Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

http://wsparcie.mikronacje.info -> wspieramy ciekawe projekty związane ze światem mikronacji.

Author Topic: Traktat między WRM i Elderlandem  (Read 4480 times)

Daniel Rawiński

• Zaawansowany użytkownik
Odp: Traktat między WRM i Elderlandem
« Reply #10 on: Czerwiec 01, 2008, 06:19:58 am »

Ciekawa sprawa się zapowiada. Czy ktoś może mi podać listę krajów, które Scholandia uznaje?

marcin.pospiech

• Administrator
    • Królestwo Scholandii
« Reply #11 on: Czerwiec 01, 2008, 13:51:29 pm »

Szanowni Państwo, Wasza Ekscelencjo

Na początku chciałem wyrazić ubolewanie nad tym, że Premier Królestwa Elderlandu upublicznia oficjalną korespondencję pomiędzy przedstawicielem Królestwa Scholandii a Królestwa Elderlandu. To rzecz wręcz niedopuszczalna, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że była to rozmowa o dyplomatycznej randze oraz że JE Marcin Landecki nie wyraził zgody ani nawet nie został powiadomiony o tym fakcie.

Cieszę się jednak, że Jego Ekscelencja te zapisy usunął i mam nadzieję, że w przyszłości taka sytuacja się więcej nie powtórzy i to nie tylko w stosunku do Królestwa Scholandii. Szanowanie tego prawa jest podstawą wszelkich rozmów.

Ad meritum: Królestwo Scholandii nie narzucało, nie narzuca i nie ma najmniejszego zamiaru narzucać swojej polityki zagranicznej. JE Marcin Landecki jest osobą, która w dyplomacji stawia dopiero swoje pierwsze kroczki, w związku z czym może się zdarzyć sytuacja, w której przekazuje on oficjalne stanowisko scholandzkiego rządu w sposób odbiegający od zamierzonego. Tak też widocznie się zdarzyło.

Jedynym celem, dla jakiego owe spotkanie miało miejsce, było oficjalne wyrażenie niezadowolenia Królewskiego Rządu Scholandii. Szanujemy decyzje władz elderlandzkich i nie mamy żadnego zamiaru na nie wpływać. To oczywiste, że każde państwo ma prawo do prowadzenia własnej polityki zagranicznej. Problem uznania to problem każdego państwa z osobna, zwłaszcza w takich przypadkach.

Na koniec chciałbym jeszcze dodać, że skoro, jak to Wasza Ekscelencja określił, nie chce wywoływać afery, to w jakim celu WE porusza ten temat tutaj na forum? Pisze WE, że korzysta z mojej obecności na forum. Czy nie lepiej byłoby rozwiązywać wątpliwości najpierw drogą prywatną przez komunikator bądź mail? Albo nawet forum za pomocą wiadomości prywatnej, skoro WE korzysta z mojej tutaj obecności?

Uważam, że takie problemy lepiej załatwiać jest w gabinetowym zaciszu niż globalnym holu. Dopiero, gdyby obawy Waszej Ekscelencji się potwierdziły i WE zostałby zszokowany - wtedy napisać na forum. Taki sposób załatwiania wspólnych spraw raczej nie stawia naszych krajów bliżej siebie.

Poniżej, na prośbę pana Daniela Rawińskiego, zamieszczam listę krajów, które uznaje Scholandia:

• Księstwo Sarmacji
  • Królestwo Dreamlandu
  • Zjednoczone Królestwo Brugii
  • Królestwo Natanii
  • Księstwo Solardii
  • Królestwo Surmenii
  • Sułtanat Al-Rajn
  • Królestwo Nowalu
  • Konsulat Tyrencji i Luminatu
  • Mandragorat Wandstanu
  • Królestwo Elderlandu
  • Monarchia Austro-Węgier

Z poważaniem,
Marcin markgraf Pośpiech,
Minister Spraw Zaganicznych
Królestwa Scholandii
« Last Edit: Czerwiec 01, 2008, 13:58:12 pm by marcin.pospiech »
(—) dr net. Marcin Pośpiech książę von Salvepol-Nova Vita,
Administrator mikronacje.info

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #12 on: Czerwiec 01, 2008, 15:14:29 pm »

Jedynym celem, dla jakiego owe spotkanie miało miejsce, było oficjalne wyrażenie niezadowolenia Królewskiego Rządu Scholandii. Szanujemy decyzje władz elderlandzkich i nie mamy żadnego zamiaru na nie wpływać. To oczywiste, że każde państwo ma prawo do prowadzenia własnej polityki zagranicznej. Problem uznania to problem każdego państwa z osobna, zwłaszcza w takich przypadkach.

Zatem, jeżeli Scholandia nie miała zamiaru wpływać na Elderland w tej kwestii, to czemu w ogóle zwołano takie spotkanie?
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

Percian de Wega

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #13 on: Czerwiec 01, 2008, 21:51:23 pm »

Dziękuję, za odpowiedź JE Pośpiecha. W pełni mnie zadowala. Jeszcze raz przepraszam JE Landeckiego i  Królewski Rząd Scholandii! Sytuacja ta więcej sienie powtórzy. Odnośnie tej kwestii:

"To rzecz wręcz niedopuszczalna, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że była to rozmowa o dyplomatycznej randze"

JE Landecki pisze mi na komunikatorze, ze to nie była oficjalna rozmowa, ani stanowisko Scholandii.

Pozostawiam to jednak bez komentarza, leży to w interesie Scholandii. :)
Dlaczego nie napisałem na PW... Ekscelencjo, mimo że jestem MSZ 5 miesięcy to także stawiam dopiero  kroki, coraz większe. Uczę sie.. jak widać wolno i nad tym (ja) ubolewam.
Percian de Wega-Starck, kawaler

Daniel Rawiński

« Reply #14 on: Czerwiec 02, 2008, 12:11:38 pm »

Bardzo dziękuję za listę krajów. Gdybyście nie uznawali tych krajów, które uznają te kraje, których nie uznajecie, to nie uznawaliście Tyrencji, Wandystanu, Surmenii :P , więc problemów nie ma

marcin.pospiech

• Administrator
    • Królestwo Scholandii
« Reply #15 on: Czerwiec 02, 2008, 14:33:32 pm »

JE Landecki pisze mi na komunikatorze, ze to nie była oficjalna rozmowa, ani stanowisko Scholandii.

Gdyby tak było, to przecież nie zadawałby Pan tego pytania na forum.

Bardzo dziękuję za listę krajów. Gdybyście nie uznawali tych krajów, które uznają te kraje, których nie uznajecie, to nie uznawaliście Tyrencji, Wandystanu, Surmenii Język , więc problemów nie ma

No i już sam Pan widzi :).

Z poważaniem,
Marcin markgraf Pośpiech,
Minister Spraw Zaganicznych
Królestwa Scholandii

Percian de Wega

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #16 on: Czerwiec 02, 2008, 14:54:09 pm »

Wszystko się wyjaśniło Ja jeszcze raz przepraszam! Z mojej strony uważam temat za zamknięty.
Percian de Wega-Starck, kawaler

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #17 on: Czerwiec 02, 2008, 16:59:10 pm »

To ja powtórzę swoje pytanie, które widać przeszło niezauważone - jeżeli Scholandia nie miała zamiaru wpływać na Elderland w kwestii uznawania bądź nie WRM, to czemu w ogóle zwołano takie spotkanie?

Ku celom archiwalnym:

marcin.pospiech

• Administrator
    • Królestwo Scholandii
« Reply #18 on: Czerwiec 02, 2008, 18:29:01 pm »

Jedynym celem, dla jakiego owe spotkanie miało miejsce, było oficjalne wyrażenie niezadowolenia Królewskiego Rządu Scholandii.

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #19 on: Czerwiec 02, 2008, 19:01:46 pm »

A czymże innym jest wyrażanie niezadowolenia, jak nie próbą wpłynięcia na politykę zagraniczną Elderlandu?

Ku celom archiwalnym: