Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

http://wsparcie.mikronacje.info -> wspieramy ciekawe projekty związane ze światem mikronacji.

Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 7

Author Topic: Mikronacyjny faszyzm  (Read 14062 times)

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
Odp: Mikronacyjny faszyzm
« Reply #20 on: Marzec 03, 2008, 17:12:09 pm »

Co to jojonizm ???
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

Willi Farmer

• Ekspert
« Reply #21 on: Marzec 03, 2008, 17:42:00 pm »

to tam gdzie orhady lapska nie siegaja :)
Farmer z Alabamy :P

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #22 on: Marzec 03, 2008, 17:56:56 pm »

Jojonazizm - termin wywodzi się od innego terminu, jojonacja, który z kolei pochodzi od hostingu yoyo.pl

Generalnie, swego czasu miał miejsce istny wysyp jedno-dwuosobowych państewek, zakładanych przez dzieci neostrady, z których każdy chciał zostać Królem, Cesarzem czy choćby Prezydentem. Oczywiście takie dzieci nie miały pieniędzy na płatny hosting, czy płatne domeny, stąd wówczas wiele korzystało z hostingu yoyo.pl, w dodatku niemal wszystkie używały podówczas CMS php-fusion.

Oczywiście państewka te poziom miały niewiele wyższy od dna (nie wychodziły ponad muł). Nie chodzi tu o sam hostin, czy o samo php-fusion. Po prostu sposób, w jaki te osoby tworzyły te mikronacje wołał o pomstę do nieba. Powszechne literówki, zero merytorycznej treści, wpadanie ze skrajnej niepowagi w skrajną powagę, ogólny trolling i kinderneostradyzm...

Z czasem państwa te upadały, ale powstawały i nowe. Na porządku dziennym było łączenie, upadanie, zakładanie nowych... (vide historia Trizondalu). Części (Trizondal, Lolardia-Loardia) udało się przetrwać dzięki łączeniu się z większymi państwami, jak Sarmacja.

Termin jojonazizm po części powstał po to, żeby móc określić tych przedstawicieli społeczności jojonacji, którzy zamieszkują inne, poważniejsze państwa (np. Sarmacja), ale równie dobrze można nim określać same jojonacje.
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

marcin.pospiech

• Administrator
  • Zaawansowany użytkownik
    • Królestwo Scholandii
« Reply #23 on: Marzec 03, 2008, 19:54:04 pm »

Państwami monarchofaszystowskimi są na przykład Sarmacja czy Scholandia

Dlaczego tak Pan twierdzi?
(—) dr net. Marcin Pośpiech książę von Salvepol-Nova Vita,
Administrator mikronacje.info

Ludwik Bourbon

• Ekspert
  • gadu-gadu: 5299529
« Reply #24 on: Marzec 03, 2008, 20:31:50 pm »

A ja jeszcze pamiętam jak Pan O'Rhada powiedział, że UKZT to nie jest jojonacja, no ale wtedy u nas mieszkał, szkoda, że pod innym nazwiskiem ;)
Po drugie nie rozumiem po co te złości ś wieczne wyrzuty...

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #25 on: Marzec 03, 2008, 21:24:08 pm »

Dlaczego tak Pan twierdzi?

Domyślam się, że chodzi o sytuację w Scholandii? No cóż, wnioskuję to po postawie obywateli i władz Królestwa wobec np. WRM na polu międzynarodowym (OPM), czy też wielokrotnej odmowie przyznania mi prawa pobytu (w celach edukacyjnych - chciałem studiować na KUS - i informacyjnych) i obserwacji listy dyskusyjnej Scholandii. Ostatnio nawet się odwoływałem, ale Kancelaria nawet nie raczyła odpowiedzieć na mój list...

Co do Sarmacji - no cóż, dużo by mówić. Panoszenie się jojonazistów, gwałtowne ograniczenia wolności słowa...

Ku celom archiwalnym:

Willi Farmer

• Ekspert
« Reply #26 on: Marzec 03, 2008, 23:07:32 pm »

mam dziwne nie odparte wrazenie ze tam gdzie orhady nie chca badz tez go ignoruja to  nazywa yoyoyonacja lub innym okresleniem hmmm czyzby jakies animozje ?:)
« Last Edit: Marzec 03, 2008, 23:12:26 pm by Fryderyk Wilhelm I Bourbon »
Farmer z Alabamy :P

marcin.pospiech

• Administrator
    • Królestwo Scholandii
« Reply #27 on: Marzec 07, 2008, 16:01:50 pm »

Domyślam się, że chodzi o sytuację w Scholandii? No cóż, wnioskuję to po postawie obywateli i władz Królestwa wobec np. WRM na polu międzynarodowym (OPM),

W tej kwestii zwrócę się do WE osobiście.

czy też wielokrotnej odmowie przyznania mi prawa pobytu (w celach edukacyjnych - chciałem studiować na KUS - i informacyjnych) i obserwacji listy dyskusyjnej Scholandii. Ostatnio nawet się odwoływałem, ale Kancelaria nawet nie raczyła odpowiedzieć na mój list...

Być może to było za czasów, gdy Kancelarią Królewską rządził zdradziecki systemowiec, którego mocno konserwatywne poglądy odrzucały większość wniosków. Były sytuacje, w których musiałem interweniować aż u króla, aby jakaś osoba została przyjęta do Scholandii. Teraz to się troszkę zmieniło i ma się, mam nadzieję, zmienić na jeszcze lepsze. Proszę złożyć wniosek jeszcze raz, a ja dopilnuję, aby został zaakceptowany.

Nie sądzę jednak, aby były to powody do nazywania Scholandii państwem monarchofaszystowskim.
« Last Edit: Marzec 07, 2008, 16:03:47 pm by marcin.pospiech »
(—) dr net. Marcin Pośpiech książę von Salvepol-Nova Vita,
Administrator mikronacje.info

Mardred von Salvepol-Nova Vita

« Reply #28 on: Marzec 07, 2008, 16:07:54 pm »

Być może to było za czasów, gdy Kancelarią Królewską rządził zdradziecki systemowiec, którego mocno konserwatywne poglądy odrzucały większość wniosków. Były sytuacje, w których musiałem interweniować aż u króla, aby jakaś osoba została przyjęta do Scholandii. Teraz to się troszkę zmieniło i ma się, mam nadzieję, zmienić na jeszcze lepsze. Proszę złożyć wniosek jeszcze raz, a ja dopilnuję, aby został zaakceptowany.

Co za ulga! Już myślałem, że mój wniosek zostanie na pewno odrzucony jak Pana O'Rhady. Mam nadzieję, że moje pochodzenie nie przeszkadza.
KAROLINA XVI SZOSZOIN, KRÓL CIPROFLOKSJAŃSKI
Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita vel. Żelazny Żuk
Okoczia

Flaga brugijska, ale nie narzekam, przesłanie ważniejsze.

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #29 on: Marzec 07, 2008, 23:11:12 pm »

Cóż, ostatni wniosek składałem w lutym...

Może to dlatego że posiadałem obywatelstwo Wandystanu, które wyszczególniłem? Obecnie na szczęście nie jestem obywatelem żadnego państwa, poza Wolną Republiką Morvan.

--
Złożyłem więc wniosek ponownie.
« Last Edit: Marzec 07, 2008, 23:23:12 pm by MichalORhada »

Ku celom archiwalnym:
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 7