Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

http://wsparcie.mikronacje.info -> wspieramy ciekawe projekty związane ze światem mikronacji.

Author Topic: Evilstone - boże co to się porobiło....  (Read 5036 times)

Sir Bob Ethenberry

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: Evilstone - boże co to się porobiło....
« Reply #10 on: Marzec 09, 2008, 12:32:38 pm »

Powiedzmy że trwają rozmowy w tym temacie z resztą ekipy... ;-)

karol

• Aktywny użytkownik
    • Strona obywatelska Królewstwa Nowal
« Reply #11 on: Marzec 09, 2008, 17:24:40 pm »

Hmm, ciekawa sprawa, rok 1995, czyste muzeum, a Faron i Samir wydumali reaktywacje. Swoją drogą ciekawym, jak w windowsie 3.11 tworzono stronę htm.  ;D Subdomena w roku 1995 na www.wp.pl? Faktycznie ciekawa sprawa, bo ja subdomenę bez horrendalnych opłat na wp.pl (dzisiejszym webpark.pl) uzyskałem dopiero w XXI wieku!
Karol Keane pozdrawia
http://sokn.mikronacje.info/
G-G 2765211

Juan Samirović el-Guevara de Vetonija

• Ekspert
  • Skrijat Vśehslawiji
    • ZF Mikrosławii
« Reply #12 on: Marzec 09, 2008, 21:07:18 pm »

Powiedzmy że trwają rozmowy w tym temacie z resztą ekipy... ;-)

Zawsze możecie liczyć na Naszą pomoc, lub też "przygarnięcie". W końcu wystarczająco się zasłużyliście i jakoś można by sie odwdzięczyć ;)

Sir Bob Ethenberry

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #13 on: Marzec 09, 2008, 21:52:15 pm »

czyste muzemum...tak - tak faktycznie było - Evilstone napisaliśmy w ... notatniku ... przy pomocy jakiegoś poradnika htmla który w sumie był dwustronicowym dokumentem...(większość robiliśmy na "czuja") z tego co pamiętam pisaliśmy to na windowsie 95 ale pare osób miało wtedy jeszcze Amigi (1200 lub 500/600). Wtedy Html był prawie nieznany. Nie mówiąc o PHP czy innych językach skryptowych..

Co do rozmów o Evilstone...proszę o zrozumienie.. Ja teraz mam 28 Lat - jestem programistą w poważnej instytucji Państwowej i mam dwójkę małych dzieciaków. Abosorbują na maksa.
Psorek (o ile ktoś wczytał się w jego teksty) troszkę filozofowoał (hehe) i został... filozofem... aktualnie siedzi gdzieś w Angli i nawet nie umiem przypomnieć sobie jak to miasteczko się nazywa.
Artezard jest inżynierem i wdraża różne nowinki w temacie technicznym w Europie wschodniej... aktualnie w Ukrainie... :-)
Met która trochę wniosła w Evistone zajęła się wolontariatem i walczy o prawa zwierząt... zamieszkała z kupą koni w stadninie koło Krakowa.
Reszta ekipy stała się praktycznie niedostępna bo albo wyjechała z kraju, albo nie ma czasu na Evilstone - skoro Misateczko powstało demokratycznie wszelkie reaktywacje powstaną tylko kiedy jej wszyscy twórcy się na to zgodzą lub nie wyrażą sprzeciwu na reedycję tego pomusłu. A zebranie jej twórców jest teraz problematyczne.

Proszę o wyrozumiałość - Evilstone to kawał historii - żeby to ugryść należy zmobilizować maksymlanie wiele osób z źródła pomysłu.

Pozdrawiam.
« Last Edit: Marzec 09, 2008, 22:06:21 pm by Sir Bob Ethenberry »

Sir Bob Ethenberry

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #14 on: Marzec 09, 2008, 22:10:24 pm »

Co do posta Karola - faktycznie na wp były wtedy zdaje się domeny ale w postaci ...www.coś tam.webpark.pl - do uzyskania ale chyba tylko 500Kb na stronę - potem to rosło z czasem ale chyba jak załatwialiśmy konto to odrzuciliśmy bo było za mało miejsca. Teraz pewnie jest to bez ograniczeń ale z limitem kilo na miesiąc..wtedy tego nie było... liczyło się miejsce na serwie i śmieszne 500Kb.

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #15 on: Marzec 24, 2008, 10:22:00 am »

Co do reaktywacji - nie przeczę, Evilstone to wspaniała historia, naprawdę piękna rzecz. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że mieszkańcy raczej nie będą do tego skłonni, nie zniżajmy się do poziomu Morfeusza Tylera (swoją drogą, witam w klubie, ja też przez pewien czas dosyć zaciekle go zwalczałem - skończyło się to usunięciem na własne życzenie Solardii z Forum Polskich Mikronacji) i nie próbujmy na siłę reaktywować. Wydaje mi się, że możnaby na tyle pozbierać mieszkańców, żeby zebrać - choćby i ochłapy materiałów i uważam, że Organizacja Polskich Mikronacji mogłaby użyczyć miejsca na coś w stylu muzeum lub choćby izby pamięci ku czci Evilstone.

A przed twórcami miasta - chylę oficerski kappen i czoło.