Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Jeżeli przypadkiem nie zatwierdziliśmy Twojego konta na forum, napisz maila na mmkgtc@gmail.com

Pages: [1] 2 3 ... 6

Author Topic: ZKS  (Read 7979 times)

Meisande V Gvandoya

• Zaawansowany użytkownik
  • Królowa Samundy
    • Zjednoczone Królestwo Samundy
ZKS
« on: Kwiecień 04, 2008, 21:33:18 pm »

Chciałabym Państwu oficjalnie przedstawić Zjednoczone Królestwo Samundy
http://www.samunda.only.pl

Oto nasze aktualne mapy:
http://www.samunda.only.pl/images/maps/mapa.jpg
To kontury z ogólnej mapy mikronacji z zaznaczonymi plemionami i stolicą:

Tereny Samundy są bardzo zróżnicowane, właściwie jest prawie wszystko.
Są góry, niziny, Pustynia, oazy a nawet wodospad.
Znajduje on się na terenie plemienia Katabongo ( jednocześnie stolicy) i nosi nazwę "Grzmiąca piana".

Religia dominująca to afrochrześcijaństwo oraz czarny islam.
Ustrój Zjednoczonego Królestwa Samundy to monarchia.
Zasady funkcjonowania określa Kodeks Wykroczeń i Kar "Kodeks Sobhuzy II", prawa plemienne oraz ogólne prawo zwyczajowe . Władza przedstawia się następująco:

Najwyższą władzą w Królestwie jest Jej Wysokość Królowa Meisande V. Istotną rolę w zarządzaniu państwem odgrywa rząd:

* Okotokuwano - Meisande V
(urząd podobny do Ministerstwa Spraw Zagranicznych)
   * Osen - Meisande V
(urząd podobny do Ministerstwa Sprawiedliwości)
   * Debeni - Tiko Nkongsamba
 (urząd podobny do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych)
   * Asokwafo - Cossack
 (urząd podobny do Ministerstwa Obrony Narodowej)
   * Perehafo - Saba
 (urząd podobny do Ministerstwa Nauki Kultury i Sportu)
   * Oqeame - Makuba Abe Debi
 (urząd podobny do Premiera)
   * Guru - Meisande V
 (urząd podobny do marszałka tu przewodniczący Rady Plemiennej)

Ponadto każde plemię posiada władze oparte o własną tradycję.

To z informacje takie ogólne, dodam jeszcze, że nie ma u nas obywatelstw, są stali mieszkańcy lub użytkownicy i nie interesuje nas gdzie ktoś ma obywatelstwo, jeśli chce z nami współtworzyć Samundę to cieszymy się. ;)
Królowa Samundy
Meisande V Gvandoya
Okotukwano (MSZ)
Osen (Minister Sprawiedliwości)
Mlikesh
Szamanka Plemienia Katabongo
"Gorące Słońce Pustyni"

Meisande V Gvandoya

• Królowa Samundy

Wspólne oświadczenie Republiki Francuskiej oraz Zjednoczonego Królestwa Samundy
Wspólne oświadczenie Zjednoczonego Królestwa Samundy oraz Republiki Francuskiej w sprawie lokalizacji Królestwa Wurstlandii na mapie v-świata.

Ze względu na propozycję umieszczenia Królestwa Wurstlandii w naszych bliskich okolicach, zmuszeni jesteśmy nie wyrazić zgody, ponieważ jest wiele wolnych/niczyich ziem i tworzenie dodatkowych wysp nie jest wskazane. Klimatycznie Królestwo Wurstlandii koliduje ze Zjednoczonym Królestwem Samundy, co jest niestosowne.
Uważamy, że nie powinniśmy mieszać klimatów na mapie, a raczej dopasowywać do już istniejących.
Republika Francuska oraz Zjednoczone Królestwo Samundy jest zaniepokojone tworzeniem coraz to nowych ziem lub wysp, które w krótkim czasie stają się terenami opuszczonymi. Jednocześnie pragniemy zwrócić uwagę na drastyczne zmniejszenie wpływów morskich Republiki Francuskiej co nie może mieć miejsca.

(-)Meisande V Gvandoya
Królowa Zjednoczonego Królestwa Samundy
Okotukwano
Osen
"Gorące Słońce Pustyni"

(-) Octavien de Conde
Prezydent Republiki Francuskiej
Królowa Samundy
Meisande V Gvandoya
Okotukwano (MSZ)
Mlikesh
"Gorące Słońce Pustyni"

Markus Vilander

Odp: ZKS
« Reply #2 on: Wrzesień 20, 2010, 20:00:42 pm »

Przykro mi, ale muszę zareagować stanowczo na Państwa odezwę w sprawie mego Królestwa...

Po pierwsze, rozumiem, że nasz kraj już nie ma prawa istnieć, bo Szanowne Zjednoczone Królestwo Samundy uważa się za pępek świata wraz z Jego Ekscelencją Svenssonem...

Po drugie, czyli nasz kraj nie ma prawa być zlokalizowany na mapie mikroświata tylko dlatego, że nie jesteśmy zbliżeni klimatami państwa z innymi mikronacjami?? Chore, chore i jeszcze raz chore...

Po trzecie, czy nowe państwa mają sobie dokleić kawałek mapy mikroświata i tam się osiedlać, bo tu Szanowne stare mikronacje muszą mieć szeroki horyzont na ocean ??

Po czwarte, cieszy mnie to, że Wasze zacne państewka tętnią życiem, bo jak do Was zaglądam, to nic tam się nie dzieje...

Proszę mi odpowiedzieć na powyższe pytania, bo Państwa oświadczenie jest co najmniej chore...

Meisande V Gvandoya

• Królowa Samundy
« Reply #3 on: Wrzesień 20, 2010, 21:17:42 pm »

Proszę mi odpowiedzieć na powyższe pytania, bo Państwa oświadczenie jest co najmniej chore...

Odpowiadając hurtowo na wszystkie pytania, bo przyznam nie mam chęci ani weny :P
Proponuję wypić melisę, zrelaksować się przy dobrej muzyce i jeszcze raz przeczytać oświadczenie.
Jest pan zbyt krótko w mikronacjach, proszę najpierw sprawić by Królestwo Wurstlandii wytrwało tyle ile istnieje Zjednoczone Królestwo Samundy, to będzie pan miał prawo takim tonem do mnie pisać.

Królowa Samundy
Meisande V Gvandoya
Okotukwano (MSZ)
Mlikesh
"Gorące Słońce Pustyni"

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #4 on: Wrzesień 20, 2010, 21:27:29 pm »

O ile Wurstlandia jest moim zdaniem ciekawym państwem, o tyle - proszę wybaczyć - pozwolę sobie zauważyć, że każdy kraj - niezależnie od jego rangi - ma prawo określać, z kim chce być sąsiadem, a z kim nie. Jestem zdania, że owszem, jeżeli "szanowne stare mikronacje" chcą mieć szeroki horyzont na ocean, to mają do tego pełne prawo. Na przykład Austro-Węgry nie życzyłyby sobie dalszego ograniczania "szerokiego horyzontu na ocean" ani powstawania nowych kolonii na Kontynencie Wschodnim. I tak samo - "nie, bo nie". Francja i Samunda mają pełne prawo do stosowania wszelkich powszechnie akceptowanych form wyrażenia sprzeciwu, a takie oświadczenie się do nich zalicza.

I żeby nawet oświadczenie było jak najbardziej bzdurne (nie zamierzam go tu oceniać), to w tej sytuacji wystarcza nawet argument "nie, bo nie" i schluss.

Markus Vilander

« Reply #5 on: Wrzesień 20, 2010, 21:33:14 pm »

Proszę odpowiedzieć na powyższe pytania, które zadałem, a nie tłumaczyć mi tu, że jestem zdenerwowany. Inaczej tego nie można wyrazić, jak takie coś się widzi...

Po drugie nie jestem żadnym Panem, tylko Jego Królewską Mością z racji, że jestem Królem i proszę o tym nie zapominać Wasza Królewska Mość...

Ludwik Bourbon

• Ekspert
  • gadu-gadu: 5299529
« Reply #6 on: Wrzesień 20, 2010, 21:40:36 pm »

Odpowiadając hurtowo na wszystkie pytania, bo przyznam nie mam chęci ani weny :P
Proponuję wypić melisę, zrelaksować się przy dobrej muzyce i jeszcze raz przeczytać oświadczenie.
Jest pan zbyt krótko w mikronacjach, proszę najpierw sprawić by Królestwo Wurstlandii wytrwało tyle ile istnieje Zjednoczone Królestwo Samundy, to będzie pan miał prawo takim tonem do mnie pisać.
Jeśli chodzi o mapę to jest ona zalana oceanem hipokryzji. Jak Morvan prowadził politykę kolonialną to źle, bo to tylko piksele. Właśnie widać jak to tylko piksele. Jeśli chodzi o mnie to Wurstlandia mogłaby się znaleźć w płaszczyźnie liczb zespolonych, nawet w przestrzeni kwaternionów bym ja zaakceptował.

Ja będę namawiał króla o jednak inne umiejscowienie nas na mapie, gdyż czasem trzeba ustąpić komuś w swoich dzecinadach.
« Last Edit: Wrzesień 20, 2010, 21:48:13 pm by Ludwik Bourbon »

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
« Reply #7 on: Wrzesień 20, 2010, 22:55:44 pm »

Czemu język polski jest tak sformalizowany... Po angielsku niemal wszyscy są you. Jak nie wszyscy, to tylko Ci w historii, do których nie można się było nawet zwracać bezpośrednio.
Ja stosuję formę Pan/i dla każdego, do kogo mam szacunek i nie uważam tego za formę uwłaczającą czyjemuś majestatowi. Tak w myśl zasady "Szacunek zdobywaj nazwisku, nie tytułowi".
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

kazag

• Administrator
  • Ekspert
  • Swawolny Byk / Kazag Slobodanovic
    • Okoczia
« Reply #8 on: Wrzesień 21, 2010, 08:27:38 am »

No chyba że...poprowadzicie mały konflikt przygraniczny i siłą tam zostaniecie  *demoniczny śmiech*!

A jak nie, to pozostają rokowania, jakiś okrągły stół, spotkania w ambasadach?
podróżnik Kazag Slobodanovic
znany również jako Swawolny Byk, Szaman Bitowy Okoczii
www.okoczia.cba.pl

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #9 on: Wrzesień 21, 2010, 14:02:20 pm »

Hm... a dlaczego język polski miałby naśladować w tytułowaniu inne języki? Nasz sposób tytułowania, dość specyficzny, wynika z pewnej tradycji, obyczajów i historii - i dlaczego nie mielibyśmy być z tego powodu dumny? Węgrzy czy Francuzi często udają, że nie rozumieją w żadnym innym języku, bardzo cenią swoją mowę - i to mi się podoba, moglibyśmy się uczyć ;-).
Pages: [1] 2 3 ... 6