Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length

Author Topic: O idei v-państwa  (Read 3737 times)

marcin.pospiech

• Administrator
  • Zaawansowany użytkownik
    • Królestwo Scholandii
O idei v-państwa
« on: Marzec 27, 2008, 17:30:34 pm »

Dzisiaj Pan Janusz Lis, Premier Scholandii, wysłał na jej listę dyskusyjną maila traktującego o idei wirtualnych państw. Stwierdziłem, że warto by go rozpowszechnić, uderza bowiem mocno w czytelnika, skłaniając do refleksji. Niniejszym to czyniąc, zapraszam do lektury i dyskusji.

http://news.mikronacje.info/o-idei-v-panstw/
(—) dr net. Marcin Pośpiech książę von Salvepol-Nova Vita,
Administrator mikronacje.info

Willi Farmer

• Ekspert
Odp: O idei v-państwa
« Reply #1 on: Marzec 27, 2008, 17:58:28 pm »

Fakt artykuł porusza dość ciekawe kwestie , ale jest problem dlaczego od razu zakładamy ,że każdy musi tu w v-świecie budować lepszy świat ? Nie każdy ma chore wizje utopijnego świata oraz nie każdy chce komuś pomagać czy tez otrzymywać takiej pomocy od innych. Człowiek jest z natury samolubny i raczej nie ma czemu się dziwić , że każdy tu dba o swoje.
Nie wspominając już o oportunistach .....
Farmer z Alabamy :P

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #2 on: Marzec 27, 2008, 18:00:45 pm »

Bardzo dobry tekst!

Jako prezes Wolnego Miasta WinkTown mogę jedynie stwierdzić że niewiele v-krajów rozumie przesłanie zawarte w tym tekście. To jest zabawa która ma sprawiać jak największej ilości osób frajdę, a nie powodować zadzieranie nosa wśród niektórych :/
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

X.X.

• Aktywny użytkownik
« Reply #3 on: Marzec 27, 2008, 18:13:28 pm »

Myślę, że to co pisano było przyczyną tego, że v-świat w ogóle powstał. Gdybym chciał odwzorowywać świat realny, w ogóle bym do v-państw nie przybywał.

Willi Farmer

• Ekspert
« Reply #4 on: Marzec 27, 2008, 18:20:35 pm »

Myślę, że to co pisano było przyczyną tego, że v-świat w ogóle powstał. Gdybym chciał odwzorowywać świat realny, w ogóle bym do v-państw nie przybywał.
powiedzmy sobie prosto w oczy każdego interesuje inna zabawa i tyle

Ludwik Bourbon

• Ekspert
  • gadu-gadu: 5299529
« Reply #5 on: Marzec 27, 2008, 18:45:27 pm »

Definicja mikronacjii jest banalna i nudna jak flaki z olejem. Mikronacje to miejsce, w którym ludzie, albo chcą uciec od szarej rzeczywistości (to ci, którzy chcą na siłę tworzyć utopie), albo też zaspokoić głód niespełnionych marzeń z reala (ci, którzy się tłukom o pierdoły). Nie wiele jest osób pośrodku 8)
Ja uważam, że taka walka tak na prawdę o pierdoły, bo walka w mikronacjach to walka o rzeczy mało ważne, jest pozbawiona jakiegokolwiek sensu, zaś tworzenie utopii raz, że jest bez sensu, bo jednak poniekąd mikronacje mają być trochę realistyczne, ale też i nierealne do zrealizowania nawet w internecie. Mikronacje powinny być jednak wycentrowane.

marcin.pospiech

• Administrator
  • Zaawansowany użytkownik
    • Królestwo Scholandii
« Reply #6 on: Marzec 27, 2008, 19:28:12 pm »

Fakt artykuł porusza dość ciekawe kwestie , ale jest problem dlaczego od razu zakładamy ,że każdy musi tu w v-świecie budować lepszy świat ? Nie każdy ma chore wizje utopijnego świata oraz nie każdy chce komuś pomagać czy tez otrzymywać takiej pomocy od innych. Człowiek jest z natury samolubny i raczej nie ma czemu się dziwić , że każdy tu dba o swoje.

Zdziwiłem się troszeczkę, gdy przeczytałem Pańską wypowiedź. Wynika z niej bowiem, że niektórym jak najbardziej sprawia przyjemność obrzucanie się błotem i psucie innym zabawy. Wydźwięk w dodatku taki, jakby Panu samemu to pasowało!
(—) dr net. Marcin Pośpiech książę von Salvepol-Nova Vita,
Administrator mikronacje.info

Willi Farmer

• Ekspert
« Reply #7 on: Marzec 27, 2008, 19:43:00 pm »

Zdziwiłem się troszeczkę, gdy przeczytałem Pańską wypowiedź. Wynika z niej bowiem, że niektórym jak najbardziej sprawia przyjemność obrzucanie się błotem i psucie innym zabawy. Wydźwięk w dodatku taki, jakby Panu samemu to pasowało!
Skoro oni tak robią to chyba coś jest na rzeczy ?

kazag

• Administrator
  • Ekspert
  • Swawolny Byk / Kazag Slobodanovic
    • Okoczia
« Reply #8 on: Marzec 27, 2008, 21:11:15 pm »

Ja osobiście przybyłem do wirtualnych państw z: ciekawości, chęci oderwania się od codzienności.
Bardziej szanuje tych, którzy chcą stworzyć utopię, niż tych, którzy chcą w mikroancjach załatwiać własne ambicje niespełnione w realu.
podróżnik Kazag Slobodanovic
znany również jako Swawolny Byk, Szaman Bitowy Okoczii
www.okoczia.cba.pl

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #9 on: Marzec 27, 2008, 21:23:53 pm »

Właśnie dlatego tak lubię swoje WinkTown - Młode Winki... Jakby nie patrzeć to jest utopia dla niektórych ;D
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków