Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

http://wsparcie.mikronacje.info -> wspieramy ciekawe projekty związane ze światem mikronacji.

Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 7

Author Topic: Al- Rajn i próby atomowe!  (Read 12908 times)

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
Odp: Al- Rajn i próby atomowe!
« Reply #20 on: Kwiecień 13, 2008, 10:00:23 am »

Strony już nie znalazłem, zniknęła w mrokach sieci, ale mogę powiedzieć tyle, że miało to miejsce w Sarmacji, choć nie dokonało tego wojsko. Odpowiedzialnym za eksplozję atomową, na niezamieszkanym atolu, była organizacja terrorystyczna, znana szerzej jako Fundacja "Adam".

Co do samego fucktu wybuchu - ja zawsze byłem zdania, że rzeczywistość kreujemy poprzez słowa. Zatem, skoro piszą że wybuchła, to wybuchła. Inna sprawa jeak siędo tego odnieść. A kto pisze, że to tylko "taka pisanina", ten jest monarchofaszysta. Proste.
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

Daniel Rawiński

• Zaawansowany użytkownik
« Reply #21 on: Kwiecień 13, 2008, 10:02:11 am »

A kto pisze, że to tylko "taka pisanina", ten jest monarchofaszysta.
Dziękuję.

Strony już nie znalazłem, zniknęła w mrokach sieci, ale mogę powiedzieć tyle, że miało to miejsce w Sarmacji, choć nie dokonało tego wojsko. Odpowiedzialnym za eksplozję atomową, na niezamieszkanym atolu, była organizacja terrorystyczna, znana szerzej jako Fundacja "Adam".
I cóż zrobili z tą fundacją?

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #22 on: Kwiecień 13, 2008, 10:03:46 am »

O ile wiem, nic. Jako że jej przywódcą był powszechnie znany i szanowany kierownik wywiadu KS, Łukasz markiz Nowicki...

Ku celom archiwalnym:

Daniel Rawiński

« Reply #23 on: Kwiecień 13, 2008, 10:08:31 am »

Czyli Towarzysz sugeruje, że gdyby tego dokonał ktoś nieznany, to daliby mu karę śmierci itd. itp. ?

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #24 on: Kwiecień 13, 2008, 10:51:55 am »

Zapewne conajmniej wyśmiali :-P

Ku celom archiwalnym:

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #25 on: Kwiecień 13, 2008, 13:18:21 pm »

Cóż, musisz jednak zauważyć, Michale, że o ile ta rzeczywistość kreowana słowem w wykonaniu np. Gnomii jest zabawna i sympatyczna - a na pewno mieści się w granicach przyzwoitości (choć Scholandczycy pewnie mają inny pogląd na tę kwestię) - o tyle próby atomowe i takie tam to brzmi jak zabawy żołnierzykami (chociaż klockami Lego sam bym się czasem chętnie pobawił - trzeba sobie jak najszybciej zapewnić potomostwo, coby mieć pretekst :D). Z drugiej jednak strony - jeśli ktoś to lubi, to nie można mu odbierać przyjemności z takiej zabawy, bo nie ma "jedynej słusznej" drogi. Należy jednak apelować o to, żeby zachować odrobinę dobrego smaku.

Jakby na to jednak nie spojrzeć - takie rzeczy wywodzą się od państw "starszych" (my w Austro-Węgrzech też mieliśmy taki "odchył", co nie jest chwalebne), od godnego pożałowania włamywania się na strony (tak, będę to tępił za każdym razem, tej etykietki już nikt nie odklei), od dennych kłótni o piksele (przecież pierwsza taka znacząca kłótnia była w sprawie Wandystanu na mapie mikronacji). To wszystko przechodzi dalej, na zasadzie "jak oni mogli, to czemu ja nie mogę?" Starsze państwa (nieskromnie zaliczę tu także Austro-Węgry, jeśli nikt nie będzie miał nic przeciwko) powinny pamiętać, że patrzy się im na ręce. I nie mogą sobie realizować własnych kaprysów, muszą stanowić pewien przykład. Bo jak nie ludzie z doświadczeniem, to kto?

Mardred von Salvepol-Nova Vita

« Reply #26 on: Kwiecień 13, 2008, 18:32:01 pm »

Może jednak Ci, którzy byli przeciwni próbom nuklearnym Al-Rajnu mieli rację... Dzisiejsze wydanie Expressu Rajńskiego rzuca więcej światła na eksplozję:

http://alrajn.org/pliki/er/er.php?content.620

Jak czytamy: "Dwie bomby atomowe pomyślnie zostały zdetonowane o godzinie 10:30 i 11:30 na niezamieszkanym terenie Wezyratu Al-Farun tuż przy Rajńskiej Strefie Buforowej." I dalej: "...nie spowodowała poważnego skażenia powietrza ponieważ radioaktywny pył wraz z wczorajszym silnym wiatrem został zepchnięty dalej na wschód w głąb kontynentu." Ekspress powołuje się na dane z armii. Czy wschód strefy buforowej to nie są przypadkiem tereny Wandystanu i Sarmacji?   
KAROLINA XVI SZOSZOIN, KRÓL CIPROFLOKSJAŃSKI
Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita vel. Żelazny Żuk
Okoczia

Flaga brugijska, ale nie narzekam, przesłanie ważniejsze.

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #27 on: Kwiecień 13, 2008, 21:01:37 pm »

@Franz Jozef

Oczywiście - aurea mediocratum. Trzeba pamiętać o realiźmie i wzajemności stron. Dlatego nawet wówczas, kiedy opisy walk w Samundzie od UKZT wchodziły w absurd, dokonywałem polemiki - bo na tym polega zabawa. Nie jest zabawą, jak się napisze, że ma się 3 miliony żołnierzy i 300 tys. czołgów. Zabawą jest zaplanowanie operacji w szczegółach, a w przypadku kontrakcji przeciwnika (i tu też - nie że "rzuciliśmy masę żołnierzy i odepchnęliśmy przeciwnika z powrotem do morza") korygowanie swoich stanowisk. Także całkowite negowanie tego co robi przeciwnik jest bezsensowne. Bo jeden pisze, że wylądowali i dotarli w cudownym ataku do stolicy, a drugi że nie, bo zatopiono go jeszcze przed wylądowaniem. A w przypadku wyważonym, jedna strona napisała by, że operacja rozpoczęła się od desantu na kilku plażach i posunięto się do przodu, a przeciwnik odpowiedziłaby że np. w dwóch miejscach desant odparto, a w dwóch kolejnych jeszcze się trzymają, a w piątym musiał się cofnąć bo cośtam. Trzeba mieć nieco poczucia realizmu, samokrytycyzmu i chęci zabawy...

Szkoda, że rozsądne państwa nie tocza tego typu wojen, bo one dają większą rozrywkę i satysfakcję, kiedy są wyważone. Ale te państwa, które pozornie są najbardziej "dojrzałe", z niewiadomego mi powodu negują takie wydarzenia i akcje, zamykając się w swoich "internetowych zbrojach" przed fantazją. Dla nich fantazja nie może wpływać na aktualne wydarzenia - a to jest błąd, bo psuje zabawę, w mojej opinii.

Kłótnie o piksele - no niestety. I tu nie byłbym przeciwko sporom, ale przeciwko traktowaniu terytoriów jako "pikseli". Ja np. terytorium Morvanu traktuję jako integralną całość i nie jako piksele, ale jako wyrażenie pewnej idei. Dlatego, można by powiedzieć nierozsądnie, nie zgodziłem się na przeniesienie WRM gdzie indziej (proponowano mi nawet z całym inwentarzem). Bo Morvan leży tam, gdzie leży i przesuwać się nie będzie. Traktuję to jako terytorium, nie jako piksele.

Ku celom archiwalnym:

Willi Farmer

• Ekspert
« Reply #28 on: Kwiecień 13, 2008, 21:12:13 pm »

WRM nie ma to zludzenie utworzone przez karierowicza ;)
ta gazetka robi tyle halasu o zwyczajne manewry wojskowe ;) zaaal :D
Farmer z Alabamy :P

Ludwik Bourbon

• Ekspert
  • gadu-gadu: 5299529
« Reply #29 on: Kwiecień 13, 2008, 21:14:38 pm »

WRM nie ma to zludzenie utworzone przez karierowicza ;)
ta gazetka robi tyle halasu o zwyczajne manewry wojskowe ;) zaaal :D

Detonacja bomby atomowej nawet w manewrach jest niebezpieczne.
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 7