Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length

Author Topic: Idea  (Read 4368 times)

Yaraeh

• Ekspert
  • On Sam
Idea
« on: Maj 31, 2008, 20:39:49 pm »

W mojej głowie powstała idea na nowe państwo - tym razem będzie to państwo, w którym są realizowane nauki zarówno Mahometa, jak i Lenina. Państwo islamokomunistyczne, gdzie głową państwa jest Najjaśniejsze Słońce Stepu, jednakże władza należy do ludu pracującego miast i wsi, który jest szczęśliwy ex definition. Państwem zarządzają lokalne komitety rewolucji ludowej.

Językami urzędowymi są polski i turecki (zapisywany cyrylicą).

Oczywiście nie byłoby tam żadnych wyzyskiwaczy (arystokratów i kapitalistów) - oni już dawno zawiśli na fortepianowych strunach, zaś mieszkanie jest prawem każdego człowieka, nie zaś towarem. Wszystkie samochody są wspólne i stoją na wielkich parkingach. Każdy ma prawo wsiąść do jednego z nich, żeby pojechać na zakupy, jednakże potem musi go odstawić.

Co wy sądzicie o idei takiego państwa?

Sarmata na politycznej emigracji.

Ludwik Bourbon

• Ekspert
  • gadu-gadu: 5299529
Odp: Idea
« Reply #1 on: Maj 31, 2008, 20:53:23 pm »

Pchanie na siłę pomylonego systemu socjalistycznego wszędzie, fuj.
« Last Edit: Maj 31, 2008, 20:54:58 pm by Ludwik Bourbon »

Mardred von Salvepol-Nova Vita

• Zaawansowany użytkownik
« Reply #2 on: Maj 31, 2008, 21:03:31 pm »

Ale Panu niedawno upadło świeże państwo. Nie uważa pan, że po prostu sie Pan do tego nie nadaje? (rządzenia)
KAROLINA XVI SZOSZOIN, KRÓL CIPROFLOKSJAŃSKI
Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita vel. Żelazny Żuk
Okoczia

Flaga brugijska, ale nie narzekam, przesłanie ważniejsze.

Ludwik Bourbon

• Ekspert
« Reply #3 on: Maj 31, 2008, 21:06:32 pm »

Ale Panu niedawno upadło świeże państwo. Nie uważa pan, że po prostu sie Pan do tego nie nadaje? (rządzenia)

Ja uważam, że to jakieś umiłowane pchanie się do wszystkiego bez umiejętności postawienia kropki nad i, ja także to posiadam (posiadałem), ale w odróżnieniu chyba od Pana Yareaha potrafię już sobie powiedzieć nie.

Percian de Wega

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #4 on: Maj 31, 2008, 21:16:51 pm »

Idea takiego państwa...? W mikronacjach się nie sprawdzi. Chociażby pomysł z samochodami. :) Ogólnie ludziom może sie nie spodobać koncepcja państwa islamokomunistycznego...
Percian de Wega-Starck, kawaler

Adiga

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #5 on: Maj 31, 2008, 21:29:01 pm »

Pan Yaraeh znany jest w v-świecie z wizji które miewa. Każda z następnych jest gorsza od poprzedniej.

Ludwik Bourbon

• Ekspert
« Reply #6 on: Maj 31, 2008, 21:31:11 pm »

Pan Yaraeh znany jest w v-świecie z wizji które miewa. Każda z następnych jest gorsza od poprzedniej.

A to ciekawe, gdyż już wiem więcej trochę o tym Panu, bo do tej pory dowiedziałem się, że lubi się chamsko odnosić w stosunku do ludzi, a teraz wychodzi na to, że posiada także różne wizje (ciekawe po czym :P)

Juan Samirović el-Guevara de Vetonija

• Ekspert
  • Skrijat Vśehslawiji
    • ZF Mikrosławii
« Reply #7 on: Maj 31, 2008, 22:42:34 pm »

Już nie wnikajmy na to po czym i jakie ^^ Jego świat i jego kredki.

Co do państwa.. Zakładanie nowych państw nie posiadając osób gotowych do angażowania się w nie z miejsca, nie ma sensu. Państw socjalistycznych/lewicowych trochę już jest, więc zapraszam do któregoś z nich ;)

Yaraeh

• Ekspert
  • On Sam
« Reply #8 on: Czerwiec 01, 2008, 13:09:02 pm »

Być może, jednakże czy nie ciekawym pomysłem byłoby dodatkowo podzielić takie państwo na wschód i zachód, jako dwa odrębne państwa, z czego wschód byłby komunistyczny, zaś zachód kapitalistyczny?

Sarmata na politycznej emigracji.

Juan Samirović el-Guevara de Vetonija

• Ekspert
  • Skrijat Vśehslawiji
    • ZF Mikrosławii
« Reply #9 on: Czerwiec 01, 2008, 13:18:29 pm »

Żeby coś dzielić, to musi coś być ;) Takie drugie RFN i NRD tak? Czy ja wiem... Nie jestem przekonany.