Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7

Author Topic: Mikronacja, czy nie?- oto jest pytanie :)  (Read 14100 times)

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
Odp: Mikronacja, czy nie?- oto jest pytanie :)
« Reply #40 on: Sierpień 05, 2008, 10:30:44 am »

Co do powyższych osób - udało mi się poznać tylko króla Armina Frederika i swoje zdanie, jak każdy, mam. Na pewno jest osobą rozpoznawalną, natomiast czy przywódcą - nie wiem, Scholandczycy, z tego co pamiętam, mówili (oczywiście delikatnie i z taktem) o nieaktywności króla, zresztą niewiele później tron przejął Ulryk Dariusz Scholandzki.

Co do TomBonda - zgadzam się, z pewnością jest (był) przywódcą i autorytetem. Choć z drugiej strony - wśród nas raczej jest to postać niemal mityczna, której nie znaliśmy i tak naprawdę nigdy już nie poznamy.

Oczywiście chodzi mi nie tylko o władców jako tylko i wyłącznie władców - chodzi mi o to, czy i jak władca wpływał na politykę zagraniczną, czy raczył kierować się jakimikolwiek zasadami, czy może wszystko robił "po trupach do celu".

Na pewno ciekawą postacią jest Morfeusz Tyler - dziś już pewnie zapomniany, ale kiedyś znany ze swojego uporu i konsekwentnego działania. Fakt, rozmowa z nim była ciężka, obfitowała w "oczywiste oczywistości", ale jednak szanuję go jako mojego niegdysiejszego oponenta i jako pierwszą osobę, która pokazała mi, że nie można się poddawać (zapewne wbrew swojej woli, ale i tak jestem wdzięczny) i warto się zmobilizować (również, jak mniemam nieświadomie).

Może nie jest autorytetem dla wielu, ale ja jestem mu wdzięczny za to wszystko, czego się dzięki niemu sam nauczyłem.

kazag

• Administrator
  • Ekspert
  • Swawolny Byk / Kazag Slobodanovic
    • Okoczia
« Reply #41 on: Sierpień 05, 2008, 13:28:06 pm »

Może także Lebencujsz? W końcu panował w jednym z największych ówczesnie państw i raczej należy do grona osób, które mikroświat budowały.
podróżnik Kazag Slobodanovic
znany również jako Swawolny Byk, Szaman Bitowy Okoczii
www.okoczia.cba.pl

Mardred von Salvepol-Nova Vita

• Zaawansowany użytkownik
« Reply #42 on: Sierpień 05, 2008, 14:54:30 pm »

Lebencjusz? Lebencjusz swoim zachowaniem raczej niszczy niż buduje. Owija sobie wokół palca świetne mikronacje i dzięki narzędziu zwanym traktat brunlandzki mocno je rani. Potem wyjmuje sztylet (pakt leblandzki) i dobija. Z państw zwiążanych z Leblandią istnieją już tylko trzy Baronia Zakarta, Al-Farun i sama Leblandia. Łącznie obywateli - 4.
Morfeusz Tyler. Cóż poznałem go, ale w tak krótkiej rozmowie (15 minut) ciężko wysnuć jakieś wnioski. Człowiek z charakterem, to wiem, bo podważał powszechnie przyjęte w polskim mikroświecie kwestie.
KAROLINA XVI SZOSZOIN, KRÓL CIPROFLOKSJAŃSKI
Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita vel. Żelazny Żuk
Okoczia

Flaga brugijska, ale nie narzekam, przesłanie ważniejsze.

kazag

• Administrator
  • Ekspert
    • Okoczia
« Reply #43 on: Sierpień 05, 2008, 16:10:37 pm »

Tzn jakie kwestie? Baronia i Leblandia to obecnie paśntwa raczej konające.
Nie wiem w jakim stopniu "zabija" państwa związane z CL, ale jestem przekonany, że miał nie mały wpływ na rozwój polskiego mikroświata.
www.okoczia.cba.pl

« Reply #44 on: Sierpień 05, 2008, 16:57:24 pm »

Tylko początkowo, gdy jeszcze nikt o php na stronach nie marzył. Później Leblandia sie zbuntowała i podpisała właściwie akt zgonu swój, Al-Farun, Brunlandu. Traktat Brunlandzki wprowadził doktrynę micronation - czyli wyłączenie się sygnatariuszy z walki o obywateli.
To tak jakby system komputerowy postanowił, że nie będzie pozwalał na podłączanie myszki.
Okoczia

Mangel

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #45 on: Styczeń 25, 2009, 18:54:27 pm »

Witam,

Z góry przepraszam za górnictwo na forum.

Jestem adminem http://zakonswiatla.pun.pl , i dziś odkryłem to forum i ten wątek (konkretnie posty o Zakonie w nim), chciałbym zapytać co wynikło z tej dyskusji odnośnie mojego forum? Pytam z ciekawości, ot węszę szukając możliwości rozbudowym i reklamy mojego forum.

Pozdrawiam,
Mangel.

« Reply #46 on: Styczeń 25, 2009, 19:04:26 pm »

Gdyby Pan poczynił kilka zmian, to udałoby sie panu stać się mikronacją. Bo mikronacja, to nie gra.
Okoczia

Mangel

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #47 on: Styczeń 25, 2009, 19:11:19 pm »

Słowo "gra" odnosi się do jednego z celów istnienia Zakonu, stworzenia polskiego systemu RPG.
Jakich zmian musiałbym dokonać aby Zakon przekształcić w mikronacje?

PS. Mówmy sobie "po nicku", tytułowanie kogoś w sieci rodzi niepotrzebny dystans. ;)

kazag

• Administrator
  • Ekspert
    • Okoczia
« Reply #48 on: Styczeń 25, 2009, 19:16:28 pm »

I już wstępem mnie Pan zniechęcił... Co innego, gdyby padło pytanie o możliwość wstąpienia w szeregi mikronacji/uznania zakonu za twór mikronacyjny. Padło jednak pytanie o możliwość reklamy, więc wyrażam nadzieję, że forum.mikronacje.info nie stanie się słupem reklamowym.

Czy jednak Zakon moglby być mikronacją? Myślę, że są szanse...

edit: Przede wszystkim musiałbyś uświadomoć graczom, czym jest mikronacja. Przedstawić inne mikronacje i pozwolić wybrać, czy wolą być grą fabularną, czy wirtualnym państwem (z ciekawą stylistyką). Następnie zrezygnować z terminologii gier, a przejść na terminologię społecznościową/państwową... To chyba tak po krótce...
www.okoczia.cba.pl

Mangel

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #49 on: Styczeń 25, 2009, 19:36:16 pm »

Kilka lat w sieci nauczyło mnie, że wygrywają nie ci, którzy mają mocne oparcei w reklamie, ale ci, którzy rozwijają się i wprowadzają nowości, właśnie w zdobyciu tytułu mikronacji upatruje możliwości rozowoju. Zastanawia mnie jednak kilka rzeczy:
- Na moim forum userzy posiadają "statystyki", są to dobra intelektualne, ale jednak elementy gospodarki - co z nimi?
- Mamy działy usług i produkcji które nie mieszczą się w gospodarczym tego słowa znaczeniu - ich istnienie też nie pasuje mi do idei mikronacji, nie moge jednak z nich zrezygnować
- Jaki ustrój (z juz istniejacych) określa ustrój Zakonu? Wszak z założenia, Zakon jest fabularnym odpowiednikiem ONZ w naszym świecie.
Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7