Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length

Author Topic: O idei v-państwa  (Read 3845 times)

Aurelian

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Posts: 3
Odp: O idei v-państwa
« Reply #10 on: Marzec 29, 2008, 13:19:46 pm »

Zgadzam się z ogólną kwestią, że żarliwa krytyka rujnuje i jest nieznośna. Przechodziliśmy przez to parę  razy w Konsulacie i nie najlepiej się to kończyło. Wzajemne oskarżenia, obrazy i tak dalej. Delikatna bariera może zostać przekroczona. Popieram też tezę przedmówców, że mimo wszystko wirtualny świat jest nadal zabawą. Mimo reguł, nadal jest jednak dla pewnej specyficznej rozrywki. Zbytnia powaga potrafi zabić ;) .

Z drugiej strony jednak, wieczna zgoda może być równie rujnująca. Jest to na ogół nudne, gdy panuje nastrój powszechnej zgody. Wbrew pozorom, spór też wzmaga aktywność - może zaciekawić nowych obywateli, a starych zmobilizuje do działania. Wiem co mówię, bo taką sytuację mieliśmy w Konsulacie, a wcześniej Tyrencji. Praktycznie po pewnym czasie "rząd jedności narodowej" stawał się nudny i nawet przy dużym czasie użytkownikom po prostu nie chciało się odpisywać - każdy czekał na pierwszy  post, do którego można by się odnieść.
Logged

JanuszLis

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Posts: 2
Odp: O idei v-państwa
« Reply #11 on: Marzec 30, 2008, 02:38:23 am »

Jako autor tekstu pozwole odniesc sie do ostatniej wypowiedzi. Zgadzam sie w calej rozciaglosci, zarowno nadmierna krytyka jak i nadmierna zgoda to zjawiska negatywne z punktu widzenia motywacji do dzialania i przyjemnosci z aktywnosci. Swiat na szczescie jednak nie jest zero-jedynkowy i jest wiele form posrednich. Mozna powiedziec, ze moj tekst jest pochwala umiarkowania. Nie jestem zwolennkiem skrajnosci w zadnej postaci.

Pozdrawiam
Janusz Lis
Logged