Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

http://wsparcie.mikronacje.info -> wspieramy ciekawe projekty związane ze światem mikronacji.

Author Topic: Rotria  (Read 10833 times)

Mardred von Salvepol-Nova Vita

• Zaawansowany użytkownik
Odp: Rotria
« Reply #20 on: Maj 14, 2008, 14:19:09 pm »

O dokładnie o to mi chodziło Panie Lorenzo :)

Kan. 1381 - i tu właśnie jest te wystąpienie Rotrii przeciwko prawu kanonicznemu i pod tym względem jest krytykowana przez Kościół Antywirtualny (głupia nazwa, nigdy jej nie lubiłem). O wiele mniej kontrowersji wywoływałoby rotrio-chrześcijaństwo gdyby go po prostu nie było. W końcuy czemu nie założyć Stowarzyszenia Mikronacyjnej Ewangelizacji i zamiast rotrio-chrzescijaństwa używać terminu rzymsko-katolicyzm?

Ja nie mam nic przeciwko ewangelizacji w v-świecie. Ba! Sam jestem zakonnikiem. Problem w tym, że jak widzę kogoś tytułującego sie kardynałem to mi na myśl przychodzi tylko podwójne papiestwo jakie miało miejsce w historii i schizma.

Czy Rotryjczycy nie mogliby być zamiast kapłanami, kaznodziejami? W końcu takie jest założenie Rotrii. Prawienie kazań, a nie odprawianie Najświętszej Ofiary.
KAROLINA XVI SZOSZOIN, KRÓL CIPROFLOKSJAŃSKI
Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita vel. Żelazny Żuk
Okoczia

Flaga brugijska, ale nie narzekam, przesłanie ważniejsze.

Rudolf Habsburg

• Aktywny użytkownik
    • Monarchie Zeitung
« Reply #21 on: Maj 14, 2008, 15:03:15 pm »

Mówiłem już, że nie sprawujemy Mszy Świętej na czacie. Ograniczamy się tylko do kazań.
Generaloberst und Admiral Jego Arcyksiążęca Mość Rudolf Karl Franz erzherzog von Habsburg-Lathringen
Arcyksiążę Austriacki
Książę Karyntii
Minister Wojny Monarchii Austro-Węgier

Ludwik Bourbon

• Ekspert
  • gadu-gadu: 5299529
« Reply #22 on: Maj 14, 2008, 15:29:14 pm »

Mówiłem już, że nie sprawujemy Mszy Świętej na czacie. Ograniczamy się tylko do kazań.

A pisujecie je aby sami, czy kopiujecie z www.wiara.pl?

Marco kard. de Zepp

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #23 on: Maj 14, 2008, 15:51:47 pm »

A sprawdził pan, czy nie zamieszcza się ich tam właśnie w celu kopiowania ich?? Może to być szok dla niektórych, ale wiele księży ściąga kazania z internetu:)

Lorenzo de Medici

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #24 on: Maj 14, 2008, 16:30:06 pm »

Ekscelencjo Mardred jak już wspominałem to tylko wirtualny świat Rotria wzoruje się na historii Państwa Kościelnego istniejącego w okresie 756-1870 r.n.e dlatego wykorzystuje nazwy i historyczne urzędy, jak Wasza Ekscelencja spojrzy  wiele z urzędów przez nas wykorzystywanych  już nie istnieje w realnym Kościele. Rotria nie istnieje w realnym świecie jest to tylko  wirtualne państwo jak inne rzeczy wirtualne może wykorzystywać historyczne treści związane z Kościołem,  o ile wiem kościół tego nie zabrania i nie potępia. Państwo Kościelne Rotri nie wykrzywia obrazu Kościoła Rzymskiego a równie dobrze można zamiast Rotrii założyć v-Państwo Kościelne lub inaczej v-Państwo Papieskie i stolicą  zrobić Rzym i to też nie herezja. Jeszcze raz powtarzam to tylko v-świat i my go tworzymy nie państwa realne tylko My! Mieszkańcy v- świata .

Mardred von Salvepol-Nova Vita

« Reply #25 on: Maj 14, 2008, 17:04:20 pm »

A mnie jednak te tytuły bolą...

Przecież powiedziałem, że nie odprawiacie Liturgii Eucharystycznej...
KAROLINA XVI SZOSZOIN, KRÓL CIPROFLOKSJAŃSKI
Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita vel. Żelazny Żuk
Okoczia

Flaga brugijska, ale nie narzekam, przesłanie ważniejsze.

Lorenzo de Medici

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #26 on: Maj 14, 2008, 18:10:18 pm »

Rozumiem ale to już indywidualne odczucia Ekscelencji, nie wszystkich można zadowolić.

Meisande V Gvandoya

• Królowa Samundy
    • Zjednoczone Królestwo Samundy
« Reply #27 on: Maj 20, 2008, 07:20:54 am »

Rozumiem ale to już indywidualne odczucia Ekscelencji, nie wszystkich można zadowolić.

Nie wszystkich można zadowolić ale za to można dziurę w brzuchu przysłowiową robić i wciskać głodne kawałki, że niby nie jest to realna wiara.
Szanowny Panie, Samunda nigdy nie uzna państwa, które pod płaszczykiem mikronacji uprawia realne praktyki, co więcej, uważamy to za naśmiewanie się i zabawę realną wiarą.
Pomijam fakt, że wchodzicie do państw, które was nie uznają i drążycie temat, probujecie narzucić swoją wiarę to jeszcze wasze absurdalne tłumaczenia, które do mnie absolutnie nie docierają i choćbyście się nazwali rotrio- chrześcijaństwo, lorenco- chrześcijaństwo czy mikro-chrześcijaństwo (to tylko przykłady) nadal uprawiacie realne praktyki i proszę nie mydlić nikomu oczu waszymi intencjami.

Ja osobiście jestem rozczarowana stanowiskiem państw, które to uznają, przypomina mi się sytuacja Solardii i Austro-Węgier, gdzie to Solardia była przeciwna uznaniu A-W twierdząc iż to państwo zbyt realnie bazuje na faktach.
Ja osobiście nie widzę nic złego w istnieniu i działalności A-W.
Jednak co do Rotrii, to rani moją realną wiarę, nie posiadam w domu moherowego beretu, nie słucham radia Maryja jeśli by ktoś miał sobie pomyśleć, że jestem fanatyczką, nie biegam kilka razy w tygodniu do kościoła, przyznam że czasem w niedziele mi się nie chce, ale jestem wierząca i uprawianie wiary w internecie uważam za złe, jak i bawienie się przez młodych ludzi czymś co uważam za nietykalne jest dla mnie zwyczajną dziecinadą, brakiem poszanowania dla czyichś tradycji, wartości i postrzegania wiary.

Dlatego jeszcze raz powtarzam, Rotria to zabawa realną wiarą i nie ważne jak ją nazwiecie i nie wciskajcie nikomu przysłowiowego kitu, że nic waszego wyznania nie łączy z realem.

ZKS nigdy nie pozwoli na igraszki z realnych wierzeń, czy to będzie chrześcijaństwo, islam, buddyzm czy prawosławie.
Królowa Samundy
Meisande V Gvandoya
Okotukwano (MSZ)
Osen (Minister Sprawiedliwości)
Mlikesh
Szamanka Plemienia Katabongo
"Gorące Słońce Pustyni"

Ariska

• Nowy użytkownik
  • *
  • Być kobietą - oszukiwać, dręczyć, zdradzac...
« Reply #28 on: Maj 20, 2008, 08:51:40 am »

Pani Meisande, w pełnej rozciągłości popieram Pani zdanie na temat zabawy realną religią (obojętnie jaką!) w v-świecie.
Według mnie jest to niedopuszczalne i w pewnym sensie jest drwiną z Osoby Boga i tak delikatnej sprawy jaką jest wiara!
Osobiście cieszę się, że moja ojczyzna - UKZT nie uznaje Rotrii oraz jej praktyk i "lekkiego" podejścia do religii.

Serdecznie pozdrawiam...

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #29 on: Maj 20, 2008, 11:53:45 am »

Bosh, normalnie shock.

Quote from: Zofia Dorota Hanowerska
Pani Meisande, w pełnej rozciągłości popieram Pani zdanie na temat zabawy realną religią (obojętnie jaką!) w v-świecie.
Według mnie jest to niedopuszczalne i w pewnym sensie jest drwiną z Osoby Boga i tak delikatnej sprawy jaką jest wiara!

A od kiedy to "drwiny z Osoby Boga i tak delikatnej sprawy jaką jest wiara" są niedopuszczalne? To tak na marginesie, bo wątpię, żeby o to chodziło Rotrii. Oczywiście, są ludzie którzy mają nieco namieszane pod względem religii w głowie i jak ktoś pierdnie w obecności krzyża to już wielki świętokradca (tak jakby Chrystusowi to się nie zdarzało...) ale czy takich ludzi trzeba słuchać?

Quote from: Zofia Dorota Hanowerska
Osobiście cieszę się, że moja ojczyzna - UKZT nie uznaje Rotrii oraz jej praktyk i "lekkiego" podejścia do religii.

O ile pamietam, jak byłem w UKZT, odbywały się tam kazania na forum podobne jak w Rotrii. Ba, sam jedno z lekkim sercem odprawiłem, podpierając się pismem świętym. Po co uznawać praktyki, skoro może się je prowadzić samemu?

Quote from: Mardred
Ja nie mam nic przeciwko ewangelizacji w v-świecie. Ba! Sam jestem zakonnikiem. Problem w tym, że jak widzę kogoś tytułującego sie kardynałem to mi na myśl przychodzi tylko podwójne papiestwo jakie miało miejsce w historii i schizma.

Ja nie widzę różnicy, czy ktoś nazwie się papieżem, kardynałem, zakonnikiem, organistą czy Bogiem - bo wszak wirtualny świat jest właśnie po to, żeby zostać w nim kimś, kim w realu prawdopodobnie się nie będzie. Nie ma co się samoograniczać - wszak na tym to polega, żeby nie było żadnych ograniczeń w zabawie :-)

Quote from: Meisande
(...) jestem wierząca i uprawianie wiary w internecie uważam za złe, jak i bawienie się przez młodych ludzi czymś co uważam za nietykalne jest dla mnie zwyczajną dziecinadą, brakiem poszanowania dla czyichś tradycji, wartości i postrzegania wiary.(...) ZKS nigdy nie pozwoli na igraszki z realnych wierzeń, czy to będzie chrześcijaństwo, islam, buddyzm czy prawosławie.

A tak na marginesie, czytam w Micropedii hasło Zjednoczone Królestwo Samundy... i jak wół "Religia państwowa - afrochrześcijaństwo (religia dominująca), czarny islam" Nie, żebym jakieś wnioski wyciągał...
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska