Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

http://wsparcie.mikronacje.info -> wspieramy ciekawe projekty związane ze światem mikronacji.

Author Topic: Apel do Administracji Forum Mikronacje i użytkowników  (Read 1089 times)

Stanisław Klepka

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: Apel do Administracji Forum Mikronacje i użytkowników
« Reply #10 on: Październik 23, 2015, 22:18:15 pm »

Nie żebym był złośliwy, ale czekam na te donosiki, które służą Wam do szczania po innych. ;)

Stanisław Klepka

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #11 on: Październik 23, 2015, 22:29:45 pm »

Ja nie z tych, co będą czekać w tych Waszych kolejeczkach po śmierć. ;)

Poniżej macie wszystkie posty Kazimiery Szczeka z korespondencji ze mną. ;)

Prosiłbym o używanie bardziej parlamentarnego języka. Ja rozumiem, że każdy ma swoje zdanie na temat diuka Kościńskiego i może je wyrażać publicznie oraz że forum.mikronacje.info to nie jest jakiś zjazd dyplomatów ani żaden v-Wersal, ale jednak. Ludzie na pewnym poziomie potrafią w miejscach publicznych dostosować swój język do ogólnie przyjętych norm. Możemy się umówić, że będziemy siebie nawzajem i innych forumowiczów traktować z szacunkiem?

Mam pytanie, czy możemy się umówić, że szanując wolność słowa nie będziemy się wzajemnie obrażać? Poglądy poglądami, ale to jest forum publiczne.

Niestety nie zapisałem go sobie, więc nie przytoczę. Liczyłem na to, że SMF dysponuje historią postów.

Generalnie chodzi o to, żebyśmy się nie obrażali, z dwóch powodów:
po 1. Dla dobra ogółu i uciechy tłumów - różne opcje i poglądy powinny być reprezentowane, ale w znośny sposób. Ilość osobistych obelżywych wycieczek w kierunku Kościńskiego nie wpisywała się w ten sposób, to mi zgłaszało wiele osób, nie tylko Kościński i nie tylko na forum.
po 2. Kościński czy to się podoba czy nie, może takie wypowiedzi zgłaszać organom realnym i to się źle skończy. Dla Ciebie, rzecz jasna, jeśli się uda ustalić cokolwiek, ale również dla mnie. A ja mam swoje spokojne życie, pracę i rodzinę i nie chciałbym składać w żadnym sądzie czy panom prokuratorom wyjaśnień, dlaczego to jako moderator pozwalałem na takie wypowiedzi, które pan prokurator może uznać za obraźliwe.

Pkt 1 i 2 wydają mi się równie istotne.

Pozdrawiam

Szanowny Stanisławie,

nie chodzi o strasznie. Skończyłem prawo i m.in. to co z tego wyniosłem to fakt, że za różne drobne rzeczy ciąga się różnych ludzi po sądach. Także jakie by nie było Twoje wyobrażenie o stosowaniu i interpretacji różnych przepisów - to nie zmieni rzeczywistości, a ja nie zamierzam na swoim przykładzie Ci tego udowadniać. I nie, nie zostałem prawnikiem.

Nie utworzyłem tego forum. To forum powstało jako kontynuacja forum na fora.pl, które nie wyrabiało obciążenia kilka lat temu. Z tego co pamiętam, byłem tu moderatorem jakiś czas. Niedawno powstał pomysł reaktywacji i w niego się aktywnie włączyłem. Nie dlatego, że chcę się mieszać do polityki, bo nie uprawiamy tu polityki. Wbrew temu, co się różnym osobom wydaje, politykę uprawia się w życiu realnym, nie w internecie. Chyba, że mowa o v-polityce (tak zwanej), ale tej chyba też nie uprawia się w takim miejscu jak to? Przynajmniej dość rzadko się to przytrafiało. Tak mi się wydaje. No ale nie o tym. Włączyłem się w reaktywację forum, ponieważ uważam, że mikronacje to doskonałe zajęcie, które wzmaga kreatywność i jest czymś wyróżniającym się spośród miliona gier i aplikacji. Raczej daleki jestem od v-polityki i jeśli ją uprawiałem to głównie ze względu na fakt, że w państwach, które współtworzyłem, nie było czasami komu tego robić. Ale mikronacje nie mogą na dłuższą metę istnieć w izolacji, taki jest mój pogląd i w imię jego właśnie walczę o to forum.
Widziałbym je jako platformę do wymiany różnych poglądów i koncepcji. Tak też bywało i mam nadzieję, że tak będzie.

Jeśli chciałbyś więc udowodnić coś Kościńskiemu, to dlaczego nie zrobisz tego osobiście? Np. wysyłając mu maila? List? Spotykając się z nim? Nie rozumiem, czego chciałbyś dowieść takim zachowaniem, jakiego byliśmy świadkami. Kościński to człowiek, które swoje lata przeżył więc pewnie nie lubi, jak się jego nazwisko i wizerunek "walają po internecie", może też wolałby sobie z Tobą to wyjaśnić w cztery oczy? Taka publiczna krucjata jest, to moje osobiste zdanie, zachowaniem niskich lotów.

Czy mam jaja, no cóż. No tak, technicznie rzecz biorąc, nie ma co do tego wątpliwości. Natomiast Tobie zapewne chodziło o znaczenie metaforyczne i mówiąc szczerze to taka trochę tania sztuczka, nie uważasz? Nie muszę nic nikomu udowadniać, tak ogólnie, a zwłaszcza tu, na forum, gdzie dyskutujemy trochę w innych realiach, realiach naszych wymyślonych osobowości. Ja wiem, czasami to działa, jak weźmiesz kogoś pod włos, ale jak to świadczy o rozmówcy?

I nie mam zamiaru Cię v-zabijać, w ogóle nie o to mi chodzi. Chodzi mi o porządek na forum. Prawdopodobnie większość osób jednak woli kulturalną dyskusję, niż nieskrępowaną wymianę wulgaryzmów. Tak to już jest w (v)świecie, pełno tu kompromisów. Są tez inne środki wyrazu, fora narodowe, prasa (planeta), jest w czym wybierać. Wordpressa dzisiaj zainstaluje każdy potrafiący czytać dziesięciolatek.
Jeśli uważasz, że to ja naruszam ten porządek, albo jest inaczej i ludzie wolą właśnie taką wolność wyrazu, jaką postulujesz, nie ma problemu - zapytajmy. Zapytajmy na forum, na łamach v-gazet. Jeżeli się mylę - ustąpie, oddam administracje/moderację, nie ma problemu. Potrafię przyznać się do swojego błędu. Jeżeli usunąłem Twojego posta niesłusznie, wstaw jego treść, poddam ją pod ocenę innego administratora, on uzna, że jest ok - będzie na forum, osobiście go przywrócę i przeproszę.

Rozpisałem się, a pewnie obaj inne zajęcia, tak więc pozdrawiam, licząc na zrozumienie.

Ps. Coś czuję, że jesteś osobą zainteresowaną również realną polityką i nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale ludzie wywlekający pewne sprawy na forum publiczne, czyniąc je elementem debaty, uciekający się do języka ocierającego się o granice siania nienawiści, raczej są przez społeczność marginalizowani. To może coś znaczyć. Ale wcale nie musi.

Stanisław Klepka

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #12 on: Październik 23, 2015, 23:23:52 pm »

Zapomniałem dodać, iż w związku z ujawnieniem pewnych faktów, choć niektórzy uznają je za nic nieznaczące fuckty, to chciałbym prosić uprzejmie o podanie się do dymisji szanownej administracji forumowej jak i planetarnej z racji tego, że występujecie tu tylko po to, aby reprezentować interesy pewnej sitwy tworzącej rdzeń mikronacjonalizmu ukrywanego pod czarnymi kartami. Mnie owe karty nie są straszne i wielokrotnie to wspominałem, że możecie mi obciągnąć jak tak bardzo lubicie robić dobrze ludziom.

Skoro tak bardzo lubicie rosyjską ruletkę, w której bęben maszyny losującej rewolwera jest pełen, to teraz ja Wam śmiecie lewicowe dam ostateczny wybór - albo WY razem z tym całym forum albo ja.

Decydujcie, bo jak będzie się wychylać, to Wam te pusty łby zeżrę. Wy się żywicie pełnymi, to ja sobie pojem Wasze puste cabany!

kazag

• Administrator
  • Ekspert
  • Swawolny Byk / Kazag Slobodanovic
    • Okoczia
« Reply #13 on: Październik 24, 2015, 08:19:01 am »

Ok, teraz, mam nadzieję, moje intencje i ton wypowiedzi są wystarczająco jasne dla reszty użytkowników.

Nie będę publikował wiadomości Klepki do mnie z oczywistych powodów.

Jeśli ktoś uważa, że moje zachowanie narusza regulamin forum lub powinienem zrezygnować z funkcji administratora/moderatora - proszę o sygnał. Moderacja do szczęścia mi nie jest potrzebna, wystarczy możliwość uczestniczenia w życiu forum.

//edit. Uzytkownik Klepka został rzecz jasna zbanowany za wielokrotne naruszenie pkt. 4 regulaminu.
podróżnik Kazag Slobodanovic
znany również jako Swawolny Byk, Szaman Bitowy Okoczii
www.okoczia.cba.pl

Maciej Kamiński

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #14 on: Październik 28, 2015, 15:49:08 pm »

Brak mi słów. Wieszczę przedmówcy błyskawiczną karierę w polityce.
Kariera polityczna owego przedmówcy skończyła się w momencie, gdy przekazał swój tron Martinowi Dorianowi. ::)