Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Pages: 1 ... 6 7 [8]

Author Topic: Kształt mikroświata  (Read 14554 times)

kazag

• Administrator
  • Ekspert
  • Swawolny Byk / Kazag Slobodanovic
    • Okoczia
Odp: Kształt mikroświata
« Reply #70 on: Marzec 01, 2009, 08:42:52 am »

Wiem, stąd wlasnie moje pytanie... Jako taki istnieje przecież.
podróżnik Kazag Slobodanovic
znany również jako Swawolny Byk, Szaman Bitowy Okoczii
www.okoczia.cba.pl

Aaron_v-hr._Rozman

• Aktywny użytkownik
« Reply #71 on: Marzec 01, 2009, 14:15:18 pm »

Quote from: kazag
Napisałem "przynajmniej". W jaki sposób dodać czwarty wymiar?
Nieuki... Czwarty wymiar mikroświata to czas.

A to zależy o jakich wymiarach mówimy. Wszak wymiarów przestrzennych też jest conajmniej kilka (wg teorii superstrun). Czwarty wymiar przestrzenny tez nie został jeszcze obalnony z tego co mi wiadomo, a bardzo ładnie tłumaczy takie zjawiska jak grawitacja (zagięcie trójwymiarowej przestrzeni przez dużą masę w czwartym wymiarze), nawet wykorzystujemy to zjawisko do soczewkowania grawitacyjnego które jest już normalnym, poznanym zjawiskiem, bardzo użytecznym przy badaniu dalekich zakamarków czasoprzestrzeni.

Natomiast te moje dywagacje nijak się mają do naszej mapy. Jako istoty trójwymiarowe możemmy mieć tylko trójwymiarową mapę (ewentualnie skrócić jeden z tych wymiarów na grubość poniżej 1mm i mieć mapę płaską, symulującą dwuwymiarową, czyli po prostu zadrukowany kawałek papieru).

No. To se pogadaliśmy o fizyce.
Tyrania złych ludzi oraz dumny przedstawiciel cywilizacji śmierci.
"Oczywiście nie jest to wytłumaczenie tych karygodnych zbrodni, ale nie można oceniać całej społeczności po jednostkach." - Ludwik Bourbon
"I proszę nie komentować ani nie odpisywać na moje posty." - Rhadmor

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
« Reply #72 on: Marzec 01, 2009, 16:25:12 pm »

A to zależy o jakich wymiarach mówimy.

W pełni się zgadzam ;p Traktuję czas jako wymiar nie nadając mu numeru (ew. zerowy), bo wprowadza zamieszanie w ich liczeniu ;p
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

leperr

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #73 on: Marzec 14, 2009, 12:33:18 pm »

Dowód ignorancji w tej kwestii :>

Czarnolas nie ma nic wspólnego z tradycją morwańską - był natomiast jednym ze sposobów w jaki kulturę morwańską chciano wykorzenić. Powołanie Adama Grzelązki na burmistrza Scrios atha Morvan, przemianowanie go na Czarnolas i pozbawienie go wszelkich związków z tradycją - to główne działania. Efektem była zdecydowana reakcja działaczy morwańskich, a nawet Sarmatów i tak dalej - w efekcie Czarnolasem nazwano nowo założone miasto na wschód od terytorium Morvanu, a Scrios atha Morvan pozostało tam gdzie jest - po pewnym czasie zostało odrodzone, a uraz wobec władz Sarmacji był tak wielki, że był m.in. jedną z przyczyn powstania WRM :-]
Dowód sarmatofobii. Scrios było od dłuższego czasu nieaktywne i część jego mieszkańców postanowiło go wksrześcić w nowej formie - jako Czarnolas. Wówczas starszyzna morwańska się obudziła i Czarnolas został przeniesiony.
A WRM to inna historia...
kpt. Henryk K. hr. von Thorn-Leszczyński h. Wieniawa

leperr

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #74 on: Marzec 14, 2009, 12:35:48 pm »

Wiele rzeczy mikroświat kaleczy xD Ale fakt, faktem, że MOK od map i tych spraw, a nie od kształtu tego, co jest (kształt v-świata)
Kartografia jest ściśle związana z kształtem świata (powierzchni odwzorowywanej). Powyższe bzdury sprawiają, że jak MOK zacznie coś gadać o profesjonaliźmie, będę gryzł.
kpt. Henryk K. hr. von Thorn-Leszczyński h. Wieniawa
Pages: 1 ... 6 7 [8]