Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Author Topic: Indiańska mikronacja  (Read 3643 times)

kazag

• Administrator
  • Ekspert
  • Swawolny Byk / Kazag Slobodanovic
    • Okoczia
Indiańska mikronacja
« on: Kwiecień 10, 2008, 18:42:38 pm »

Z racji tej, że obecnie w v-świecie potrzeba albo aktywnych mieszkanców w istniejących juz panstwach, albo państw o wyraźnej i najlepiej dość oryginalnej kulturze, wpadłem na pomysł utworzenia mikronacji opartej na życiu indian.
Niektórzy z was zapewne wiedzą o zniknięciu z v-swiata Arakhopolis, które uległo katastrofie. Z archipelagu pozostały jednak dwie wyspy, w tym Teronia z indianską osadą Okoczią, o której również mozna było się dowiedzieć z planety lub z tego forum.
Myślę więc nad powstaniem Okoczii jako państwa (lub prowincji Natanii, tak jak to miało miejsce z Arakhopolis). Nie chcę jednak, aby był to kolejny jednoosobowy twór, który nie przyciagnie nowych mieszkańców, dlatego pytam, czy pomysł ten zdaniem gremium mieszkańców mikronacji ma sens?
Istnieje już strona okoczii (poki co nie podaje, bo brak na niej info), historia, symbole, statut (prawie gotowy), a więc nie chodzi tu o pomoc w budowie (choć owszem, przyda się) ale w istnieniu panstwa.
podróżnik Kazag Slobodanovic
znany również jako Swawolny Byk, Szaman Bitowy Okoczii
www.okoczia.cba.pl

Mardred von Salvepol-Nova Vita

• Zaawansowany użytkownik
Odp: Indiańska mikronacja
« Reply #1 on: Kwiecień 10, 2008, 18:48:33 pm »

A to tu Pan się ewakuował!

Szuka Pan pomocy, ale wie Pan jak jest. Każdy ma juz swoje v-państwo, do którego jest w jakimś stopniu przywiązany. Ciężko by nagle przenieść sie do innego kraju. Owszem zdarza się, ale to raczej po obiecanym stanowisku, przyjaźni, chwilowym braku zajęcia. Pomysł przedni, chętnie bym wziął udział, ale ja mam swoje UKZT ugruntowaną pozycję, plany, zamiary, projekty i to pewnie jak każdy aktywny obywatel v-świata. Wyobraża sobie ktoś nagłe przenosiny pana O'Rhady z Morvanu, albo pana Pośpiecha ze Scholandii? Jeśli chce Pan znaleźć ludzi do projektu, to raczej nie w v-świecie.
KAROLINA XVI SZOSZOIN, KRÓL CIPROFLOKSJAŃSKI
Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita vel. Żelazny Żuk
Okoczia

Flaga brugijska, ale nie narzekam, przesłanie ważniejsze.

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #2 on: Kwiecień 10, 2008, 20:53:39 pm »

Oczywiście, raczej nikt się nie będzie przenosił do innego państwa, zresztą lepsi - z punktu widzenia racji stanu - są rdzenni mieszkańcy, żyjący tylko w jednym kraju. Natomiast co do pomysłu - jest to jeden z najciekawszych pomysłów na państwo :-). Zrywa z konwencją yoyonacji, a jednocześnie robi to w nietuzinkowy sposób. Natomiast co do pomocy - wydaje mi się, że wszyscy możemy pomóc na tyle, na ile potrafimy - przecież jest do zrobienia grafika, strony i cała reszta... Naprawdę, znów zdejmuję swój oficerski kappen przed tym wspaniałym pomysłem :-).

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #3 on: Kwiecień 10, 2008, 20:56:49 pm »

A to ja zaskoczę i powiem "howgh!", przybierając pozycję "na siedzącego byka".

Jak znajdę czas, to coś pomogę - prosze się kontaktować, najlepiej na PW albo maila. Nie gwarantuję 100% aktywności, ale jeżeli się zbierze parę osób, to chętnie się poudzielam. No i żeby nie rozczarować paru osób, od razu deklaruję indiański socjalizm!

Manitou był pierwszym komunistą! A tow. Wanda był indianinem (wszak - czerwony)!

On być tam, on być tu,
on być nasz manitou,
On nam ognista woda dać,
My ją pić aż do rana,
nasza woda ukochana,
my ją pić, my ją pić,
a potem paść, na ryj.

http://21wdw.staszic.waw.pl/spiewnik/http/piosenka.php?plik=xml/Trzej_wodzowie.xml&ako=CB - oryginał. Troche inny niż to co ja tu zacytować, ale to efekt że ktoś ją modyfikować.
« Last Edit: Kwiecień 10, 2008, 21:01:55 pm by MichalORhada »
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

marcin.pospiech

• Administrator
    • Królestwo Scholandii
« Reply #4 on: Kwiecień 11, 2008, 14:51:11 pm »

Gratuluje pomysłu i życzę pomyślnych wiatrów! :).

Problem w tym, jak już to zostało powiedziane, że nie każdy tak łatwo opuszcza swoją v-ojczyznę. I to z różnych względów. Wydaje mi się jednak, że każdy, któremu sam pomysł takiego indiańskiego państwa się spodoba, i kto zobaczy, że to państwo naprawdę się rozwija i zmierza w dobrym kierunku, to po jakimś dłuższym czasie być może porzuci dotychczasowe miejsce zamieszkania, na rzecz "zdziczenia na starość" :).

Ja sam wiem, że prawdopodobnie w przyszłości tak zrobię. Znudzi mi się to, co robiłem czy aktualnie robie, wpadnę znów w nieprzyjemną rutynę i będę chciał odmienić swoje v-życie. Przeniosę się do jakiegoś innego państwa i będę działał praktycznie "od nowa".

Ja osobiście jestem taką osobą, którą wiele rzeczy dosyć szybko, w porównaniu do innych, nudzi. Lubię też budować coś od nowa i mieć te uczucie, natchnienie i samomotywację, która znika natychmiastowo, jeśli człowiek osiągnie jakiś szczyt.

Wracając do samego tematu indiańskiej mikronacji - jestem bardzo ciekawy rozwoju i mam nadzieję, że będzie Pan na bieżąco nam relacjonował przebieg budowy oraz życia mieszkańców.
(—) dr net. Marcin Pośpiech książę von Salvepol-Nova Vita,
Administrator mikronacje.info

kazag

• Administrator
  • Ekspert
    • Okoczia
« Reply #5 on: Maj 12, 2008, 12:42:31 pm »

www.okoczia.cba.pl

Celeste dead

• Aktywny użytkownik
« Reply #6 on: Maj 12, 2008, 16:01:37 pm »

To ja będę nieokiełznaną żabą ;p

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #7 on: Maj 12, 2008, 16:56:40 pm »

Po Gnomii i WinkTown przyszedł czas na kolejną nieszablonową mikronację której z trudem będzie się zmieścić w narzuconych standardach. Kazag, pokaż na co Cię stać :D
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

kazag

• Administrator
  • Ekspert
    • Okoczia
« Reply #8 on: Maj 12, 2008, 17:25:42 pm »

Noo mamy jeszcze Wandystan (prekursor v-państw socjalistycznych bodajże), historyczne Austro - Węgry, było Cesarstwo Aztec, wciąż istnieje afrykańska Samunda :)
www.okoczia.cba.pl

Mardred von Salvepol-Nova Vita

« Reply #9 on: Maj 12, 2008, 17:47:02 pm »

Wandystan spotkał sie również z ostrą dezaprobatą. Dzisiaj już socjalistyczne kraje nikogo nie dziwią, a Mandragorat jest w OPM.
KAROLINA XVI SZOSZOIN, KRÓL CIPROFLOKSJAŃSKI
Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita vel. Żelazny Żuk
Okoczia

Flaga brugijska, ale nie narzekam, przesłanie ważniejsze.