatnio więc nie muszę nikogo okradać
itp. jak policjanci bedą wiecej zarabiali to nie bedą brali łapówek, i inne tego typu. Są FIKCJĄ, naiwne i krókowzroczne. (wycinek reala) Niektórym ludziom zawsze będzie za mało jak mam już to i to, jeszcze mogę tamto to chce miec .....

Musi być jakieś konkretne zabezpieczenie, przedtym że, taka osoba zbiera pieniądze a później ja zabiera i wydaje. Takich przykładów jest aż za dużo. A jak nie ma potwierdzenia wpłat,  to nawet oprócz osób które o tym wiedziały to nieda sie udowodnić.
Jak ominiesz tą możliwość oszustwa i kradieży to będzie git. .. a nawet lepiej  :)
Nie dla ACTA !!!

kazag

• Administrator
  • Ekspert
  • Swawolny Byk / Kazag Slobodanovic
    • Okoczia
« Reply #15 on: Czerwiec 21, 2008, 19:36:58 pm »

soma115 - chodziło mi o fakt, ze informacja ta jest wyeksponowana i jest właściwie jedną z pierwszych jakie może przeczytac turysta. W większości nacji, i tak chyba jest w miarę dobrze (nie mowię, że najlepiej), strony głowne to raczej tekst z zachętą, zaproszeniem, krótką prezentacją państwa, jego położenia czy historii lub tego, co je wyróżnia.
podróżnik Kazag Slobodanovic
znany również jako Swawolny Byk, Szaman Bitowy Okoczii
www.okoczia.cba.pl

struszynski

• Użytkownik
  • **
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #16 on: Lipiec 07, 2008, 17:35:41 pm »

Jak dla mnie, to "projekt" ten jest podejrzany. Może chodzi o prawdziwe pieniądze i ich wyłudzanie? Dodajmy - jeżeli obraca się realnymi pieniędzmi, musi być podane imię, nazwisko, adres, NIP i REGON działalności. Nr KRS, i dane rejestrującego sądu, jeżeli to jakieś stowarzyszenie. A tak? Poza tym żadnych danych + link na wiki odnośnie płatności elektronicznej. Cuchnąca sprawa. I argumentacja o wzorowaniu się na mikronacjach też nie jest sensowna, wystarczy obejrzeć strony główne Dreamlandu, Scholandii, Wandystanu, czy innych poważniejszych mikronacji, aby zrozumieć, że ZiON nie ma z tym nic wspólnego.
Towarzysz Struszyński,
Buduar GWS, stolicy MW.

soma115

• Nowy użytkownik
  • *
    • ZiON.akceleracja.pl - demokracja bezpośrednia, podatek pogłówny
« Reply #17 on: Lipiec 07, 2008, 23:50:43 pm »

Przykro mi, że uważasz mnie za oszusta i złodzieja. Ale biorąc pod uwagę, że nie masz ku temu ŻADNYCH podstaw pozwolisz, że uznam twoją wypowiedź za objaw zazdrości i frustracji.
Sprawdziłeś chociaż co mówi o mnie google, allegro, youtube? Oszukałem kiedyś Ciebie albo kogoś kogo znasz?

kazag

• Administrator
  • Ekspert
  • Swawolny Byk / Kazag Slobodanovic
    • Okoczia
« Reply #18 on: Lipiec 08, 2008, 06:07:48 am »

Co ma do tego google allegro i utube? Prawda jest taka, że można mieć obawy. Ja w wypowiedzi p. Struszyńskiego nie widze cienia frustracji, a juz z pewnoscią zazdrości...
podróżnik Kazag Slobodanovic
znany również jako Swawolny Byk, Szaman Bitowy Okoczii
www.okoczia.cba.pl

Daniel Rawiński

• Zaawansowany użytkownik
« Reply #19 on: Lipiec 08, 2008, 08:40:20 am »

Struszyński zazdrości? Nie, tego nie może być! Wandystan jest o wiele wyższy niż ten ZiON. A w wypowiedzi Towarzysza Struszyńskiego może być sporo prawdy.